Ako je to s prácou na dohodu počas materskej?

mamabiba
22. júl 2011

Kočky, chcela by som sa spýtať, či niektorá neviete, alebo nemáte skúsenosti s prácou na dohodu počas poberania materskej a potom následne aj rodičáku? je tam dajaký finančný strop, alebo ako to môže fungovať?

gumimaci
22. júl 2011

@mamabiba od 1.1.2011 mozes pracovat bez obmedzenia, na akukolvek zmluvu, za akukolvek odmenu 😉

mamabiba
autor
22. júl 2011

@gumimaci huráá, to sa manžel poteší, že nemusí zamestnať nového človeka. a to aj keď budem normálne zamestnaná a poberať mzdu, budem dostávať materskú a následne rodičák?

gumimaci
22. júl 2011

@mamabiba ano, mozes si zavolat na tvoj urad prace alebo na infolinku SP... ja tiez pracujem od februara... to som este mala matersku, tam je podmienka, ze musi byt samozrejme zabezpecena 24hodinova starostlivost o dieta...

mirka907
22. júl 2011

@gumimaci pri praci na dohodu mozes odrobit maximalne 350 hodin rocne pre jednu firmu,takze nie je to neobmedzene..

mirka907
22. júl 2011

@mamabiba vid prispevok vyssie

mamabiba
autor
22. júl 2011

mám takú prácu, ktorú môžem robiť z domu.

jarunka111
22. júl 2011

@mamabiba aj ja chcem prácu z domu 😉 , kde sa taká nájde prosím ťa?

mamabiba
autor
22. júl 2011

@jarunka111 je to výhoda pracovať pre manžela. 99% mojej práce je na počítači a cez telefón, treba iba prepojenie z firmou a dvíhať telefóny. Ináč, myslím, že by sa dalo dohodnúť s každým zamestnávateľom takto...pokiaľ je rozumný. Pred tým čo som robila vo firme aj prevádzková riaditeľka aj obchodná riaditeľka išli na materskú po sebe cca 2 týždne a normálne pracovali z domu. jedine ak bolo treba dačo riešiť na mieste...dajaké obchodné stretko, tak na tú chvíľku došli, my ostatné baby sme sa postarali o deťúrence a bolo. Podľa mňa každý rozumný zamestnávateľ uprednostní takúto formu práce pred zaúčaním a zaškoľovaním nového človeka.

jarunka111
22. júl 2011

@mamabiba tak to teda je výhoda 🙂 Len neviem, či by mne zamestnávateľ dovolil zobrať si pacientov domov 😀 😀 😀

lenka311
22. júl 2011

Tak táto téma zaujíma aj mňa. Musím si nájsť prácu, ak sa nechcem zadĺžiť. Som s malou sama, ale každý druhý víkend si ju berie otec domov od piatku do nedele, o peniaze sa stále hadkujeme už 16mesiacov, je nezamestnaný a ani nemá záujem sa zamestnať.. Odvolania a tak.
V mojej práci budem mať po skončení rodičáku výpoveď - robila som na 3smeny.
Hľadala som prácu na nete, ale vždy som sa dopracovala k tomu, že chceli po mne vstupný poplatok 17-20EUR a neviem ktoré z nich sú podvod ani čo by som vlastne robila..
Ale napadlo ma, keďže mám každý druhý víkend v podstate voľný u nás v meste je veľa barov a pohostinstiev, ktoré berú výpomoc - brigádnikov. Ako by to ale v tomto prípade bolo so zmluvou? Mám ju potom zaniesť na sociálku? Budem musieť mať nejaký papier, keby im tam prišla kontrola, tak ma to fakt dosť zaujíma... Neprišla by som o rodičák v tomto prípade? Vôbec neviem ako postupovať, ale aspoň pár EUR mesačne na privyrobenie určite potrebujeme, lebo takto to ďalej nepôjde... Díky ak mi niekto odpovie aj keď som sa zamontovala do témy niekoho iného...

cigaretka5
22. júl 2011

baby len taky detail, ak mate pracu na dohodu j, nejedna sa o pracovny pomer .

cigaretka5
22. júl 2011

@lenka311 zalezi na tom ak
u formu si s tebou zamestnavatel dohodne. bud budes brigadovat alebo budes na dohodu, nejaky doklad ti dat musi a podklady na socialku bude niest on, on je totiz povinny ta prihlasit najneskor den pred nastupom do prace

cigaretka5
22. júl 2011

@lenka311 ak nebude od noeveho roka zmena v zakone o rodcak neprides

lenka311
22. júl 2011

@cigaretka5 Díky. Idem sa intenzívne pýtať, snáď ma niekto zoberie.. Len aby to zase môj ex nevytiahol na ďaľšom súdnom pojednávaní, už mi tam vyčítal aj rodičovský príspevok priamo pred sudkyňou... 😒 😒 😒 😒

gumimaci
23. júl 2011

@lenka311 ako ti moze vycitat RP??? ty s malou mas it zo vzduchu, ci ako? niekedy mam pocit, ze niektori chlapi by vobec nemali byt rodicmi. Drzim palce v hladani novej prace. ako pise cigaretka5, ak sa nezmeni zakon, tak o RP neprides.

@mirka907 dik za spresnenie, ale to sa tyka vsetkych, nielen mamiciek?

lenka311
23. júl 2011

@gumimaci Veľmi ťažko sa komunikuje s človekom, ktorému rodičia kúpia všetko, vrátane oblečenia, jedla a sladkostí. Jediné na čo potrebuje peniaze sú cigarety, chaty a bary a koncerty.... Nevie čo čo stojí, takže je to veľmi ťažké a namiesto správ díva gumkáčov, takže nie je o čom a čo sa týka práce, tak na budúci rok už takto isto robiť nebudem, ak ma vezmú do baru, bude to len na leto, kým je sezóna, ale moc šancí nemám, keďže by to bolo len na každý druhý víkend... A to ešte ak malá nebude chorá, alebo tatinko nepôjde zrovna na chatu či koncert... Musím ale niečo poriešiť... Kým mi súdne procesy skončia, tak mi hádam pôjde už aj do škôlky... O to sa stará jeho bohovský právnik... 😠 😠 😠 😠 😠 Niekedy si myslím, že ma z tejto situácie vystrie, keby neplatil a nejavil o ňu záujem, chápem, ale on o ňu záujem javí, len nie po finančnej stránke...

mirka907
23. júl 2011

@gumimaci ano vsetkych...ale take specificke pre nas na rodicovskej je to, ze nemas narok na prispevok starostlivostisti o dieta,lebo sa nejedna o bezny pracovny pomer..