Ako spraviť z manžela spoluvlstníka môjho bytu?

mia_m
5. júl 2010

Chcela by som sa spytat, co treba spravit, aby sa manzel stal spoluvlastnikom bytu, ktoreho majitelom som momentalne len ja (nadobudla som ho za slobodna). Aky postup je najlepsi/najlacnejsi ? V pripade potreby uzatvorenia zmluvy, aky typ zmluvy treba uzavriet. Dakujem

ani3012
5. júl 2010

a načo ? 😀 😉

tin007
5. júl 2010

@mia_m mozes mu 1/2 darovat, vtedy platis iba poplatok na katastri, resp. pravnikovi/notarovi, ktori ti pripravi zmluvu o darovani

mia_m
autor
5. júl 2010

tin007 - dakujem 😉

maggie2
5. júl 2010

@mia_m neviem aké máš na to dôvody, ale trikrát si to radšej rozmysli, aby si neskôr neľutovala

ani3012
5. júl 2010

@maggie2 ja som si len robila srandu......mia najlepšie vie,prečo to robí 😉

maggie2
5. júl 2010

@ani3012 veď ja som nenarážala na Teba 🙂 akýkoľvek dôvod sa mi zdá nepatričný, vždy je škoda prísť o výlučné vlastníctvo i keď by išlo o najmilovanejšieho manžela na svete 😉

marrad
5. júl 2010

najlepsie je darovat, pretoze v pripade zeby si si to rozmyslela je ista snca sudnou cestou dostat spat....
Trochu nechapem preco to robis?

marrad
5. júl 2010

@maggie2
uplny suhlas,
ved pokial si manzelia, tak predsa nebude branit manzelovi v uzivani, no keby to tak v buducnosti nebolo tak by mohla lutovat...

tibinka22
5. júl 2010

ani ja nerozumiem preco to chces @mia_m urobit... aj ked neviem ako v tejto chvili niekoho milujem, uz zajtra to tak nemusi byt, v zivote sa stavaju take veci, ze potom si clovek nadava a bucha hlavu o mur, ze preco som to urobil.... ale samozrejme je to Tvoj nazor a Tvoja vola a ak to naozaj chces urobit tak ako vravia baby, najlepsie darovanim...

mia_m
autor
5. júl 2010

dakujem za rady, ako pise ani, viem, preco to robim 🙂

andzi
6. júl 2010

@mia_m samozrejme, že motív je len na tebe, ten by som nerozoberala. Ja by som len poopravila, že darovacia zmluva sa nedá zrušiť, neviem čo za blud sa to šíri v laickej verejnosti. Dá sa síce domáhať vrátenia daru, ale tam sú také podmienky, ktoré sú prakticky nedokázateľné. Ja by som to riešila kúpnou zmluvou, tak že mu predáš 1/2 spoluvlastnícky podiel na byte. Tak bude pes sýty aj koza celá. No ak by si mu polku bytu chcela predsa len tak "darovať" radšej si to 2x rozmysli, lebo si nerob nádeje, že v prípade rozvodu dostaneš polku bytu späť. A ešte by sa to dalo riešiť zámennou zmluvou - ty mu prevedieš polku bytu a on tebe inú nehnuteľnosť alebo hnuteľnú vec väčšej hodnoty.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
darina77
6. júl 2010

a si si istá, že tvoj dar prijme, predsa len muž by mal mať hrdost a snahu nadobudnút niečo vlastnými silami

salma22
7. júl 2010

@mia_m nechala by som to tak ako to je, neprepisovala by som ho za vlastnikom bytu nevies co vsetko sa moze stat 😒

bonparuska
7. júl 2010

@mia_m súhlasím so salmou, nikdy nevieš čo sa v živote môže stať, ja som môjmu už teraz ex takisto verila vo všetkom a aj sa tak vyfarbil, zobral si všetko čo sme nadobudli aj za manželstva, nejednalo sa síce o nehnuteľnosť, ale nech si to len nechá a užíva - to som chcela iba ako príklad, že sa naozaj neoplatí robiť takéto rozhodnutia, nikdy nevieš čo sa stane

sisaha
7. júl 2010

ja by som tiez to, co mam nadobudnute za slobodna, len tak z polovice nenapisala na nikoho... ani na svoju sestru.. 🙂, nikdy nevies co sa za par rokov stane a potom je uz na plac neskoro...

da233
7. júl 2010

aj moj názor je taký, že dnes láska ale zajta to tak byt nemusí, treba mat pootvorené zadné dvierka. A prečo ho vlastne chceš spoluvlastníkom? že som taká zvedavá 😉 😉

martinka17
7. júl 2010

@mia_m
pridávam sa k väčšine, najprv si to premysli 😉 Tiež som slepo milovala, ale našťastie ma otec "dokopal" k papierom o podielovom vlastníctve, dnes som rada, bola by som mala akurát tak prázdne ruky a nie svoj vlastný byt. Dnes sa milujete a o rok, ktovie, kde budete a ty budeš mať hlavu v smútku ☹ Takýto krok je veeeeľmi závažný a ber to tak, že mu daruješ niečo, čo ti on nikdy dobrovoľne nevráti 😔

mia_m
autor
8. júl 2010

kocky, nezblaznila som sa, ani nie som naivna a nerobim to z lasky, je to "nieco za nieco" a je to vyhodne pre obe strany 😉

nikush
8. júl 2010

@maggie2
a co v pripade, ze mm vlastni dom , ty do toho vrazas peniaze a chces tiez polku...taktiez by si mu odporucila, ze naco?

martinka17
8. júl 2010

@nikush
jednoducho spísať papier,že v prípade rozchodu sa táto čiastka, ktorá sa vrazila rozdelí. TEda že polovicu nákladov mu splatíš, polovica sa berie, že si vrazila ty.
Prepáč, ale ja som s takým špekulantom žila, ešte aj to mi vyčítal, že splácam zo svojho platu úver, pritom už rátal, ako po svadbe vymeníme byt za väčší a ten už bude spoločný a on zhrabne v prípade rozchodu aspoň milión za to,že bol ochotný si ma vziať 😝

andzi
8. júl 2010

@nikush tu sa dá robiť len jediné - žiadať o vydanie toho, čo z tvojho majetku bolo vynaložené len na jeho súkromný majetok. Dá sa to priamo v rámci vyporiadania BSM.

maggie2
8. júl 2010

@nikush v podstate na to andzi odpovedala.

nikush
9. júl 2010

@martinka17
tomu sa hovori hajzel

martinka17
9. júl 2010

@nikush
a takých je veľa 😒 😔

nikush
9. júl 2010

@martinka17
sak to...
ja chcem napr. preto polku domu, lebo som do toho taktiez investovala peniaze a predstava, ze sa mm nieco stane napr. a potom z toho vyjdem ako bezdak ma teda netesi. nikdy neviem, ci nebuchne do hlavy jeho rodine, ale casom mojmu synovi 😀 ...jemu by som osobne krk vykrutila 🙂

andzi
9. júl 2010

@nikush lenže aj dom v pôvodnom stave taký ako bol pred prerábkou mal predsa nejakú hodnotu a on nie je povinný ti dať polku zadarmo. Najlepšie by bolo, aby si si pred začatím prerábky domu, polku domu kúpila ty a až potom by sa začalo s prerábkou a invetíciami.

nikush
9. júl 2010

@andzi
ta hold uz je skoro prerobeny...a preco by mi mal dat? lebo automaticky mam ten uver na hlave aj ja a nikoho nezaujima, ze to mal skor, cize som odstavena od uverov, lebo prerabame uz zo spolocneho, lebo ho splacam aj ja....lebo, lebo , lebo...tak preto 🙂

maggie2
9. júl 2010

@mia_m Tvoj zámer nemá náhodou niečo spoločné s Tvojim problémovým bratom? Niečo tuším 🙂

mia_m
autor
10. júl 2010

@maggie2 - nie, to je len nahoda, brat sa skludnil, dufam, ze mu to ostane