Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako vybaviť občiansky preukaz pre dieťa, keď som rozvedená?

fantagiro31
9. okt 2012

Prosím Vás, ak to idem vybaviť a som rozvedená, čo všetko potrebujem? Koľko vopred treba ísť a ide aj dieťa?

janie80
9. okt 2012

@fantagiro31 a menilo sa nieco oproti tomu predoslemu? 😕

sissy27
9. okt 2012

@fantagiro31 ak ideš dať dieťaťu vybaviť OP, tak by malo byť toho účastné, lebo inak mu tam fotku asi nespravia 😀 ostatné v linku, keď už ti google nefunguje 😉
http://www.minv.sk/?doklady-potrebne-pri-prijat...

fantagiro31
autor
9. okt 2012

@sissy27 len mne syn povedal, že sa dáva žiadosť 30 dní pred vydaním, tak neviem načo by tam bol, kedže fotka je asi až potom. Pýtam sa kto má skúsenosti 😉 a
@janie80 pri rozvedených je to inak tak sa pýtam, lebo pri vybavovaní pasu som mala problémy
Preto sa pýtam rozvedených mamičiek, by te bolo prekvapený, že veľa krát som na nete čítala a zrazu sa na mňa dívali ako keby tam ešte rozvedenú nemali

bodka13
9. okt 2012

@fantagiro31 podľa mňa je najistejšie zájsť k Vám na oddelenie kde vydávajú OP a budeš presne vedieť čo potrebuješ 😉

sissy27
9. okt 2012

@fantagiro31 v tom linku je to myslím si vysvetlené dosť jasne, treba ho trošku aj preklikať, najneskôr 30 dní pred dovŕšením 15.roku, najskôr 90dní... (30 dní je lehota na vydanie preukazu, tak aby ho v deň 15. narodenín mal)... pokiaľ je tebe syn zverený do opatery, tak aj rozhodnutie súdu... a musí sa tam dostaviť osobne, keďže mu tam nasnímajú aj tvár, či kedy "potom" by tam mal ísť? keď si príde pre hotový OP, tak dodatočne mu dokreslia obrázok? pas je niečo iné ako OP, pas je v prvom rade cestovný doklad, môže ich mať viac platných, OP je doklad totožnosti a môže mať len jeden platný....

fantagiro31
autor
9. okt 2012

@bodka13
@sissy27 už som vlastne nestihla, takže budem asi platiť pokutu , veď nemusíte hneď utočiť a nedá sa mi behať hore - dole, tak sa pýtam slušne. Takisto ma veľa krát prehnali kupovať kolok atď.

fantagiro31
autor
9. okt 2012

napríklad tam na nete čítam, že potvrdenie o krvej skupine, či čo.Tak to tiež nechápem, či zase mám ísť ku doktorke. Preto pekne prosím , kto už dával svojmu die´ta OP ako postupoval.

janie80
9. okt 2012

@fantagiro31 jasne, len z tvojej otazky som nepochopila, ze ides vybavovat OP pre dieta... 😅
Krvna skupina nie je povinny udaj na OP, to tam nemusi byt...

fantagiro31
autor
9. okt 2012

@janie80 ale tak zas , keby som chcela pre seba, načo by mi tam bolo dieťa 🙂 som šiši, ale nie až tak

fantagiro31
autor
9. okt 2012

len teraz sa to asi menilo, lebo ja som si bola sama vybavovať OP, a teraz mi syn tvrdí, že to musím ísť ja

sissy27
9. okt 2012

@fantagiro31 neútočím, len ti normálne píšem, že všetko potrebné nájdeš v tom linku, je to oficiálna stránka ministerstva vnútra, takže je to určite istejšie a komplexnejšie, ako keď ti tu dá 10 žien 10 rôznych rád... Krvná skupina nie je povinný údaj, ak ju tam chceš dať synovi zapísať, tak treba potrvdenie od lekára, ak nie, tak nemusíš... a čo sa poplatkov týka tak prvý OP je zadarmo (info o poplatkoch je tiež v tom linku)

janie80
9. okt 2012

@fantagiro31 nevravim, ze si sisi... Len v otazke nie je napisane, komu potrebujes ten pas vybavit, tak mi jednoducho ani nenapadlo dieta...

