Cisársky rez - Nové Zámky

aduska1618
3. apr 2021

Ahojte mamičky, zaujímajú ma hlavne čo najčerstvejšie skúsenosti. Môže si v rodička v pôrodnici v nových zámkoch zvoliť sama anestézu pri cisárskom reze? Reps. má voľný výber medzi spinálnou a celkovou anestézou? Zo spinálu mám neskutočný strach a v žiadnom prípade ho nechcem podstúpiť tak by som vás poprosila rešpektovať to 🙂 prípadne viete mi poradiť v ktorej pôrodnici majú možnosť voľného výberu? Dostupné pôrodnice sú pre mňa okrem Nových Zámkov ešte Levice a Komárno. Budem veľmi vďačná za každú odpoveď. Pekný deň prajem☺️

sona96
3. apr 2021

@aduska1618 ja som rodila v Komárne, síce už sú to dva roky skoro, ale pýtali sa ma, či chcem spinal alebo celkovú narkozu.

aduska1618
autor
4. apr 2021

@sona96 a čo sa ostatných vecí týka ako personál a prístup k mamičke prípadne prostredie a systém celej nemocnice by si ako zhodnotila? Bola si spokojná so všetkým či máš nejaké výhrady? ☺️ Zatiaľ čo som čítala recenzie boli skoro všetky pozitívne ☺️

sona96
4. apr 2021

@aduska1618 ležala som tam 8 dní. V globále som bola spokojná. Jedine čo by som vytkla, tak 4 dni mi vyvolávali pôrod a lekári mi odkazovali veci po sestričkach. Chcela som sa pýtať lekárov, čo bude ďalej a tak, ale vôbec som k tomu nemala príležitosť. Inak som bola spokojná.

nemethovam
4. apr 2021

@aduska1618
Ja som obidva razy rodila v Komárne,aj keď som z NZ, prvýkrát som mala akútny cisársky takže automaticky celková anastéza. Druhýkrát som mala už plánovaný cisársky a jedno z povinných vyšetrení bolo aj navštívenie anesteziológa, ktorý píše odporúčanie, v akej anestéze sa má cisársky vykonať. (napr. on mi povedal, že jeho žena rodila trikrát v celkovej anestéze). Ja som sa takisto neskutočne bála spinálu, čo som mu aj povedala a do papierov mi napísal obidve možnosti, že sa rozhodnem priamo pred cisárskym, načo sa budem cítiť.
V deň pôrodu ma veľmi odhovárali sestričky od celkovej anestézy, ale nedala som sa prehovoriť, vedela som, že by som to v spinály nedala. Tak napokon urobili podľa mňa a doterat neľutujem.
Ináč pôrodnicu hodnotím len a len dobre, veľmi milé sestričky, ochotné, pomôžu,vysvetlia.
Ja som si tiež zisťovala ako je to s cisárskym v NZ nemicnici a mne bolo povedané, že veď rodička si sama určite nemôže nič určovať, nato sú lekáry 🤷‍♀️
Ak máš ešte nejaké otázky, kľudne sa pýtaj.😉🙂

aduska1618
autor
5. apr 2021

@sona96 4 dni? 😮 To nieje nejak veľa už? Som prvorodička takže ešte sa nevyznám.. Ale som rada teda že to tam funguje dobre.. A to vôbec vás lekár nechodil kontrolovať? Nechali všetko na sestričky? 🙄

aduska1618
autor
5. apr 2021

@nemethovam a aké pocity si mala po celkovej? Všetko bolo v poriadku? Zaujímalo by ma ešte ako to funguje u nich po cisárskom ☺️ kedy ti doniesli maličké a od kedy si fungovala normálne sama po zobudení? ☺️ Kľudne mi môžeš napísať aj tvoj pohľad celkovo na to oddelenie.. Myslím taký rozšírenejší pohľad ☺️ A kedy si tam rodila? ☺️

aduska1618
autor
5. apr 2021

@nemethovam ešte by som rada doplnila že ja tiež niesom z KN a tak by ma zaujímalo že aký postup je keď chcem ísť takto rodiť do inej pôrodnice ☺️ tvoj gynekológ ťa poslal do Komárna na vyšetrenie alebo si to riešila všetko sama? Zavolala si im vopred alebo ako vlastne to funguje? ☺️

sona96
5. apr 2021

@aduska1618 4 dni mi vyvolávali, dostávala som tabletky vaginálne a nepomáhalo. V ten 4. deň som rovno oznámila gynekologovi, že keď sa to zasa nepohne, že chcem cisársky rez, lebo už ďalej nevládzem takto, ani psychicky, ani fyzicky a vyhoveli mi. Vôbec za mnou lekári nechodili. Ráno som dostala tú tabletku. Pár hodín som si odsedela na vzdychacke a sestrička ma poslala späť na izbu. Potom počas dňa mi sestrička možno 2x nakukla do izby a spýtala sa, či som ok.... Inak ani ja nie som z Komárna, ja som zo Štúrova a tiež som zvažovala či Kn alebo NZ, ale môj gynekológ má vyslovene odhováral od NZ. Tak potom, keď mi písal papiere ten posledný mesiac na kontroly v nemocnici, rovno mi napísal do Komárna.

aduska1618
autor
5. apr 2021

@sona96 no zostáva mi asi len dúfať že natrafím na dobrú smenu.. Ale zatiaľ som na 95% presvedčená o tom že Komárno bude najlepšia voľba ☺️ musím sa o tom porozprávať ešte so svojim lekárom pretože mi povedal že cisársky zhodnotí až v 38 tt ale príde mi to dosť neskoro nakoľko sú potrebné aj iné vyšetrenia keby náhodou..

sona96
6. apr 2021

@aduska1618 akú máš indikaciu na cisársky?

aduska1618
autor
6. apr 2021

@sona96 dole riťkou je malá 🙄

inana11
25. apr 2021

@aduska1618 ja som sa teraz bavila s mojou gyn o cisárskom v zamkoch,jeden som podstúpila v nz pred vyše troma rokmi,mala som ale akútny s tým že som rano jedla a rozhodli sa dať mi spinal nakoľko žalúdok bol plny😃ale mne vyhovoval a pytala som sa Dr či si môžem teraz vybrat a povedala mi že ak nie je ziadny problem,môžem,keď je niečo,tak pristupujú k celkovej skôr ako ku spinalu. A ja len na margo novozámockej nemocnice,ja preferujem tu kvôli neonatologii a tomu,že viem že o dieta sa mi postaraju najlepsi odborníci v širokom okoli a že ho nebudú prevážať ... ak je niečo zle,aj z Kn dieta prevážajú do nz,aj z lv tuším do zamkov alebo do nr. A s prístupom v nemocnici som bola spokojna,čo sa mi nepozdávalo som si otvorila hubu (jedna sestrička)😃a mala som pokoj😉