Gastroschiza + NTD. Prešiel niekto niečim podobným?

lubinka9
10. feb 2009

Ahojte, v novembri 2008 mi na UZV v 18tt diagnostikovali VVCH plodu, gastroschizu (organy mimo brusnej dutiny) a razstep chrbtice (s deformaciou v 90 stup. uhle)
Na zaklade odporucania lekarov, ktori sa vyjadrili, ze poskodenie dietata nie je zlucitelne so zivotom bolo moje tehotenstvo ukoncene umelym vyvolanim porodu.
Vysledky z amnio (kvoli genetickej prognoze do buducna) potvrdili, ze sa jednalo o NTD. Nenasla sa vsak ziadna chromozomalna vada, co je pozitivne.
O bolestiach a pocitoch tu nechcem pisat ☹ , zaujima ma ci sa najde medzi vami taka co si presla podobnym peklom.
Kedy ste sa opat pokusili o babatko a aka liecba tomu predchadzala? Narodilo sa vam zdrave babatko?

lubinka9
autor
11. feb 2009

Nikto nic?
No mozno je to aj dobre.. ze nas nie je vela

katkaaa910
22. dec 2010

zdravim ta lubinka moj pripad je v podstate rovnaky v 3mesiaci tehotenstva mi urcili gastroschizu ale rozhodla som si mojho alexa nechat a som rada ze som tak urobila lebo dna 9.12.2010 prisiel na svet a je strasne krasny.hned po narodeni ho operovali dalo sa to dokopy akurat je este v nemocnici.dneska som tam volala a povedli mi ze sa to zhorsuje.mam velky strach oneho no verim ze to vsetko dobre dopadne.mrzi ma akurat ze nemozem byt snim teraz ked ma potrebuje.drzte nam palce.

laura00100
22. jan 2012

ahojte..mam 17 rokov...moja dcerka sa narodIla z gastroschizou.......a rozhodla som sa ju ponechat.....viete mi povedat ake komplikacie ma mozu cakat??dakujem

nelufka
12. feb 2012

@laura00100 Ahoj.... aj mojej dcerke diagnostikovali gastroschizu a tiez si ju samozrejme chcem nechat,sance na vyliecenie su velmi velke, hoci zaciatky budu tazsie. Ako sa dcerka ma? Kde si rodila a kde malu operovali?Hladam mesto, kde to robia najlepsie,kedze som len v 20 tt, mozem sa este rozhodnut. MOzes mi poradit prosim?dakujem velmi pekne

ashly
1. mar 2012

@nelufka Ahojte dievcata,
moja dcerka sa narodila s diagnozou gastroschiza. Presli sme si tazkym obdobim, na ktore sa snazim dodnes zabudnut.. V nemocnici sme spolu stravili 13 mesiacov a mame za sebou 16 reoperacii. Dnes ma dcerka 14 rokov, chodi na 8- rocne gymnazium a jedinou spomienkou na chorobu je jazva pozdlz celym bruskom. Sportuje, skvele sa uci a s jazvou sa naucila zit. Preslo odvtedy vela rokov, takze verim, ze dnes su uz lekari niekde uplne inde. Obcas ma este chyti strach, ci nas nieco v buducnosti necaka, ale mikdy som nelutovala svoje rozhodnutie nechat si ju. Dnes mam aj synceka, ktory je zdravy, ale absolvovala som podrobnejsie vysetrenia pocas tehotenstva. Budem vam moc, moc drzat palce. Inak rodila som v Bratislave v detskej fakultnej nemocnici u primara Trnku.