bodka13
9. okt 2012

@fantagiro31 môžeš mi napísať kde som na teba útočila 😕
...napísala som ti radu,ako by som to urobila ja aby som mala informácie z prvej ruky 😉

fantagiro31
autor
9. okt 2012

@bodka13 ja som prosila preto rozvedené, lebo važne vždy tam sa vyskvitne nejaký problém, link chápem aj googliť viem. Akurát som sa vrátila a samoška je tam zase problém, že som neni ani rozvedená 😠 ako veď jasné , ale to môže byť hocičo, napr, mamička sa pýta na chorobu tak jej napíšte, že nech ide k doktorvi. Proste tak by mi bolo úplne na nič forum, lebo vždy na všetko sa dá opýtať, tam , kde potrebujeme. Len ako píšem zase problém, že som neni rozvedená a keby si bola, vedela by si , že vždy nbiečo nie je na úradoch v poriadku, že jedna povie tak, druhá tak, Samozrejme,m že napr, som doniesla na úrad potvrdenie, že om rozv, ale oni sú zase rouhodnutie sudu ( čo tam máš pikatnosti, tak logicky nemáš nervy , aby to tam mali prekopirované a každý to čítal. Pritom to potvrdenie, čo som doniesla je pravoplatné, aj okolkované a tak.

bodka13
9. okt 2012

@fantagiro31 nechcem sa tu doťahovať za slovíčka ,ale prečítala som si ešte raz názov diskusie a aj úvodný príspevok - nie je tam napísané,že prosíš o odpovede iba rozvedené 😉 ....fórum je verejné,takže ti v dobrom chceli poradiť všetky baby čo sa zapojili ...a nebudeme si klamať,problémy a komplikácie pri vybavovaní čohokoľvek si prežijeme všetky či už vydaté,slobodné,rozvedené alebo práve v rozvodovom konaní 😉

moon1979
9. okt 2012

@fantagiro31
syn musí byť priamo účastný pri vybavovaní občianskeho pre neho, pretože mu budú scanovať tvár priamo na občiansky takže tam musí byť osobne. ty tam musíš byť samozrejme s ním, pretože si jeho zákonný zástupca pokiaľ nedosiahne vek 18 rokov ... ostatné pokyny kolky a lehoty nájdeš už v pokynoch na stránke obvodného oddelenia PZ

arabeska
9. okt 2012

@fantagiro31 ja len kukam co tam prosim ta po tebe chcu?podla mna stacil rozsudok kde je jasne napisane ze komu je dieta zverene,syn tam musi ist s tebou lebo ho budu fotit a aj sa bude podpisovat. z toho ako to tu opisujes tak mi to pride strasne komplikovane 😕

fantagiro31
autor
9. okt 2012

@bodka13 ano je verejné, len ja som chcela práve také mamičky poprosiť, čo majú skúsenosti, navyše syn mi už v škole veľa vynechal, chcela som to spraviť, že on sa inokedy odfotí a ja v iný deň dá žiadosť. Ja sa práveže vždy snažím poradiť ak viem, nie kde mamičku za niečo zdprkať. Nejdem sa teda hadať, ja mám na hadanie ex muža 😀
@moon1979 Kolky žiadne netreba už mi pani povedala, len musím dokazovať, že som rozvedená. Prvý OP, že je zadarmo. Len neviem, či budem platiť pokutu, kedže som mala prísť mesiac pred narodkami najneskôr.

arabeska
9. okt 2012

@fantagiro31 urcite tam pracuju aspon jeden den aj poobede,neviem ci si uz videla aj nove obcianske,je to taka mala karticka,tam sa fotka nelepi,tam ta odfotia priamo,plus sa podpisujes.s tou pokutou ti neporadim,ale bezte tam co najskor a syn vymeskat nemusi ked pojdete poobede 🙂

moon1979
9. okt 2012

@fantagiro31 stačí zobrať právoplatný rozsudok zo súdu, kde je jasne určené, že bol tebe syn zverený do starostlivosti a teda ty si jeho zákonný zástupca ... bez syna nový občiansky nevybavíš, takže či vymeškal alebo nie veľa v škole, proste musí isť s tebou. chod tam v stredu, majú predlžené stránkové hodiny takže možno ani školu nevynechá

bodka13
9. okt 2012

@fantagiro31 😕 😕 ... 😒 asi nie sme naladené na jednej vlnovej dĺžke,alebo máš zlú náladu ....cítim sa "za dobrotu na žobrotu" ...nech sa ti to podarí čím skôr vybaviť a bez pokuty 🙂

lalinko2010
9. okt 2012

@fantagiro31 rozvedené ženy majú nejaké privilégiá???? nemyslím si, berú ťa ako matku a ženu, a nie vydatá alebo rozvedená!!!! im je to šuma fuk!!!!
to je tak, ako keď sa slobodná mamička spýta, že na čo má nárok???? na nič, nie je o nič viac ako mamička čo je vydatá lebo keby to tak bolo, tak každá sme slobodná a rozvedná s deťmi. Nič v zlom.
občiansky - zober syna so sebou, nech sa posadí pred tetu, čo ho odfotí, rodný list, potvrdenie o trvalom pobyte a choďte vybaviť občiansky, nadiktujte telefónne číslo, príde sms že kedy si pôjde mladý pán po občiansky!

fantagiro31
autor
9. okt 2012

@arabeska no veď ja mám normálnu A4 ktoru som si výpytala na súde, kde je napisané koho je dieťa a odkedy som rozvedená a aj kolky. Je to taký dokument, ktorý aj právnik ti poradí, lebo tam nemáš napisaný priebeh manželstva a čo koho do toho. Len na úrade chcú okopírovať celý dokument, veď , že to čítať nebudú. Mám na to nervy, lebo tá A4 je platná, je zo súdu, len úradničky sa asi málo stretávajú s ním.

moon1979
9. okt 2012

@lalinko2010 nemáš tak úplne pravdu, slobodné mamičky majú napr. nárok na dlhšiu materskú oproti mamičkám, ktoré majú na partnera papier 🙂 slobodná mamička len napíše čerstné vyhlásenie že žije s dieťaťom sama (aj ked to tak v realite nie je, len sa nezosobášili) nikto to neskúma, čije to pravda a dostane o pár týždňov dlhšiu materskú ... takže neplatí, že slobodné mamičky nemajú privilégia, v tomto určite ano 🙂 ale to len na margo, je to mimo otázku 🙂

fantagiro31
autor
9. okt 2012

@lalinko2010 nemajú žiadné privilégia, ale viac vybavovačiek

arabeska
9. okt 2012

@fantagiro31 oni po tebe chu asi rozsudok,nie?mozno si len natrafila na "milu" tetu za prepazkou. ja ti viac neporadim,som rozvedena a este som sa nestretla s tym ze by som mala viac papierovaciek,ale ocividne sa mam na co tesit

arabeska
9. okt 2012

apropo v rozsudku nemas pisane ziadne podrobnosti o vasom manzelstve vyzera asi takto : http://www.rozsudkyodetoch.sk/01_custom_content...
skus tam ist s tym,ja inak doma nemam zo sudu nic ine ako rozsudok a vzdy a vsade si pytali iba ten 😕

fantagiro31
autor
9. okt 2012

@arabeska ani pas ti nedajú 😉 to mám ešte milú prihodu, že kamoška slobodná mamička zase bola s frajerom vybavovať jeho pas a iba podpisala, že ako matka súhlasí, aby bol otec dieťaťa mal zapisané die´ta v pase. Pracovníčka nechcela od dotyčnej ani OP, čiže ak mi stretol cudziu ženu tak mohol zahrať, že to je akože matka deťaťa.

fantagiro31
autor
9. okt 2012

@arabeska na súde si môžeš vybaviť za 2,5 eura A4 kde už uplne nič osobné nie je. Toto mi aj právnik poradil a na sude ti daju to akokeby výpis. To čo si mi poslala má aj ja, ale dlhšie je tam aj prečo sme sa vzali ( že z lásky a tehotenstva 😀 ) ale tiež ich nie je dotoho nič, koľko euračov dostávam atď.
Tiež nechápem, prečo to nemajú automaticky prepojené.
A ďalší bonus jedna išla po rodný list a uradnička jej povedala, že viete, že otec vašho dieťaťa je ženatý? Pričom bol rozvedený

arabeska
9. okt 2012

hmm jasne ze ich do toho nic neni,ale ja som to dala vzdy max k nahliadnutiu,nikdy to nikto neskumal.im islo len o to aby sedeli udaje hotovo.apropo toto neni moj rozsudok 😅 to som nasla na nete.
decka pasy maju a vsetko ok.ale ja mam znamu na pasovom,takze u nas nie su problemy 😉

Tu začni písať odpoveď...

Odošli