Chyba kúpeného auta

16. jún 2022

Zdravím píšem ohľadom kúpi auta..Neter kúpila auto za 4000€ od jedného pána z Banskej Bystrice, Kúpno-predajnú zmluvu z nich nemal nik iba splnomocnenie..Auto si prepísala na seba a hneď sa druhý deň sa na ňom niečo pokazilo pričom ostalo už nepojazdné ..Je možné auto vrátiť ? Aká je lehota na vrátenie? Približne viete poradiť ako postupovať ďalej?

deti95060810
16. jún 2022

na MK je právnická poradňa... obráť sa na túto skupinu.

soldi
16. jún 2022

no ak je to bez zmluvy, tak ako dokaze, ze od neho auto kupila? oslovila dotycneho?, aka bola jeho reakcia?

buberova
16. jún 2022

Tak to je na medailu ani zmluvu nemať... A určite v hotovosti takže nie je ani potvrdenie o platbe nič

vevesh
16. jún 2022

Zalezi aj od toho, co sa pokazilo a ci to bol "dlhodobejsi problem" (o ktorom predchadzajuci majitel vedel a zatajil). Ale bez zmluvy je to asi na dlhe lakte...

k0l0b3zka
16. jún 2022

Zalezi co sa pokazilo. Ma narok riesit "skryte vady" ktore predavajuci zamlcal. Nema narok riesit bezne opotrebenie. Ale bez zmluvy no, neviem.

cucoryedka
16. jún 2022

V prvom rade - smer pravnik - 4000e nie je zanedbatelna ciastka. Pravny ramec SR uznava aj ustne uzatvorenie kupnej zmluvy (je jasne ale, ze na papieri je to lepsie). Prevod vlastnickeho prava sa da dohladat, tam problem nevidim. Otazka je ako uz bolo spomenute vyssie, ci islo o skrytu vadu, alebo bezne opotrebenie. Takze najprv sa poradit s pravnikom, potom mozno ziadat znalecky posudok od nejakeho servisu. Drzim palce.

liljana
16. jún 2022

Najskor automechanik, co tomu je. On povie, ci sa to da opravit za par eur, alebo je to srot a radsej skusat vratit.

anjelicek26
16. jún 2022

No bez zmluvy fakt na medajlu, maslo na hlavu a poucit sa... ved nema ani ziaden zaznam o technickom stave, predavajuci moze tvrdit, ze jej o zavade povedal a ona si moze tvrdit co chce, je to tvrdenie proti tvrdeniu. Nie je tam ani datum kupi a boh vie, ci je vlastne to auto jeho a nie nejaka kradnuta jazdenka...

lija22
16. jún 2022

co sa pokazilo, ze zostalo nepojazdne? to ma velmi zaujima. inac je to vzdy loteria, cosi budeme hovorit. my vzdy kupujeme auto s cerstvou stk, aspon mala naplast na to, ze by malo vydrzat coto

draik
16. jún 2022

Môže to byť mimoriadne komplikované a s neistým výsledkom. Budete potrebovať znalecký posudok, ktorý jednoznačne určí, že šlo o skrytú vadu už v čase prevodu vlastníctva ( a to býva často problém).

1andrea111
16. jún 2022

@draik je otrasné že človek dá veľa peňazí za auto a nemá žiadnu záruku, tiež by som chcela nejaké kúpiť len neviem ako zabezpečiť aby som ďalšie tisíce nedávala hneď do opráv