nelufka
15. mar 2012

@katkaaa910 Ahoooj..prosim mozem vediet,kde si rodila? Ako sa ma syncek?Mohla by som s tebou skontaktovat prostrednictvom mailu?Potrebujem sa s niekym poradit 🙂 Ďakujem ti velmi pekne

slnko77
10. máj 2015

Ahojte kocky, narodila som sa s gastroschizou, mamina a ani lekári netušili, kedže sa ultrazvuky nerobili. . ihneď po narodení som absolvovala operáciu, kde mi upravili (upratali) bruško, v dvoch rokoch mi operovali pruh. V detstve som mala problém s trávením, bolesťami hlavy, niektorí lekári mi nedávali veľké šance....Vdaka sile mojich rodičov som dnes úspešná mladá žena, s jazvou som sa naučila žiť, nikdy mi nejak neprekážala, športujem, vyštudovala som VS, pracujem, jednoducho vediem plnohodnotný život. Pred časom som skončila na chirurgii s neznesitelnymi bolesťami brucha, zistili mi ze zrasty z pôvodnej jazvy robia neplechu a museli ma operovať. Dnes som však uz opäť fit a teším sa zo života 🙂 kočky veľmi vám držím palce, žiadna mamina to nemá s takýmto bábätkom ľahké, chce to veľa trpezlivosti a veľa lásky a sily. A bábätkám želám veľa chuti do života.

bibi558
27. sep 2015

Ahojte .. ma tu niekto skusenosti z gastroschizou?zistili mi to pred tyzdnom a zacina mi pomaly 18tt.. chcem vediet co ma caka .. tak hadam sa nejaka z vas ozve a podeli sa somnou co to je a co mam ocakavat .. :(

levina007
5. nov 2015

Zdravim vsetky statocne zeny mate moj respekt a veliky obdiv. Ja mam dvoch zdravych synov 11r. a 4.r Momentalne som tehotna v 16tt a uz od 13tt mi dg. Gastroschisis dnes prisli vysledky zo skriningu a ze teda ☹ okrem toho ze moj pokladik ma mimo bruska pecen a crievka ze NTD je pravdepodobne 1 ku 2. Viem co to znqmena... V pondelok som objednana ku Mudr.Cunderlikovy na kramare vraj je to velmi dobry clovek a ties odbornik a ze ten mi na rovinu co a
ako. Bibi558 prosim ta vies dat info ako teraz na tom?ste dakujem

veronika0801
8. nov 2015

@bibi558. Ahoj moja mala sa narodila s gastroschizou v 35 tyzdni vazila 2100g cisarskym rezom..hned po narodeni ju operovali mala vonku creva aj zaludok.prva operacia trvala tri hod a podarilo sa im zaludok a cast criev vlozit spet.potom bola na pristrojoch v inkubatore kde creva mala vo vaku a kazdy druhy den jej to pomaly vkladali dnu.po 2 tyzdnoch dalsia operacia kde jej brusko zasili a potom dalsia.po 3 mesiacoch nam ju prepustili domou a doteraz vdaka bohu ziadne komplikacie..je to taky zivel ze clovek by neveril kolko si vytrpela..vdaka bohu to zvladla

veronika0801
8. nov 2015

Aj ked do buducna mozu nastat komplikacie ale zatial to vyzera dobre..zo zaciatku sme mali velmi tazke obdobie vracala problemi zo stolicami a do roku specialne mlieko..teraz ma tiez ine mlieko poistovna nam dava vynimku ale inak papa vsetko..lekari hovoria ze mozu nastat komplikacie ako zrasty alebo co ale ze je zazrak ako to zvladla lebo nie vzdy to tak je.ak chcete nieco vediet kludne napiste..

veronika0801
13. nov 2015

@levina007. Moja mala sa narodila s gastroschizou ak chces nieco vediet rada poradim.

levina007
10. jan 2016

@veronika0801 prosim ta a kde si rodila? vies napisat svoj pribeh na nasu stranku? je to pre pomoc mamickam s takym istým problemom ako ste mali Vy. Dakujem

tu je link na stranku: https://www.facebook.com/When-Angels-Cry-oz-116...

veronika0801
10. jan 2016

@levina007. V martine mi naplanovali cisarsky rez ale mala som o mesiac skor kedze som krvacat zacala..

dzupinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzka4869
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dzupinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzka4869
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dzupinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dzupinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzka4869
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dzupinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzka4869
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dzupinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dzupinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzka4869
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dzupinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzka4869
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre