Ovulácia pred začiatkom menzesu

petronela01
2. jún 2017

Ahojte baby,stretli ste sa niektora s tym,ze je ovulacia presne pred zaciatkom menstruacie? Bola som na gynekologickom vysetreni ultrazvukom a pani doktorka povedala vraj na lavom vajecniku prebieha ovulacia. To som mala 25. den cyklu a oznamila mi,ze ked je posunuta ovulacia bude meskat aj menzes. Ale dostala som normalne na 29. DC. Vzdy som si myslela,ze mam ovulaciu v strede cyklu lebo mavam vtedy bolest vajecnikov. Resp. moze nastat aj 2 krat ovulacia v priebehu jedneho cyklu?

safranka
2. jún 2017

Ovulácia sa môže posúvať, ale mal by sa MS, ak nie, je tam nízka hladina progesterónu, čiže sa výstelka maternice neudrží a odíde skôr. Ja mávam napr. cykly od 28-35 dní, teda ovuláciu (podľa teploty a hlienu) cca. na 16.-23. deň, zvýšené teploty-poovulačné obdobie 12 dní. Začalo sa mi to skracovať, na asi 7 dní,lekár mi dal na to syntetický progesterón.

petronela01
autor
2. jún 2017

Dakujem pekne za odpoved 🙂 takze do buducnosti by mohol byt problem s otehotnenim.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre