Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Budú zmeny od 1.1.2013 ohľadom podpory v nezamestnanosti?

mayka
6. dec 2012

Ahojte planujem ukoncit PP dohodou k 31.12.2012 len neviem ci budu nejake zmeny ohladom davky podpory v nezamestnanosti. Teda ci to nebude vyhodnejsie ukoncit este skor alebo mam pockat. Da sa to niekde docitat a prestudovat?
Po nastupe do zamestnania po ukonceni RD s oznamenim ze nema pre mna pracu. som odpracovala 1 den a odvtedy som PN nakolko na pracovisku ma sef sikanoval a snazil sa o to aby som dala sama od seba vypoved okamzitu, lebo podla zakona mam narok na odstupne ale s tym ani neratam. ☹
Dakujem za rady.

sisaha
6. dec 2012

@mayka ano budu zmeny...od januara bude subeh vypovednej doby a odstupneho, ale zaroven sa maximalna podpora v nezamestnanosti znizuje z cca 110 eur na cca 780 eur. No v tvojom pripade, kedze das vypoved dohodou este v decembri a nedostanes odstupne, tak ti maximalna podpora nevyjde. Takze sa ti to neoplati. Alebo sa s nadriadenym dohodnes, ze ti odstupne vyplati... A tvoj nadriadeny ta stihol za jeden den sikanovat?
http://peniaze.pravda.sk/obcan-a-stat/clanok/76...

mayka
autor
6. dec 2012

@sisaha on mi to nevypalti nikdy . Je to komplikovane. Proste urobi vsetko preto aby nemusel. Najde si nieco resp. vyvinier na mna psychoteror. Keby sa dala sikana dokazat tak ho udam na inspektorate. Ja viem ze to znie tak akoby som prehanala ale je to tak ako pisem. Vsetci sukromnici robia vsetko preto aby dat odstupne nemuseli. Proste najjednoduchsie je dat vypoved dohodou. Ja maximum aj tak nedostanem . Brutto mam 830.
A dakujem za link. Idem nastudovat. 😉

sisaha
6. dec 2012

@mayka cize on ti pracu pridelovat vie, len ty kvoli mobingu nechces, tak mam tomu rozumiet? Vies, aj mobbing sa da dokazat, len to chce dlhsie zbieranie dôkazov..

mayka
autor
6. dec 2012

@sisaha ano presne ako pises. Nezvladam mobing z jeho strany. Ani by som neverila ze nieco take sa mi moze stat. Ale nemam gule na to zbieranie dokazov. Kolegovia to videli a vedeli co robi ale boja sa . On takto vzdy zaobchadza s ludmi ked sa ich chce zbavit. Nikdy nikomu nedal este odstupne. Je to chrapunske ako sa dokaze chlap spravat k zene ktora nastupila po RD. Pritom som sa s nim chcela dohodnut ale vsetko obratil proti mne a este sa mi aj vyhrazal trestnym oznamenim.
Ale dakujem si zlata.

mayka
autor
6. dec 2012

@sisaha dokonca uz aj to moje miesto kde som robila je 2 tyzdne volne lebo ta kocka co tam bola to psychicky nezvladla a dala hodinovu vypoved!!!

sisaha
6. dec 2012

@mayka no, nemas za co...je mi tazko konkretne ti poradit, ked pises nekonkretne a v naznakoch. Na kazdu svinu sa niekde voda vari... a ja osobne som zase taka povaha, ze by sa mu to asi neprepieklo...

mayka
autor
6. dec 2012

@sisaha to vies uz sa aj bojim verejne zachadzat do podrobnosti a okrem toho to je nadlhoooo. Za normlanych okolnosti by som sla do toho aj ja. ALe niekedy clovek v ramci svojho dusevneho zdravia a rodinneho stastia radsej ustupi. Bozie mlyny melu pomaly ale iste. A kazdemu sa raz vrati dobre ale aj to zle. 😉

zuzuula
6. jan 2013

prosim vas nevie mi niekto poradit ako je do s PNkou, mm dal vypoved k 14. 1 ale este si cerpa dovolenku dovtedy, a chcel by ist na pn, ci sa musi hlasit aj na urad prace pred tym, alebo az po skonceni PN, a ci sa mu bude PN ratat z prijmu za minuly rok? dakujem velmi pekne

evita68
7. jan 2013

@zuzuula na úrad práce stačí po skončení PN..
Pn bude z príjmu za minulý rok..

cartridge
8. jan 2013

Prosím, vie mi niekto poradiť? Priateľ rozviazal PP dohodou k 1.2.2012. Od 31.1.2012 je na dlhodobej PN, ktorá stále trvá. Možno ho uznajú na čiastočný ID, možno nie. V zamestnaní odpracoval viac ako 12 rokov nepretržite /samozrejme boli tam nejaké PN, OČR a neplatené voľno/. Ak mu nebude priznaný ID, zostáva len prihlásiť sa na ÚP. Má možnosť získať max. podporu v nezamestnanosti počas 6-tich mesiacov? Podotýkam, že je aj SZČO, poistenie v nezamestnanosti si však neplatí. Je nejaká možnosť na prilepšenie? Ďakujem.

evita68
8. jan 2013

@cartridge podpora sa bude rátať z obdobia dvoch rokov pred zaevidovaním sa na úrad práce.. takže záleží už len na tomto príjme

zuzuula
9. jan 2013

@evita68 dakujem pekne

hasleerka
10. feb 2013

vie mi niekto poradiť ohľadom podpory ... ak pracovný pomer začal od 1.7.2010 (dovtedy vedená na UP ale bez podpory) a bude trvať do 30.4.2013, či je nárok na podporu ..

evita68
10. feb 2013

@hasleerka podmienka 730 dní poistenia je splnená, takže áno, bude nárok..

hasleerka
10. feb 2013

@evita68 takže nehrá úlohu že bude na UP skôr ako za tri roky???

evita68
10. feb 2013

@hasleerka musíš byť poistená 730 dní za posledné tri roky..a to splňaš

hasleerka
10. feb 2013

@evita68 ddobre díky

kvietok35
22. feb 2013

ahojte, vie mi niekto poradit? chcem dat vypoved k 1. marcu. budem mat narok na podporu v nezamestnanosti?

maruska24
6. mar 2013

@kvietok35 a pracovala si 2 roky na tpp? lebo ak nie, tak nič nedostaneš. A prečo chceš dať výpoveď? Predpokladám že novú prácu nemáš, keďže sa pýtaš na podporu. S prácou to momentálne nie je ľahké, takže si to rozmysli či ozaj je to na nevydržanie. 😉

macka406
7. mar 2013

dobry den...bola som v kuse zamestnana cca 9 rokov v auguste 2010 som isla na matersku a po 1 roku (oktober 2011) som sa vratila nazad do prace. v marci 2013 mi dali vypoved zo zdravotnych dovodov aj s odstupnym.. ako mi vyrataju podporu, ked sa rata za posledne 2 roky-ja som bola z toho 1 rok na materskej ? rata sa do priemeru aj odstupne ? ☹

evita68
7. mar 2013

@macka406 pre výpočet podpory sa ti bude brať príjem za posledné dva roky pred zaevidovaním.. ráta sa aj odstupné

macka406
7. mar 2013

dakujem... hmm a ked som za posledne dva roky bola 1 rok na materskej?

evita68
7. mar 2013

@macka406 príjem nemusí byť dva roky, musí trvať len poistenie.. ak by si v dobe dvoch rokov pred zaevidovaním mala príjem len jeden deň, tak by sa podpora rátala z toho jedného dňa..

macka406
7. mar 2013

dakujem 🙂

zuzana1591981
12. mar 2013

ahojte chcem sa informovať už som nahlásená na úp zajtra si idem pre rozhodnutie ale neviem v robote mi povedali že mi pošlú doporučene potvrdenie pre sociálku a zatial nič a na úp mi dala pani potvrdenie pre sociálku od zamestnávatela teraz neviem či mám čakať alebo ísť znovu do roboty si to dat potvrdiť dúfam že tam nieje niaky limit do kedy to mám doniesť na sociálku nerada by som prišla o podporu ak niekto vie nech poradí dík

cartridge
15. mar 2013

Ahojte, je možnosť získať podporu v nezamestnanosti?
TPP od r. 2001 do 30.11.2010 /od 01.05.2008 do 30.11.2010 poberanie rodič.príspevku/.
Od 01.12.2010 evidencia na ÚP do 05.02.2013.
Od 05.02.2013 zamestnanie v dočast.št.službe do 08.03.2013 - výpoveď v 3-mes.skúšobnej dobe.
Od 09.03.2013 evidencia na ÚP.
Ďakujem.

evita68
15. mar 2013

@cartridge nie, nemáš nárok, musíš mať poistenie v nezamestnanosti 730 dní za posledné tri roky..

nunah
16. mar 2013

Dobrý deň,
mám výpoveď dohodou k 15.03.2013.Pracovala som 2 roky a 15dní. Moj mesačný plat bol v hrubom 500 eur.
Chcela by som vediet,či mi patrí podpora v nezamestnanosti, dokedy a približne koľko.
Ďakujem za odpoveď. Nuna

gapa
16. mar 2013

@nunah
mesiacov a cca 250eur na mesiac (no vypláca sa podla počtu dní v mesiaci), ak tvoj vym.základ bod dva roky dozadu cca tých 500eur

jajazu
20. mar 2013

ahojte, viete mi prosim poradit, v aprili ukoncujem RD a do zamestnania sa nevraciam-na dohodu sme rozviazali prac. pomer k 15.4.2013...v praci mam uz vsetky papiere podpisane, iba samozrejme zapoctovy list a kalkulacia odstupneho mi pride az v maji po fakturacnom obdobi...podla vsetkeho by som sa teda 16.4. mala hlasit na UP. Moja otazka znie, ci je mozne hlasit sa aj skor, s tym ze by som im tam teraz zaniesla ziadost a papiere co mam a evidovali by ma az od 16.4...??? Myslim ze od 16.4. mam na evidenciu na UP 7 dni..takze neviem ci to chapem spravne, ale pokial sa pridem nahlasit jeden z tychto 7 dni (je jedno ci az na 7 den..), tak to budu brat tak, ze som evidovana v podstate od 16.4., teda od ukoncenia mojho prac. pomeru a nebudem tam mat ziadne "volne" dni, ktore by som nemala pokryte poistenim a UP mi zarata aj tieto dni pri vypocte davky? Pytam sa preto, lebo zrovna v tom obdobi 16.4. by som sa nemala nachadzat na SK.... Dakujem krasne 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli