Spanie v jednej miestnosti s bäbätkom

mlil77
16. okt 2015

Mamicky, chcem sa vas opytat, po narodeni babatka, spava alebo spaval s vami aj muz v spalni, alebo kvoli praci aby sa vyspal spaval v inej miestnost ? dakujem za odpovede

emily203
16. okt 2015

@mlil77
Ahoj, samozrejme, ze s nami, ved sme rodinka. 🙂 A to mame dvojicky. 🙂

slniecko192
16. okt 2015

@mlil77 U nás sme spávali všetci v spálni, žiadny presun manžela do inej miestnosti. A to bol pritom drobec riadne zarevaný. Nás ani nenapadlo niečo také riešiť, koľkokrát ani manžel nevedel koľko a ako ako malý reval. Ale to je možno aj o tom, že môj manžel keď spí, tak môžu aj tanky chodiť a sa nezobudí. 🙂

lucka1987
16. okt 2015

@mlil77 obvykle spolu, no ked som vedela, ze ho napriklad rano caka 15 hodinova cesta do Francuzska, tak som sama navrhla, nech ide spat vedla, aby sa vyspal. nechcela som predsa , aby ho chytil niekde mikrospanok.
ano sme jedna rodinka, no na druhej strane, ak ma niekto tazku pracu a musi byt sustredeny, dost to komplikuje situacia ak celu noc nespi, a tak to funguje viac noci za sebou, pretoze potom hrozia vpraci urazy, chybz nepozornosti a podobne ( moj jazdi na kamione ) takze jeho spanok bol pre mna na prvom mieste, neposlala by som ho na 3,5 tis km jazdu, bez toho, aby bol nevyspaty.
teraz cakame druhe, v jeho izbicke planujem hned nejaku postel, pre pridap, ze bude tazka noc a tak sa v klude odstahujem do babatkovskej izby a necham vyspat aj starsieho aj manzela.... ( ked pojdu do skolky ci prace )

mlil77
autor
16. okt 2015

moj muz s nami nespi :( iba cez vikendy, kvoli praci, musi byt vyspaty, chapem to a akceptujem to len sa obavam aby sme si na to nezvykli, mne velmi chyba ze nespi s nami ale chapem ze nemoze :(

lucka1987
16. okt 2015

@mlil77 aj moj muz musi byt vyspaty ( vid vyssie moj prispevok ) no zas babatko nie je uplakane kazdu noc, aspon to nase prve nebolo 😀 stavalo sa to mozno raz za dva tyzdne, ze si siel lahnut vedla... cez vikendy sme preplakane noci zdielali spolu 😀

evelynm
16. okt 2015

babatko s nami v posteli. Ja v strede, aby muza nebudilo kopnutim, pohybom. Kedze som kojila, tak ked sa babatko zobudilo, hned sa nacuclo a spinkalo dalej. Krasne casy 🙂

charlie1980
16. okt 2015

Z vlastnej skusenosti nedoporucujem. Nam tak vztah uplne ochladol a stroskotal. Nikdy by som takuto chybu neurobila Este raz. Ohlad na partnera/muza je vo vynimocnych situaciach v poriadku. Na druhej strane, zena musi byt 24hod, 7 dni v tyzdni v pohotovosti...

moni244
16. okt 2015

Moj tiez isiel sam od seba do druhej izby, robi na smeny, potreboval sa vyspat a fungovat

lucka1987
16. okt 2015

@moni244 tiez si mysli,, ze ak je narocna praca, nie je o com. moj by sam os seba nesiel, dolsova som ho vyhnala.. nemam to srdce, aby celu noc bol s nami hore, ked maly plakal, a potom ho poslat na 15 hodinovu cestu, to by som sa bala. ako som pisala, niektore profesie vyzaduju maximalnu sustredenost, a ked je to den dva .. ok, ale viac dni tak je riziko tahat.. ( no u nas spal chlap vedla mozno raz za dva tyzdne, alebo skor vynimocne )
@charlie .. stroskoltal len preto, ze si chcela nechat partnera vyspat sa ? prepac, ale neverim . ja ho radsej necham vyspat ako sa zabit na ceste. a nas vztah je aj po 8 rokoch stale pestry a zivy . a obcasne prepsanie mimo spalne ho urcite neznici.

moni244
16. okt 2015

@lucka1987 moj robi skladnika na VZV, vstaval rano o stvrtej cely tyzden a mala si robila z nas srandu, hocikedy bola v noci aj dve tri hodiny hore, neplakalaa len, ked bolo svetlo zapnute

hanka_april
16. okt 2015

@mlil77 ja som spavala s malou v detskej, aby potom nemala pocit, ze som ju vykopla, tak sm sa len ja vratila k muzovi do spalne, ked lepsie zacala spavat 🙂

zdena12345
16. okt 2015

spavali sme spolu. Ked bolo moc zle, riesili sme to tak, ze sme jeden isli s malym do druhej izby(ale to len ked maly nespal a bol hore niekolko hodin). Staral sa i manzel. Nechapem, preco by sa mala o dieta cez noc starat len matka??? Otec mu nemoze dat dudel, ponosit ho chvilu na rukach??? Chapem ze nenakoji ale to ostatne urcite zvladne. Chapem hore spominane ze napr ide niekolko hodin soferovat tak sa potrebuje vyspat, ale kolko je takych? vacsina zajde par km do prace a tam si odkruti a ide domu. To ze ja som behala cele dni s deckom na rukach, varila, starala sa o dom a zahradu, kosila, malovala, vlacila nabytok a jeho osah, pomahala pri betonovani, stavani, murovani a podobnych "zenskych pracach". to nie je akoze robota? Pochopia len tie, co mali "zive dieta" a ak nahodou tam bol zdrav problem, tak tym skor... Ja nemam pravo si pospat?
Urcite je dobre nezabudnut, ze ako si nasliapnete, tak to budete mat aj dalej. Ak nebudete draheho zapajat, tak sa starat budete stale len vy a on akoby nic.
Maleho sme odstahovali zo spalne nedavno v 14 mesiacoch a za chvilu budeme mat dalsie. Keby sme mali trvalo spat oddelene, urcite by mi to prekazalo. Dieta patri uz do vasej rodiny. Ked ho vedel pomoct urobit, mal by vediet pomoct sa aj postarat 😉

lenkark
16. okt 2015

Jasné spolu a to sme teraz v spálni 4ria 🙂 Manžel si zvykol že krpci plačú a nie raz ani nevedel že sú hore a odfukoval spokojne ďalej 🙂 ....

andrejka1974
16. okt 2015

moj muz spaval, vzdy oddelene a to do 1 roku dietata, potom som sa vratila k nemu, proste sa musel vyspat dost fyzicky pracuje a musel byt vyspaty, pracuje so strojmi , hrozilo by velke nebezpecenstvo urazu

ena1903
16. okt 2015

Z tohto dovodu som sa ja snazila mat maleho od narodenia vo vlastnej izbicke. Ked zaplakal, chodila som ho tam kojit, ak to bolo velmi zle, hodila som si na zem k nemu matrac a spala s nim. Tak to fungovalo par mesiacov, MM ani poriadne nevnimal, kolkokrat som vstavala. Potom to bolo s maleho spankom velmi zle, ja som chodila ako v mrakotach, vecne nevyspata, tak skoncil pri nas v posteli. MM sa v pohode vyspal, lebo maly sa priebezne kojil, tak nemal dovod plakat. Ked som ho potom odstavila, vratil sa do svojej izby a tam je v pohode doteraz, ked sa nahodou zobudi, idem ho zakryt, dat na nocnik atd., ale MM aj ja spime spolu a vsetci sme spokojni. Som zvedava, ako to bude fungovat, ked sa mu narodi surodenec.

