Ako sa bude riešiť keď deti zostanú doma do júna?

tina7729
18. mar 2020

Asi nik ešte nepozná odpoveď nato. No som veľmi zvedavá či tie čo sme ocr s deťmi doma ako to bude ak toto bude trvať napr.do júna. Či to budeme stále ocr

terezka1947
18. mar 2020

@tina7729 tiez cakam,co urobia....asi nikto este nevie,co bude

jana_eyre_2
18. mar 2020

Podľa mňa treba ešte počkať do toho konca marca.. nemyslím, že by sa situácia zlepšila, ale určite pracuju aj s takými verziami a budú hľadať nejaké optimálne riešenie..

angelinja
18. mar 2020

BAB JA SOM POCUla teraz mi pisala spoluziacka vraj na ta3 rozpravali ze budu platit len 10 dni???!!!!!!!!!!!!!ja som z bratislavy socku mam uz od minuelho tyzdna

angelinja
18. mar 2020

@lucka_ke ale toto je podla mojej informacie uz stare

bambinomio99
18. mar 2020

Treba pocitat s tym ,ze sa to potiahne az do velkonocnych prazdnin minimalne ...skoly by mali zacat uvazovat nad online vyucovanim zrejme ...ocr plati pocas doby trvania uzavretia skol nielen na 10 dni

anjelik2019
18. mar 2020

Dnes poobede na TB Pellegriny povedal, že ak sa predĺži karanténa a školy ešte zostanú zatvorené, predĺži sa aj platená OCR o ďalších 14 dní. Teba denne sledovať nové informácie.

juteka
18. mar 2020

predmety sa im presunú do ďalšieho ročníka

zuzanka.zuzu
18. mar 2020

@juteka odkiaľ máš túto info? či len ti tak napadlo, že by to mohlo byť?

my sme dnes dostali pokyn smerovať všetky aktivity (vrátane štátnic a prijmačiek) až na jún/júl, keďže 1.ročník závisí od maturít

deti95060810
18. mar 2020

@juteka hlúposť.... a čo súčasní deviataci...

deti95060810
18. mar 2020

to ako by boli deti teraz doma a potom po Veľkej noci žeby ich pustili do školy? sa obávam že nie....však to by stúpol počet nakazených...Krivka má stúpajúcu tendenciu 8 týždňov...

lenuliatko84
18. mar 2020

Pre toto je dobre su setrit popri plate.ja som z muzom setrila na otvorenie s.r.o. min.mesiac sme to chceli zacat ale aspon mame uspory na tieto takzke dni

behulka
18. mar 2020

@deti95060810 deviataci by už mali byť v tomto momente pripravení na Testovanie aj na prijímačky, tu na okolí už len opakujú.

deti95060810
18. mar 2020

@behulka no len tie prijímačky sa už asi musia preložiť...😉
tento týždeň už mali byť talentové skúšky....

vlcatask
18. mar 2020

Ahoje, pre tých, čo nás nesledujú, sme na Modrom Koníkovi už 5 rokov a informujeme o vzdelávacích hrách a technológiách.
V čase karantén a izolácie sme pripravili stránku:
https://vlcata.sk/ucim-online/
na ktorej zhromažďujeme študijné materiály, videá, články a edukačné hry, prehľadne rozdelené podľa jednotlivých predmetov.
Niečo viete použiť vy, niečo môžete navrhnúť učiteľom a k dispozícii sú aj odkazy na vzdelávacie hry, ktoré deti zabavia, keď si musíte niečo vybaviť alebo oddýchnuť.

dejka77
19. mar 2020

Premyslala som nad tym vcera a povedzme v tom najhorsom pripade, ak by sli deti do skoly az v juli, tak by sa ucili pocas prazdnin a dobehli to. V podstate sa aj tak ucia dalej doma takze zrychlenym tempom by to bolo mozne. Brzdili by ich jedine ti, ktori sa neucia vobec.... A pokojne by sa to dalo podla potreby upravit. Napr. mohli by to predlzit do konca septembra a v oktobri by zacali novy skol.rok. V tom pripade by bud dali 9 mes. skol.rok a ukratili aj z nejakych prazdnin alebo by dali 10 mes. a letne prazdniny by boli potom len v auguste. Urcite sa to nejako vymysliet.

lintu
19. mar 2020

@dejka77 časovo sa to dá rôzne pokombinovať. Problém, komu sa bude chcieť v tých letných horúčavách učiť? Dajú si deti vôbec zobrať prázdniny? Kedysi sme sa ako trieda učiteľke vzopreli aj za zďaleka väčšiu maličkosť. A čo rodičia? Ak vydá, mnohí budú chcieť opäť na dovolenky. To by zas bolo okolo toho rečí. Plus samotní učitelia... Niekto spomínal, že majú zo zákona nárok na dlhšie voľno. Niekto teraz učí, niekto neučí... Aj žiaci sú rôzne vybavení a online výučba s počítačom v elektrine ide samozrejme do peňazí, načo nie každý má...
Akože som vážne zvedavá, ako sa toto bude riešiť.

katkabg
19. mar 2020

@bambinomio99 ja zijem v Bulharsku a tu vsetky deti ucia online vyucovanie od pondelka.Teda dnes mame 4 den co ucia povinne od 9 00 do 12 00.Ako to ze u vas sa tak na slovensku neuci

letfenixa
19. mar 2020

@katkabg to bola asi otázka na ministerstvo školstva, a nie na bambinomio99

lula313
19. mar 2020

@katkabg lebo veľa ľudí nemá neobmedzený internet, tlačiareň, aby si doma tlačila študijné materiály. Čiže je to podľa mna komplikovane zaviesť celoplosne(najmä na osady a slabšie regióny)

katkabg
19. mar 2020

Tak ja neviem bulharsko je daleko za opicami a teda dokazalo urobit tak aby kazdy mohol online ucit cez net bud to cez telefon ci tablet ci pocitac.Moja je v 4 rocniku zakladnes skoly a maju vytvorenu triedu vyrtualnu v googli aj v skype.Tam im ucitel vysvetluje a potom im posiela testiky z toho co.si zapametali a cez email mu ich posielame.Nic nemusime tlacit.

evittam
19. mar 2020

@lenuliatko84 To je sice pekne. Aj my mame našetrené ale napr.co práca? Ano ano zdravie je prednejšie. Ale ja napr.svoju spraviť musim ale našťastie môžem pracovať z domu....

majcika
19. mar 2020

Odkiaľ mate info, že deti ostanú do júna doma?

sunyrose
19. mar 2020

Zdravím, včera niečo také odznelo v tv, že sa takýto scenár nevylučuje....

eliska13
19. mar 2020

@majcika aj v tom najlepším prípade to tak bude aj, keď Krcmery je optimista a tvrdí, že koniec mája bude po najväčšej krivke určite hygienik nedovolí ísť deťom do školy veď to tu bude stále.Podla mňa už do školy nepôjdu nebudú znamkovani a radšej ponechajú praxdniny, aby sa to nešírilo, ale je to len môj odhad.
@katkabg u nás sa čakalo tie 2 t, ale včera už štvrtáci prešli na online vyučovanie len samozrejme nie každý má PC....

eliska13
19. mar 2020

@sunyrose aký, že nastúpia či ostanú doma?kde to bolo nevieš?

eliska13
19. mar 2020

@lintu neviem či je veľa ľudí, ktorí budú riešiť letné dovolenky veď to tu a v zahraničí bude mesiace a Boh vie v akej miere.A či si dajú deti zobrať prázdniny a budú sa búriť?nemyslím, že je podstatné čo chcú deti

prasiatko30
19. mar 2020

@katkabg presne - k online vyucbe nepotrebujes tlaciaren akurat tak mobil a pc alebo tablet - tp v dnesnej dobe drviva vacsina domacnosti ma. U nas tiez prakticky z jednej hodiny na druhu zavreli skoly - doobeda este hovoril “zodpovedny” Politik ze detom 15 dnove prazdniny pre nic za nic nedaju a poobede uz rektifikoval a skoly ostali zatvorene. Rodinam skola umoznila aby isli po knihy - dospelak bez deti - na druhy den rano a uz nas upozornovali, ze cez app skoly nam budu davat instrukcie co sa treba ucit. Detimaju kazda jedna na google classroom kde im ucitelia zadavju ulohy a vypracovane to maju posielat profakovi - normalne robimefotky z toho co urobia v zosite a pripaja sa k sprave. Ucitel ma prehlad kto co robi alebo nerobi a ak dieta nieco nevie ma moznost sa ho opytat

sunyrose
19. mar 2020

@eliska13 Prepáčte, to neviem, prepínala som tv a už si nepamätám, ale odznelo to, že pravdepodobne do júna už ostanú doma...

rainee
19. mar 2020

S tým vzdelávaním to nevidím tak tragicky, ved deti sa učia v pohode doma, dnes má skoro každý prístup na internet a tlačiareň. Každý deň robíme úlohy a projekty. Skôr som zvedavá ako sa to bude riešiť s dlhodobou OCR a ako to zvládnu firmy, keď budu musieť platiť zamestnancov ale sú zavreté. Co som aktuálne citala, tak táto situacia bude trvať minimálne do leta.