Ako zrušiť nárok na pôrodné v UK ak idem rodiť domov?

izdova
11. okt 2010

Ahojte tehulky. Zijem v UK a planujem ist rodit domov. O E112 som uz poziadala, no neveidm si rady s tym porodnym. Povedali mi, ze sa tu musim odhlasit ak chcem porodne dostat doma. Vraj mam poslat list a poziadat o zrusenie naroku na porodne v UK. Bohuzial sa neviem dopracovat k adrese neviem presne ako sa to oficialne vola to porodne. Nemate volaktora skusenost? dakujem🙂))))

camilapo
11. okt 2010

Ahoj ,no neviem ci ti pomozem ale ja som bola tehotna pred 4 rokmi v uk a rodit som sla tu na slovensku.Domou som sla v 36 tyzdni a jedine co som urobila je, ze som vzala svoju tehotensku kartu od svojho doktora v uk aby vedeli ze som chodila pravidelne na poradne,vybavila E112 a potom uz len ides k doktorovi sa zazmluvnit a vsetko ostatne uz urobili oni zamna.chodila som pravidelne do poradne robili mi vsetky vysetrenia a vsetko bolo ok jasne boli niekde problemi s poistovnou ,ze oni nevedia co s takou europskou kartickou 😀 ale inak ok,potom som musela tu tehotensku kartu vratit do uk lebo to bolo majetkom nemocnice 🙂 a porodne som dostala bez problemou nic som nikde neodhlasovala 😨 ja si myslim,ze ak sa dietatko narodi na slovensku ma narok aj na porodne slovenske.a kto ti to povedal slovenske urady???

anjelicek26
11. okt 2010

Ak rodis na Slovensku, dieta dostane slovensky rodny list, s tym podavas ziadost o porodne na Slovensku, ak to nebudes rozhlasovat, ze zijes v UK, tak sa ta na to nikto pytat nebude... a ani by som to nerobila.

slovakia13
12. okt 2010

myslis Sure Start Maternity Grant 🙂 je to 500libier a bez potvrdenia ,ze ti ho zamietli v UK ti na sk nepriznaju porodne.jednoducho tu o ten grant poziadas a ak nie ste v hmotnej nudzi ,tak ti ho zamietnu . tym sa preukazes na SK 😉
myslim ,ze nie je dolezite kde si rodila ,ale v ktorej krajine zijes....to je moj osobny nazor ,no neviem ci spravny 😉

newyorkgirl
12. okt 2010

nebudes mat ziadne komplikacie, ked sa dieta narodi na slovensku, jednoducho poziadas na slovensku o porodne, horsie to bolo opacne, ze dieta sa narodilo v UK a ziadat na Slovensku, to som si uzila prave minuly tyzden 😀 😀 😀 keby mas nejake otazky napis spravu...