Anulovanie sobáša

gertys
8. jún 2022

Ahojte.
Chcem sa spytať LEN TIE ktore to absolvovali. Kolko Vas stala cirkevna anulacia? Kňaz vravel 400€ je to naozj tak drahe? Civilne už rozvedena som a chcela by som sa rozviesť aj cirkevne no momentalne nemam toľko financii na niečo taketo. Kolok pri civilnom rozvode bol 66€. Pride mi to ako dobre zderstvo.
Tiež ma zaujima či ste predkladali samostatny navrh, alebo postačoval ten z civilneho sudu. Ďakujem za odpovede 🙂

jaskolka
9. jún 2022

Kamoška sa rozviedla po 3 mesačnom"manželstve "potom si podala o anulaciu. Neplatila nič, manželstvo jej bolo anulovane asi po pol roku.

gertys
autor
9. jún 2022

@jajanka31 dakujem za vysvetlenie asi hej myslel to dobre. Mozno to myslel tak ze ten isty navrh alebo dovod mozem pouzit aj aj. Nevies ci su aj knazi ktory sa tomu venuju? Aby mi s tym pomohli?

gertys
autor
9. jún 2022

@jaskolka super dakujem 🙂

gertys
autor
9. jún 2022

@jajanka31 ja mam dovody tie iste v oboch pripadoch 🙂

gertys
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
panelacikova
9. jún 2022

@jajanka31 ty kokso, to vážne tej "dobrej" katolíckej cirkvi nevadí, že muž mláti ženu? aj tak majú ostať spolu až kým ich smrť nerozdelí? 😲

jajanka31
9. jún 2022

@panelacikova neide o to ci vadi ci nie, ide o to ze to nie je dovod na anulaciu lebo sa to deje pocas manzelstva. Ked sa anuluje manzelstvo akokeby ani nevzniklo. Teda tam musia byt dvody preco to manzelstvo vzniknut ani nemalo. Svojim sposobom ma byt manzelstvo na cely zivot v dobrom aj v zlom a ti co idu podstupit tuto sviatost by sa mali poznat, teda aj ta zena by mala poznat toho chlapa a intuitivne predvidat ze ju bude mlatit... Ale v konecnom dosledku je to hra na slovicka.

jajanka31
9. jún 2022

@gertys chod za fararom pod ktoreho patris a nech ti to pomoze spisat. Aj tak potrebujes jeho odporucanie. Ale priprav sa na to ze ochotny nebude. Mne pomohol az 5 farar a aj tak to bolo zle napisane a musela som to riesit cez kanoickeho advokata.

gertys
autor
9. jún 2022

@jajanka31 ja uz som s tym bola za dekanom kde patrim a bol uplne mily samozrejme pytal sa co a ako tak aom mu vsetko povedala a povedal ze ked sa rozhodnem nie je problem. Mam sa za nim vratit. Tak sa ho spytam ci mi s tym pomoze dakujem 🙂

jajanka31
9. jún 2022

@gertys ano pisala som v prvom prispevku su 4 ale vsetci pri BA neviem odkial si? Mozno pri inom meste je niekto iny mne dali kontakty len BA lebo zijem v BA

gertys
autor
9. jún 2022

@jajanka31 ja mam najblizsie Kosice

mariska1989
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gertys
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mariska1989
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gertys
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mariska1989
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
svarnadeva
9. jún 2022

@rfrd12 žiadne kontakty som nemala, len dôvod na anulaciu, ktorý bol skutočný a nie vymyslený ako u väčšiny ľudí, potom jasné, že im to trvá aj 4roky..

svarnadeva
9. jún 2022

@jajanka31 je to súd ako ktorýkoľvek iný, takže mi príde normálne, že to nie zadarmo 🙂

jajanka31
9. jún 2022

@svarnadeva ja len preto ze ja som neplatila este nic a bolo mi povedane ze nic platit ani nebudem. Tak vlastne ze kedy je ten moment platenia, ked uz som skoro na konci. Uz boli aj svedkovia vypocuty aj advokat sa vyjadroval a stale nikto nepytal ani €.

rfrd12
9. jún 2022

@svarnadeva vieš aj môj dôvod bol reálny, ale proste sudca cirkevného súdu rozhodol inak. Mala si šťastie, na koho si natrafila. Prajem Ti to.

danielinaa
9. jún 2022

@panelacikova jasne ze nemaju. Pre take pripady je odluka. Urcite nemusis ostavat s partnerom co ta bije. To v ziadnom pripade Cirkev neprikazuje

danielinaa
9. jún 2022

@svarnadeva a aky si mala dovod?

panelacikova
9. jún 2022

@danielinaa odluka? a to ako rieši problém? potom sa akože zas dajú dokopy a muž je zrazu anjel?

misinka26
9. jún 2022

@jajanka31 Ahoj, môžem poprosiť tie kontakty? Tiež by som rada riešila nulitu manželstva. Ďakujem.

any_soj
9. jún 2022

@panelacikova takto - anulacia manželstva znamená, že manželstvo nikdy platne nevzniklo, neboli splnené podmienky jeho vzniku. Ak má muž agresívne sklony, vie o tom, ktoré pred ženou zatajil, a ona vediac to by si ho nebola vzala, je to dôvod na anulaciu. Ak sa ale napriklad po uraze hlavy po svadbe stane agresívnym, nie je to niečo, čo bolo prítomné pri uzatváraní manželstva, nemá to ako ovplyvniť jeho vznik. Odluka neznamená, že sa potom musia k sebe vrátiť.

panelacikova
9. jún 2022

@any_soj aha, rozumiem. a na základe čoho to posúdia? čo ak muž bol agresívny aj pred manželstvom a náhodou si aj buchol hlavu? vieš, akože ja toto celé vnímam ako neskutočnú manipuláciu zo strany cirkvi. túžba po moci držať človeka v šachu - v manželstve proti jeho vôli mnohokrát. poznám z okolia prípady, ktoré to po rokoch vzdali. nie pre peniaze (bolo to dávno, vtedy sa ešte asi neplatili poplatky alebo len malé, netuším), ale pre tie nervy a čas, čo ich to stálo... ale priznávam, ide o prípady cca 15-20 rokov staré, možno dnes anulujú jedna radosť, neviem.

lenkakravcova
9. jún 2022

@danielinaa Hej no, majú tam rozluku.. Žena musí doživotne byt sama, bez chapajuceho manžela, len preto ze natrafila na idiota, ktorý ju mlatil.
To isté naopak u muža, ak ho žena psychicky týra.
Proste v RKC do smrti aj v nefunkcnom manželstve alebo do smrti sám v rozluke sám bez lásky.. "Úžasné" pravidlá. 🙂

danielinaa
10. jún 2022

@lenkakravcova fajn pripomienka, len od moslimky, kde muži majú svoje manželky za nic, trochu zvlastna.

lenkakravcova
10. jún 2022

@danielina Typické predsudky. 🙂 Keby ma mal môj muž za nič, asi by som bola kus inej povahy. 😉
Inak asi vieš: ja keď budem nespokojná, môžem sa kedykoľvek rozviesť. Ty nie (ak teda patríš pod RKC). Takže neviem neviem, kto je na tom lepšie..

misenka3
10. jún 2022

@lenkakravcova ty velmi rada utocis na katolikov a znevazujes ich vieru. Ponizujes ich a svoju vieru povysujes. Toto uci vasa viera?
Viera je o laske. Lebo Boh je laska.