6 mesačná podpora a príspevok po ukončení rodičovskej

mon77
5. jan 2016

ahojte,
pocula som od kamaratky, ze vraj existuje nejaka 6 mesacna podpora po ukonceni RD
sice som este zamestnana ale budem musiet ukoncit TPP (k 8.4.2016) a maly tiez nastupuje do skolky az od sept. 2016 takze taky 6 mesacny pridavok/podpora/prispevom by sa hodil 🙂
mate s tym niektora skusenost?
kedy treba zacat s vybavovanim a co je k tomu potrebne?
dakujem

siska53
5. jan 2016

@mon77 co ja viem,tak len bezna odpora v nezamestnanosti ktor trva 6m..

mon77
autor
5. jan 2016

@siska53
dakujem za odpoved
... co som ja pocula, ze je to vraj pre matky, ktore nemaju zamestnanie po RD ale pracovali pred nastupom na MD aby mali cas najst si novu pracu po ukonceni RD .... urcite sa tu niekto najde, kto s tym ma skusenost 🙂

moni244
5. jan 2016

@mon77 no ved podpora v nezamestnanosti,nic ine neexistuje, to si fakt myslis, ze stat mysli na mamicky po rodicovskom a ponuka im nejaky prispevok, nech si mozu kludne hladat pracu

vydrnik
5. jan 2016

@mon77 teraz presne neviem kolko je to dni ale po ukonceni Pracovneho pomeru sa musis zaevidovat na UP.Tam dostanes na vyplnenie tlaciva,a budes dostavat podporu v nezamestnanosti,Vyrozumenie a aku vysku ti poslu pisomne.A neviem ci to robi UP alebo musis osobne na zdrav.poistovnu.

loginexistuje
5. jan 2016

@mon77 uz som pisala do blogu .. nie len podpora v nezamestnanosti .... ak matka pracovala pred MD a jej pracovny pomer trva tak narok samozrejme ma.

Iny prispevok tohto typu nie je.

pribinak
5. jan 2016

@vydrnik nie na zdravotnú, ale sociálnu poisťovňu

vydrnik
5. jan 2016

Uz si nepametam ako to je ci sa tam musi ist alebo to UP hlasi sam ale viem ze aj na zdravotnu poistovnu sa to hladi.lebo ked je mamka nezamestnana tak poistenie plati UP a ak si najde pracu alebo na UP bude evidencia ukoncena opet sa to musi nahlasit na zdravotnu poistovnu

dobromila1111
5. jan 2016

Nic také pre mamičky nie je. Len klasická podpora. A aj na tu vzniká nárok len ak sa obnoví poistenie, čiže keď odrobite co i len 1 deň alebo cerpate dovcu.

tinka01
5. jan 2016

po ukončení TPP sa pôjdeš hlásiť na ÚP do 7 kalendárnych dní...od nich ti príde nasledne vyrozumenie že ťa zaevidovali a s týmto rozhodnutím pôjdeš do zdravotky a sociálky - od nich ti príde rozhodnutie či máš nárok na podporu (dávku v nezamestnanosti), ktorú ti budú vyplácať po dobu 6 mesiacov....budeš zaeidovaná na ÚP normálne ako každý iný, komu skončil PP a hľadá si nové zamestnanie 🙂

siska53
5. jan 2016

@mon77 vsak ak si pracovala predtym,tak normalne na podporu narok mas... Idealne je,ak si mozes cerpat aspon 1den dovolenky kvoli vyske podpory..mne to rovno tak navrhli v byvalej robote,aby som mala maximalnu podporu. Ale nakoniec som to necerpala,lebo som sa zamestnala.
Presne ako pise moni244.

tilka82
5. jan 2016

@mon77 ahoj,ak chces mas max.podporu,cize okolo 800 eur,tak vycerpaj jeden den dovolenky a zvysok si daj preplatit,aby si mala hrubu mzdu za ten jeden den 60eur.to plati,len ak ti pracovny pomer stale trva a pocas rodicovskej si nikde nepracovala na dohodu

siska53
5. jan 2016

@vydrnik lepsie je poslat na zdravotku kopiu tlaciva,ze ta zaevidovali..

mon77
autor
5. jan 2016

@tilka82 ahoj takze nemam davat vypoved teraz ale vratit sa do prace na 1 den?
ci to musi byt len dovolenka?

.... firma mi urcite neumozni to aby mi 8-meho skoncila RD, 9-teho mala dovolenku a 10-dala/dostala vypoved

siska53
5. jan 2016

@mon77 a preco by ti to tak nedali? To je bezne,bezne sa to tak robi. Ako som ti pisala,mne to navrhla sama personalistka.

tilka82
5. jan 2016

@mon77 vypoved teraz nedavaj,chod do prace a dohodni sa s nimi,ze chces jeden alebo dva dni dovolenku a zbytok dovolenky preplatit,co ti na to povedia.ked ma maly 8meho 3 roky,vtedy bude ukoncenie RD,9 dovolenka a ten isty den aj vypoved.alebo mozes mat 9teho a aj 10teho dovolenku a potom 10teho vypoved,ale kedze uz budes mat 2 dni dovolenky,hrubu mzdu musis mat 120 eur.vypoved bude dohodou,tym padom ti nedaju odstupne,iba zaplatia odvody co ich vyjde ovela menej.
Mne radila @zalka ,ja som mala 2 dni dovolenku a vysla mi max.podpora.keby som o tom nevedela,tak by som podporu mala asi len okolo 250eur.
@zalka dufam,ze nevadi,ze ta oznacujem,ty si v tomto expert 🙂

eminka13
5. jan 2016

@tilka82 nevieš prosím ťa ako to je keď dovcu vyčerpas a nedáš si ju preplatiť? Môj prípad je ten, že 16.1. má drobec 3 roky ale idem si požiadať o predĺženu rodičovskú zo zdravotných dôvodov dieťatka ale až 20.1. ideme k alergologiu a 21.1. podám žiadosť. Dovtedy musím čerpať dovcu. Ale ak mi to neschválila musím dať v práci výpoveď. Nevieš aká podpora mi vyjde potom? Dakujem

mon77
autor
5. jan 2016

@tilka82 dakujem 🙂

tilka82
5. jan 2016

@eminka13 ahoj,ja len viem,ze za kazdy jeden den musis mat 60eur,cize kevy si mala dovolenku tych 5 dni,tak potom hruba mzda by musela byt 300eur,co pochybujem,ze by ti zamestnavatel dal.poslem ti link na diskusiu,kde si dievcata takto radia

mon77
autor
5. jan 2016

@tilka82 a ako si vypocitam kolko mam tu hrobu dennu mzdu t.j kolko dovoelnky potrebujem aby som mala narok na maxim podporu? dakujem

eminka13
5. jan 2016

@tilka82 dakujem Ti 🙂

tilka82
5. jan 2016

@eminka13
@mon77
https://www.modrykonik.sk/forum/rodicovska-dovolenka/davka-v-nezamestnanosti-po-rodicovskej-dovolenke/
dievcata,poslala som link,napiste tam a oznacte v svojej otazke bud zalku alebo gapu,oni vam poradia.ja o tom viac neviem,mne tiez oni poradili.ja sa inac v tychto veciach vobec nevyznam.je fakt skoda toho nevyuzit,lebo tolko,kolko dostavam teraz podporu,tak skoro asi nezarobim nikde.drzim prsty

evita68
5. jan 2016

@mon77 ak má malý tri roky 8.4., tak to je piatok, na druhý deň v sobotu dovolenku čerpať nemôžeš.. max. podporu dosiahneš tak, že 11. a 12.4. budeš čerpať dovolenku, 12.4. bude aj koniec prac. pomeru.. a za tieto dni musíš mať príjem cca 235 €..

mon77
autor
5. jan 2016

@evita68 dakujem uz som viac v obraze 🙂