Pomáhajú vám partneri s bábätkom?

christin1280
22. máj 2021

Ahojte baby tie ktoré máte babätká pomáhajú vám chlapi sa starať atď? Kŕmiť, prebalovať, kúpať atď? Ja som iba jeden krát poprosila mojho parnera ked uz som bola velmi unavena lebo mala casto bola hore v noci ze aby raz on k nej vstal a druhy krat vstanem ja uz iba raz a strasne ma zato okrikol ze to nezvladam a podobne reci tak som zvedava ako to mate doma vy lebo neviem ci toto je normalne ved je to aj jeho dieta :(

lvula
22. máj 2021

Mne hlavne nepríde normálne, ze niektoré sa tu 'chvalia', ze muz 'nepomaha' s dietatom vôbec, dokonca ani s domácnostou a ake su ony superzeny, ze všetko zvládajú same a chlap je tam asi iba na okrasu 🤷🏼‍♀️ podla mna to je smutné, nie na chvalenie.

zuzanockamt
22. máj 2021

@simsalabim môj na to nemal čas, bol extrémne vyťažený, nesedel nikdy na zadku doma, stále v pohybe, v práci, pomoc rodičom atď

simsalabim
22. máj 2021

@zuzanockamt no toto je z mojho pohladu vyhovorka. Napr. prebalit dieta trva 2 minuty. Ale ak to tebe vyhovuje, ja do toho nemam co kecat 🙊

zuzanockamt
22. máj 2021

@simsalabim keďže bol mimo domu celý deň,tak to výhovorka nie je, teraz prebaľuje jedna radosť

1mata
22. máj 2021

@simsalabim preco? Lebo moj manzel denne vymontuje niekolto ton zeleza a ja kedze som doma nevidim dovod aby som mu dala metlu, varechu a este deti do ruk. Ako prepac, nam to takto vyhovuje. Nepotrebujem sa stazovat ako muz doma nic nerobi ako niektore zeny. Ja to od neho jednoducho nechcem.

1gabriela13
22. máj 2021

@christin1280 môj všetko robí okolo dcéry od narodenia. Dokonca veľakrát v noci ju uspaval on, ja som ani nevedela kedy zaspali lebo som už dávno spala🤷‍♀️takisto kúpe, aj prebaloval, obliekal, teraz jej robí aj copiky, berie ju na ihrisko viackrát ako ja, aj jej navarí aj ju nakrmi. Nikdy som ho o to nežiadala, on sám chcel.

simsalabim
22. máj 2021

@1mata ved ked ti to vyhovuje, tak nic nemen. Je to na dohode partnerov. Otazka znela, ci manzelia “pomahaju” s babatkom. Na tu som odpovedala, a dokonca som si dovolila apelovat na zeny, aby vychovali svojich synov tak, aby vnimali domacnost a deti ako aj ich zavazok, nielen zavazok zeny. Z mojho pohladu by sa mali zapajat obaja a za kazdych okolnosti a cim skor k tomu viest aj deti.

00ivi00
22. máj 2021

@simsalabim súhlasím 👍🏻 naša pediatrička dokonca dva krát už pochválila partnera, keď videla na poradni, ako oblieka malého, sama povedala, že je super ako mu to ide, lebo veľa žien svojich partnerov k takému niečomu ako prebalovanie alebo obliekanie ani nepusti. Hneď som jej vysvetlila, že u nás to normálne funguje, všetko sa pekne naučil za pochodu. Teraz má krpec 15 mesiacov a večerné sprchovanie je ich rituál 👍🏻

kamagma
22. máj 2021

Samozrejme ze pomahal vlastne robil vsetko co ja a robi doteraz (bude mat 4r dcera)a o chvilu sa narodi druha , spokojne mozem odist a viem ze je postarane, navarene , upratane .

rik01lulaka
22. máj 2021

@viestta to môj by išiel keby sme niekde na samote, on pomedzi domy nepôjde 🤣🤣🤣
@simsalabim naučil by sa, dostal by sa do tohto, ako som písala okolností by ho prinútili! 😉 Ani ja som sa predsa nikde neučia prv než som prvý krát porodila. Keď som bola v pôrodnici tak to tiež zvládol 😊

simsalabim
22. máj 2021

@rik01lulaka fiha, zvladol to, ked si bola v porodnici, nezasluzi si medailu? 😅🙊 Este si nauc synov takto “nepomahat” a nevesta sa ti podakuje 🤷‍♀️ Idem radsej von... mame na vec iny nazor 🤷‍♀️

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vilma7
22. máj 2021

Ja som koníka, takže okrem chovania aj prevalil, považoval, vychutnával si deti. Teraz je tiež s nimi doma len on, keď som v práci.

any_soj
22. máj 2021

@christin1280 ach mrzí ma to... Môj manžel to nevníma, že mi pomáha, ale že to robíme spolu, dvaja - starostlivosť o dieťa aj domácnosť. Nemáte aj nejaký iný problém vo vzťahu? Možno skúsiť nejakého poradcu, niekoho zvonku, kto by to posúdil objektívnejšie..

mima172
22. máj 2021

@zuzanockamt Moja reakcia smerovala k tvojmu vyjadreniu o otcoch sediacich doma na zadku 😉 Dá sa aj zabezpečiť rodinu a aj byť dobrý, venujúci sa otec. Jednoducho, podľa mňa tvrdenie, že sa venujú/starajú len tí chlapi, čo doma sedia na zadku je nezmysel.

lvula
22. máj 2021

@mima172 skôr to je jej 'obhajova' pred ostatnými a zrejme aj pre ňu samotnú.