bajana
16. okt 2015

@mlil77 ja nevidim ziadnu tragediu v tom, ked otec spi v inej miestnosti....argument "ved sme rodina" je taky trochu vydieracsky (akoze ak nespime vsetci v jednej miestnosti, sme horsia rodina? mame sa preto citit zle?)....inak mm sa na miminko nebudil, takze sme spavali spolu...ale ak jeho cakalo skore vstavanie, sama som ho poziadala, aby sa presunul do inej izby, aby mna rano nezobudli (mam velmi lahky spanok)

obcansr
16. okt 2015

nie spáva s nami aj pri prvom aj pri druhom. Ja som pri druhom chvílu spala v obyvačke ale to bol des sa tam vyspat na tom gauči a manžel sám povedal prečo tam spím nech idem do spálne. Neviem, niektorým parom to ani neprospeje ten odchod so spálne. Neviem aké maš dieta ale ak neplače poriadne v noci načo chodit preč? Ak je až moc plačlivé tak to už podla vašho uváženia, ale nezanedbávaj manžela, lebo aby náhodou ho nenapadlo nejakú inú hladat . Sú aj taký chlapi

simca06022011
16. okt 2015

my sme spali vsetci pokope (ale nie v jednej posteli🙂 ) ... ak bola tazsia noc, ocko sa prestahoval na gauc... a je to tak do dnes :D

moni244
16. okt 2015

@zdena12345 ale zase ja tu nehovorim o roku, alebo dlhsie, manzel sa vratil do spalne, ked mala krpata 4 mesiace, ja som si pocas dna pospala s malou, ked som nevladala, ako si mohol manzel pospat, ked bol v praci? Ked dosiel, pomohol mi navarit, umyt riady, okupat malu, je to o tom, ako si to zena vie zariadit a nie o tom, ci sa v noci spi v jednej izbe alebo nie

m.i.r.i
16. okt 2015

nas spaval a aj teraz casto spava v obyvacke...a nie kvoli ohladu na neho, ale opacne -- tak chrape, ze je to ohlad na mna a na syna ked spaval s nami..zo zaciatku sme este boli spolu...manzel menej chrapal vtedy a maly ked sa budil castejsie v noci, tak sme vstavali k nemu spolu...manzel mi aj pomahal pri kojeni, podopieral chrbat a tak..ale potom syn zacal spavat lepsie, budil sa uz len raz za noc a manzel bol taky unaveny ze silno chrapal..a tym vlastne on budil mna a syna..a ja som sa tiez chcela vyspat...tak musel ist do obyvacky...syn spi od 1.5r vo vlastnej izbe, v tom obdobi sme boli zas spolu v spalni s muzom...ale asi od 3.5r sa syn zacal v noci budievat..niekedy aj 5x je hore..zacne volat mamii...a pre mna to bolo neunosne aby mi z jednej strany chrapal manzel a ked zaspim, vola ma syn ku ktoremu musim letiet..tak sa spat neda..pretoze kvoli muzovmu chrapaniu by som si potrebovala dat stuple do usi, ale nemozem, lebo musim pocut syna ked ma vola..tak casto sme stale oddelene...aj na dovolenkach sme chodili len do apartmanov, alebo proste kde boli oddelene izby, aby manzel spal na gauci inde..ale teraz to uz na dovolenkach dame aj vsetci spolu ..tych par dni sa prezit da, ale dlhodobo nie...

adrioska
16. okt 2015

Tiez si myslim, ze na tom nic nie, je to na dohode partnerov, manzelov....kazdy ma inu pracu a najma kazdy clovek ma iny organizmus, niekomu nevadi alebo nepocuje plac babatka v noci, ale su aj taki chlapi, ktori mozu mat lahsi spanok z roznych pricin (najma zo stresu v praci, v zivote) a ked mu pomoze, aby sa vyspal v klude, tak preco nevyhoviet. Taketo nieco nemoze pokazit vztah, tam musi byt sucinnost viacerych faktorov, aby sa vztah pokazil.

sardinka32
16. okt 2015

@mlil77 Ja s malou sme ostali v spalni a mm spaval v obyvacke. Mali sme to tak pri pvej a aj pri druhej. Prva ked mala rok sla do svojej izbicky a manzel sa vratil do spalne a to iste spravime aj pri druhej. Ja som to brala tak, ze ja si mozem cez den pospat, ked babo zaspi doobeda a aj poobede...zato manzel si tazko moze dat slofika v praci, navyse som sa bala, aby nedostal mikrospanok za volantom...takze sa potrebuje vyspat a navyse desne chrape, cize mne to v podstate aj vyhovuje a obavam sa, ze to skor on by budil babo hlasnym chrapanim. :D Cez vikend ma zas "odmeni" on, spi pri malej v spalni, zoberie si vysielacku, ktoru mame kvoli tej starsej a ja sa mozem v klude vyspat...v obyvacke. 😀 Takze ako vidis, nie je to len cierno biele...ziadne problemy v manzelstve nemame a ani sme sa jeden druhemu neodcudzili...vsetko v najlepsom poriadku. 😉

lulistek
16. okt 2015

@mlil77 všetci spolu.

miku1
16. okt 2015

@mlil77 Manžel spával s nami...Presťahoval sa do detskej až potom, ako sa nám pomaly "votreli" do postele obe deti....to som ho už ja poslala preč, nakoľko sme 3 spali na jednej posteli a to už bolo pre moje telo čisté psycho 🙂

ichbinich
16. okt 2015

Manzel ma problemy v noci zase zaspat po zobudeni... Takze on sa sam po par dnoch vystahoval do obyvacky... Spal v spalni potom par tyzdnov medzi vypoklonkovanim syna do jeho izby a postele a narodenim dcery...
Dceru sa prave pokusam zvyknut si na jej postielku, tak sa manzel hadam coskoro vrati (dcera bola donedavna kojena a spala so mnou). Uz sa budi "iba" ked ma zly sen, tak uvidime.

bubelko
16. okt 2015

@mlil77 do pol roka spaval v spalni a ja s detmi v ich izbach... potom som sa vratila do spalne 😉

ivec16
16. okt 2015

spime spolu, hihi mame garzonku, utek na pohovku by aj tak nepomohol, ale kojime sa, vacsinou sa maly zacne prehadzovat, dam mu papat a spi dalej. manzel ani nevie kedy a kolko krat maly papa. v noci malokedy place.

whitecat666
16. okt 2015

@mlil77 podla mna je to zvlastne. ja si neviem predstavit, ze by muz isiel spat do hostovskej kvoli babatku 😨 😨 😨
Aj ked ma velmi narocnu pracu (v povolaniach, kde zalezi na zivotoch inych ako napr. chirurg, vodic atd. ide o to aby sa clovek plne sustredil), no pride mi normalne, ze si clovek zvykne na iny rezim pokial si naplanuje dieta (ved to patri k tomu).
Ani ja som nikdy nemohla do rana uz zaspat ked som sa raz v noci zobudila (vzdy som mala velmi lahky spanok a trpela som nespavostou), no po mesiacoch bytia hore od polnoci do rana sa moj organizmus naucil zaspavat lebo skratka musel.

mlil77
autor
16. okt 2015

dakujem baby za nazory, vidim ze u kazdeho je to inak, niekto spi, niekto nie.....skusim toho svojho presvedcit nech s nami spi, lebo mne fakt chyba ze nie je pri nas a hlavne sa bojim ze casom by si zvykol a ochladol by nas vztah a to by som nechcela, aj ked nas vztah je fakt super ale clovek nikdy nevie a hlavne chyba mi ze nespi pri mne

gretocka
16. okt 2015

uz mame dve deti, tretie na ceste, ale manzel nestravil mimo nasej manzelskej postele kvoli detom ani jednu noc.
Je mozne, ze su muzi, ktori by rusenie spanku niesli tazko a ovplyvnilo by to negativne ich pracu, nechcem tu robit nejake rezolutne vyhlasenia, ale obavam sa, ze castokrat je to len vyhovorka chlapov a skutocny problem je niekde inde.....