Liečili ste sa Clostylbegytom? Čo ďalej?

nellie_
5. jan 2009

zakladám túto tému pre nás, ktoré sme sa liečili Clostylbegytom a nezabral nám a tak uz nepatríme do témy - Liečba Clostylbelgytom....
Zatiaľ tu žiadna takáto tema nie je... tak vás tu všetky vítam... 😉

vierka
16. nov 2009

nelie - ty uz si ich videla??? skor ako jaaaaaaaaa 😲 😀 😀 😀
no tak aspon sa mam na co tesit ked je to super diel 😀

no idem ho reklamovat, lebo v izbe kde je prijimc je uplne ticho a ta druha cast mi v obyvacke stale susti a to by proste nemalo... ono by sa to malo aktivovat len pri zvuku a nie ked je uplne ticho aby to stale sustalo...

no ja by som si aj pozrela nejake film, ale skor teraz stahujem rozpravky k vianociam 😀

alex - dockas sa, neboj 😉

nellie_
autor
16. nov 2009

vieri vidis to, som ta obehla.. 😝 😀 😀 😀
ja vzdy cakam na segru.. ona chodi domov kazdy druhy tyzden tak sme pozerali az 2 diely... 😎 😎
aj ten predchadzajuci... 🙂

aj ja sa chystam deckam stahovat rozpravky.. zatial mam iba Monstra vs. votrelci a stiahla som aj Koralinu ale to im nedam ani omylom.. sak to je kresleny horor 😀 😀

katika82
16. nov 2009

ahojte maminy

tak ja už som domka od soboty, ale až dnes som ako tak v norme

ale bolo to hrozné v nemocnici sa mi v piatok behom hodiny naliali prsia a mala som ich ako beton keby ma neboli v sobotu pustili v nedeľu by som už mala horúčky a zápal prsníkov. sestričky mi len stále že odstrekávať a tak ale to sa nedalo ked som mala prsia ako beton

v sobotu ked som prišla domov ma mamina posadila na stoličku a musela mi to najskôr vymasírovať to poviem vám takú bolesť som ešte nezačila ja som revala ričala mamina rovno somnou lebo ona to tiež zažila, Peťko chudák temu tiež slzy tiekli a segra revala spolu somnou.

takto celú sobotu až večer som dokázala trošku odsávačkou odstriekať teraz už tak ked sa malý naje vypije tak 60-90 ml vážime ho pred a po kojení tak preto viem a ja ešte deci vždy odstiekam.

takže už je to trošku lepšie, inak malý je zlatý bolieva ho bruško občas, dnes v noci mal koliku tak sme sa dve hodiny trápili ale potom spal 5 hodín a teraz už spinka od deviatej.to bruško je najhoršie inak by bol fakt super spinká tak 2-4 hodiny takže to krásne.

nellie_
autor
16. nov 2009

no ahoj Katiiiiii 🙂 🙂 🙂 🙂

jooooj to s tymi prsnikmi muselo byt strasne... ☹ 😢 😢 😢 😢
verim, ze viac to uz nezazijes...

alex
16. nov 2009

joj Kati, hrozný zážitok... hádam sa to už nebude opakovať.

My sme boli včera pozrieť kamarátku do nemocnice, sa im narodil synček. A taký je kráááásny. Maličký blondiačik a tie detičky sú také maličké. Už sa neviem dočkať toho nášho chlapáka 😵

asshanti
16. nov 2009

ahojte kocky,

ja mam dnes volno, ale k PC som sa dostala az poobede a akurat jak som vas citala a chcela napisat, zrazu nejaka porucha a uz sa nedalo... dala som do pracky, trochu som zehlila, rano sme s manzelikom len tak lezali na telke, proste pohodicka... 😉 😉 😉 maly si zo mna rano spravil boxovaci vak, v kuse do mna busil na jednom mieste na boku, rozkosny!!! 😵 😵 😵 😵 😵

katika, dufam, ze uz to bude lepsie, s Tvojimi prsnikmi a s malickeho bruskom! drzkajte sa, myslim na Vas!!! 😵 😵 😵

vierka
18. nov 2009

dobre ranko kocky 😀

katika - fuha, zapal prsnika nie je bohvie co, verim ze uz je to dobre a ze uz sa ti to nikdy nestane 😉 a verim, ze sa s maleho tesite ked tak pekne poslucha 😀

nellie_
autor
18. nov 2009

ahojte.. 🙂
ja po styroch dnoch zas v praci.. 🙄 🙄 🙄

vierka
18. nov 2009

mi nieco hovor 🙄 🙄 🙄
a este k tomu sa citim akoby som bola chora 😔

asshanti
18. nov 2009

dobre ranko,

nellie, ja tiez po 4 dnoch v praci a rano som uz ani nerozpoznala zvuk budika, nechapala som co nam to zvoni... 😀 😀 😀 😀 😀 pocasie hrozne, sychrave, dobre by sa spalo... lebo aj ked som bola doma, velmi som sa nevyspala... v pondelok sa mi nechcelo a vcera by som si uz aj pospala, ale manzo dosiel rano z nocnej a zobudil ma, lebo urobil skvele teple ranajky - opekane telacie parky, tak mi nedal spat... 😀 😀 😀

nellie_
autor
18. nov 2009

mne je otrasne.. to vy uz nepoznate... 😀 😀 😀
ja mam dnes vrcholny bod PMS.. takze som nervna jak sto certov.. 😅 do toho ma uz asi 4 dni otrasne bolia prsia a od vcera aj brucho a krize.. uz nech sa spusti menzesisko a konecne sa mi ulavi... 🙄 🙄

u nas je celkom pekne - vychadza slnko... 🙂 🙂 len ma caka dost roboty a nechce sa mi zacat.. je mi fakt na prd... 😒 😒

vieri a na teba co ide nejaka choroba??? 😕

assh ozaj uz som sa ta chcela minule opytat uz ti nevolnosti uplne prestali?? ked sa hovori ze prvymi pohybmi by to malo skoncit... 😅

alex
18. nov 2009

Dobré ránko,

mne sa tak nechceee. Odrátavam dni do materskej, to bude moja spása. Inak u nás dnes krásne počasie, celkom teplo, takže super.

asshanti
18. nov 2009

alex, aj ja sa uz naozaj tesim na matersku!!! 😵 😵 😵 uvidime teda, co povieme potom.... 😀 😀 😀 odkedy ostavas doma? ja som myslela, ze od 1.1.2010 sa dam vypisat, ale teraz uvazujem, ze 15.1.2010 to budu presne 3 roky co som v tejto praci, tak asi pockam aby boli plne roky a od toho 16. pojdem na matersku... uvidim este ako mi bude... 😉

nellie, tak uplne to neprestalo, tie nevolnosti, vdaka za opytanie... teraz co som bola 4 dni doma a vsatavala neskorsie ako ked denne chodim do prace, tak to bolo super, bez akehokolvek napinania! 🙂 ale dnes, ked som si rano striekla antiperspirant, tak sa trosku ozval zaludok, trochu ma naplo, ale potom som babu dohovorila, ze : "myslela som si, ze toto uz mame za sebou..." 😎 😎 😀 😀 a bolo dobre. 😉 ma mrzi, ze sa takto blbo citis a este ked mas aj tolko prace... 😒 😒 😒 nech to rychlo prejde, mojka! 😵

alex
18. nov 2009

ass, ja idem na materskú 1.1.2010, ale teda končím už 22.12.09.

asshanti
18. nov 2009

alex super, tak to uz mas naozaj za par!!! 😵 😵 😵 teda vlastne aj ja, este tento mesiac si mam vycerpat 3 paragrafy (jeden v utorok, to mam poradnu), ak stihnem a potom v decembri 10 dni dovolenky a mozno este nieco v januari... a potom si uz doma chvilu oddychnem, kym pride babatko! 😉 😉 😉

vierka
18. nov 2009

nelie - tak to veru uz neviem co je to PMS 😅 ale pravdu povediac, ja som to nikdy az taketo nemala - take stavy... mozno len trochu ubrucana nalada, ale nejake bolesti, citlivosti na tele, urcite nie 🤐 😵
no a dnes chodim a kycham... a som taka nijaka, uz sa tesim domov 😀

no ja idem zajtra na poradnu, tak sa spytam dokiho kedy mieni na MD vypisat mna... mam tam este 8 dni dofci, tak tu chcem nejako cerpat... ale vyzera to podla mojcih vypoctov tak, ze o 2 tyzden budem mat pracu doslova a do pismena "na salame" 😀 😀 😀

asshanti
18. nov 2009

vieri, Ty uz naozaj len chvilocku si v robotke!!! 😵 😉 😉 ked pocerpas dovolenku, o chvilu mas vono! ja som sa rozhodla, ze este si dam v utorok jeden paragraf co idem na poradnu a 2 necham tak (vycerpala som uz vsetky okrem 2, teda na seba a este aj na clena rodiny!), lebo uz ich nestihnem do konca novembra vybrat, sefka ma narodky a potom si uz nezela, aby sme este brali paragrafy v decembri, lebo dovolenky visia... 😒 😒 😒 a potom uz mam naplanovanu jednu poradnu v strede decembra a 7 dni dovolenky pred a medzi sviatkami, to mi este ostanu 2 dni, ktore vycerpam v januari a este asi dalsie 2 dni adekvatne za ten januar, lebo ostanem do 15., aby som mala presne odrobene 3 roky tuna... tak takto nejako to asi poriesim, ked ma neprekvapi nieco ine... 😀 😀 😀

vierka
18. nov 2009

ass - no ved uvidim co povie zajtra doki, ale ja co si ratam, tak to tu vidim na tie posledne dva tyzdne, potom cerpam dofcu a potom MD 😀
a nemas potom v january narok na viacej dovolenky??? 😕
no radsej si odpracuj tie tri roky pekne, aby si potom nemala problem a mohla si dostat pekne ten vyzsi rodicovsky prispevok... nieze kvoli dvom dnom na neho nebudes mat narok 🤐

alex
18. nov 2009

vierka, ass bude mať nárok na vyšší rodičák. Veď to stačí mať za posledné dva roky odrobených 270 dní a to ona má.
Vierka a ty máš vlastne kedy stanovený termín pôrodu? A ass ty kedy?

asshanti
18. nov 2009

myslim, ze v tom januari to su adekvatne za 2 tyzdne 2 dni dovolenky. lebo ked som nastupovala toho 15., tak som mala vtedy na rok 23 dni dovolenky a potom dalsie roky 25, takze mi to vychadza na tie 2 dni. tie uz potom vycerpam alebo mi ich preplatia, uvidime ako to nakoniec bude... 😉 😉 😉 uz chcem ist na obed, este 20 minut vydrzat! 😀 😀 😀

vierka
18. nov 2009

alex - myslim teraz co ma byt od 1 januara rodicovsky tych 254 eur, tam musis mat odrobene myslim tri roky... teda co som pocula... ja som sa o to nejako nezaujimala, kedze ich mam odrobenych vkuse 11 😅
a tych 270 dni je pri tom ked mas to dobrovolne pripoistenie, nie???

ass - no lebo neviem ako ta budu brat, lebo ty vlastne budes stale v evidencnom stave... tak ale moze byt ze mas narok len na tie 2 neviem... ja odchadzam na matersku vlastne zaciatkom decembra, ale mam narok na tolko dni dovolenky ako keby som pracovala cely rok...

alex
18. nov 2009

vierka, nie, aj pri tom vyššom rodičovskom je podmienka splnenia mať odrobených min. 270 dní za posledné dva roky.
No a k tomu rodičáku, dúfam že to teda schvália 🙂

vierka
18. nov 2009

alex - ved ten rodicak je uz schvaleny, ale su tam nejake podmienky a neviem ake...
lebo teraz maju zase niekedy schvalovat este to, ze ci budu za mamicku na materskej hradene odvody statom a tym padom sa jej to bude ratat aj do dochodku a bude mat narok na podporu ked ju hned v prvi den nastupu do prace vyhodia a tak...

asshanti
18. nov 2009

ja tiez presne neviem ako to ma byt s tym prispevkom... 15.1.2010 budu presne 3 roky co som na tomto mieste a predtym som presne 3 a pol roka pracovala v reklamnej agenture, od 1.7.2003 do 31.12.2006 a od 1.1.2007 do 14.1.2007, tie 2 tyzdne som bola PN, teda v ochrannej dobe, myslim... 😒 😒 😒 ja sa v tom velmi nevyznam... a prvy polrok materskej to budeme brat tych 55 % z platu...???
termin mi teraz doki urcil na poslednej poradni po ultrazvuku na 9. marca 2010 (predtym po prvykrat na 10.3.) a sestricka mi do preukazu napisala 5.3.2010, vypocitala si to na nejakom kolecku co mala pri sebe, taky datumovnik, asi podla poslednej menstruacie. tak neviem presne... 😀 😀 😀 😕 😕 😕

vierka
18. nov 2009

ass - v MK mas termin porodu podla MS a podla toho asi aj doki posiela na matersku... uvidim co mi povie zajtra a dam ti vediet... podla utz je to vzdy iny termin porodu, ale hlavny je ten termin podla MS... a to sa rata termin podla poslednej MS + - dva tyzdne 🙂
no a "materska" sa rozdeluje na dve etapy... prvy pol rok mas Matersku dovolenku - peniaze ti plati zamestnavatel a je to urcite % z platu (neviem ake, lebo ja tym, ze som si platila aj dobrovolne pripoistenie budem mat najvyzsiu moznu matersku)... a potom mad dva a pol roka rodicovsky prispevok, ktori ti plati stat a ten bol podla stareho 4500 sk a podla noveho by mal byt nejakych 7200 - ale neviem ake su tam podmienky na to, aby si dostala tento vyzsi... ked ich nesplnas, tak dostanes ten nizsi rodicovsky ktory bol doteraz...
a tento vyzsi rodicovsky je len do 2 roka dietata, potom rok sa znizi na tych 4500 (z tych 7200) - asi som napisala ako hotentot 😅

alex
18. nov 2009

vierka neviem o tom, že by to bolo ešte schválené. Sledujem trošku tému tu na MK a zatiaľ tam nič také baby nepísali.
No a čo sa týka materskej, tak je to 55% z vymeriavacích základov za rozhodujúce obdobie. A neplatí to zamestnávateľ, ale štát, len sa to ráta zo zamestnania. Rozhodujúce obdobie je predchádzajúci rok. Takže ak nastúpite na materskú v roku 2010, tak celý rok 2009 a ak už v roku 2009, tak celý rok 2008.Teda celý rok, za podmienky, že ho máš odpracovaný u jedného zamestnávateľa. Ja napr. nastupujem v roku 2010, takže rozhodujúce obdobie bude pre mňa rok 2008, ale tým že 27.12. sa z poisťovne odhlásim a znovu 28.12. prihlásim, tak mi to budú rátať len z obdobia od 28.12.-31.12.09.
A ak splníš podmienky na materské, tak splníš podmienky aj na vyšší rodičovský.

vierka
18. nov 2009

alex - tak neviem preco uz bolo minule v radii hovorene, ze je to schvalene... alebo som to ja zase ako blondinka zle pochopila???!!! 😅 😀

alex
18. nov 2009

no neviem 😅 ale aj teraz som pozerala do tej témy tu na MK a vraj by to mali začiatkom decembra prerokovávať.

asshanti
18. nov 2009

tak ja neviem... cely rok 2009 mam odpracovany a u jedneho zamestnavatela, tak to by nemal byt problem a ten prvy polrok na materskej by to malo byt tych 55 % hrubeho platu. takze podla materskej knizky mam ten termin 5.3.2010. a akurat mi kolega hovoril, ze nasa personalna z kosic mi odkazuje, aby som si celu dovolenku pocerpala. a za ten januar ani zrejme nebudem mat adekvatne dovolenku, lebo je tam asi podmienka nejakych 60 dni v roku odpracovat, aby bol vobec narok na dovolenku. a kedze ja ostavam na materskej, tak sa ma to netyka... takze neviem, asi personalnej napisem mailik, nech mi to vsetko ozrejmi... 😉 😉 😉

alex
18. nov 2009

ass ja mám dojem, že nárok na dovolenku by si mala mať, ale je lepšie si to s personálnou overiť.
A hej, je to 55% z hrubého platu.
Inak nástup ti vychádza buď 22.1. alebo už 8.1.2010, podľa toho termínu.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre