Colne rozhodnutie o zaistení tovaru “falzifikát”

pan4654
17. máj 2018

Dobrý deň . Chcel by som sa informovať . Stala sa mi nepríjemnosť objednával som si výfuk na moto s logom “akrapovic” išlo o falzifikát cez aliexpres . Následne mi prislo od colného úradu že ide o fejk a že sa zadržiava . A do 10 dni sa mám odvolať alebo tovar zničia . Dá sa niejako tento výfuk získať ? Chcem ho pre osobnú potrebu . Na bazosi je týchto fejkov na predaj tisíc a zrovna mne moj jeden kus zadržia . Som znechutený z tohoto štátu kde u Číňana kúpite milion topánok s logom nike predávajú sa falošné elektróny na auto hodinky oblečenie telefóny . A mne nechcú pustiť jeden kus za ktorý som zaplatil . Ďakujem

marusia12
18. máj 2018

@pan4654 😀 Presne tak... neznižuj sa tu k invektívam na ženy... degraduješ mužské pokolenie 😀 ČAU

ghostsgirl
18. máj 2018

toto milujem :D niekto objedna fejkovy vyfuk ( jezkovi voci fakt vyfuk, sama tomu nemozem uverit:D) a potom tu argumentuje, ze on ma viac za den ako niekto za mesiac. Fuuu a samozrejme ma na original a preto si radsej objedna fejk. Lebo proste si povedal, ze sice mam na original, ale ja chcem radsej aj tak ten fejk predsa len :D preto rada chodim na toto forum, vzdy ma tu nieco pobavi :D

dadka_bb
18. máj 2018

@pan4654 toto je portal pre ŽENY! NECHAPES? ty uchyl

pan4654
autor
18. máj 2018

@dadka_bb ak sa takto vyjadruješ aj doma tak ľutujem tvojho chlapa čo si domov doniesol takúto opachu ...

pan4654
autor
18. máj 2018

@ghostsgirl myslíš že by som nemal na originál ... sorry sklamem ťa ... mojou závislosťou sa stalo objednávať veľa veci cez ebay a aliexpres rôzne doplnky na moto a pod preto som chcel skúsiť aj ten výfuk ...(toto som sem ozaj nechcel pisat) - budem mať 23r a už teraz vlastním vlastne bývanie (nie nieje to 1i byt) a vozim sa v X6 a E60 ... čo bez problémov môžem aj dokázať ... vieš mal som v živote šťastie (nie - nie som rodičovská tlačenka)

dadka_bb
19. máj 2018

@pan4654 este si tu? 😂 zrejme si nejaka buzna nuz,tak si to tu uzi a kecaj o tehotenstve,kojeni a detoch! packo

ghostsgirl
19. máj 2018

@pan4654 super, tak to ti tlieskam a gratulujem (v dobrom). Len potom fakt nechapem tie fejkove auto moto doplnky? To preco? Ako nehovorim, napr . mne tiez staci obal na mobil z ali ( ale to skor kvoli prevedeniu, ktore by som tu nezohnala - obrazok a tiez preto, ze mam lacnejsi smartfon od samsung, teda by ma mrzelo keby sa mu nieco stane, ale zase by som nezinfarktovala) ale na auto a motorku by som urcite investovala original doplnky prepanajana ved tam ide aj o moj zivot aj o zivotne prostredie a zivot inych ak sa s tym nieco stane.A to na tom ani nie som financne tak skvelo ako sa prezentujes ty ( ak je to vobec pravda). Preto mi to proste mozog neberie, proste fakt preco?:D To aj iphone mas fejkovy z ali?

ghostsgirl
19. máj 2018

@pan4654 a druha vec, ved to je uplne barbatstvo dat na drahu motorku fejk od cinanov ( hlavne ked mas na original)

pan4654
autor
20. máj 2018

@ghostsgirl pozri kopa dielov na moto robí Čína rôzne oblečenie a pod ktoré kúpiš bežne na Slovensku napríklad korytnacku ktorú som kupoval na Slovensku značka thor a po páde som mal aj tak zlomene rebrá a hematóm na pečeni ... v podstate veci ktoré sa predávajú na ebay a Ali tak ich je na vyber oveľa väčšia škála ako v kamenných obchodoch ... a výfuk je to kus plechu v ktorom je vo vnútri vata takze aj fejk aj originál splní rovnaku úlohu ... mám Kawasaki a prednú brzdu som mal originál kúpil som na ebay univerzálnu brzdu na moto a má oveľa lepšie účinky ako originál ...býval som v anglicku a tam som sa nakazil na ebay ... nerád sa prezentujem ako niejaky mamonar a niejaky milionár čo ani niesom ... ale klamár nie som kľudne môžem poskytnúť moj FB ...

pan4654
autor
20. máj 2018

@ghostsgirl a iphon nemám fejk 🙂 ani by som ho neobjednal kvôli mojim skúsenostiam ... z jednej strany naozaj chápem firmu ktorá robí originál výfuk ... ale zas z druhej strany sa cítim byt pobúrený aký je tu režim a že niekto sa môže len tak rozhodnut že jemu to nepustíme ... a hlavne keď si otvorím bazos a vidím koľko tých fejkov tam je na predaj ... a mne žiaľ zadržia pre osobnú potrebu

marusia12
20. máj 2018

@pan4654 počuj... ty si fakt trochu mimo. Oni sa nerozhodli, že nejakému bezmennému zablokujú výfuk. Oni sa chceli pobaviť... tak vybrali tvoj výfuk ako príklad pre iné ovce. Predpokladali, ze ty to roztrubis po sociálnych sieťach a ludia prestanu zo strachu kupovat fake veci. 😀

marusia12
20. máj 2018

@ghostsgirl počuj, dúfam že si sa pobavila tým opisom motorky od pan4654, lebo ja som z toho jeho príspevku nepochopila nič. On príde oslňovať s motorkou na modry koník... to je čo??? 😀

lenadka
20. máj 2018

@pan4654 baby ti napísali, že s tým nič neurobíš, mal si smolu, že zadržali zrovna tvoju zásielku, je to o náhode. Môj muž tak kúpil náhradné diely na motorovú pílu. Išiel najskôr do Husqvarny opýtať sa či ich majú, za koľko. Tam mu povedali, že sa to neoplatí, že ND plus oprava výjde cca 200€, má si kúpiť novú pílu a túto im môže nechať na ND. Ale ak chce objednajú mu ND prídu o tri týždne. Vtedy mu to docvaklo, áno prídu z aliexpresu, prečo inak taká dlhá dodacia lehota? Objednal si sám za cca 9€ ho vyšlo všetko, opravil a ide to ďalej.

pan4654
autor
21. máj 2018

@marusia12 neprišiel som “oslňovať” nikoho a nič . A dokonca Netúžim ani po úspechu a sláve v tejto diskusii . Ak si nepochopila čo je brzdová páčka tak to už máš ozaj zle . Hlavne že si tu ideš pohonkavat svoje ego aká dokonalá si a všetko vieš najlepšie . Neviem čo si tu kompenzujes a chces dokázať ale vhanas tu iba negatívnu náladu . Tvoje poznámky sú trápne a totálne nevhodne a nikoho nezaujímajú .

henikav
21. máj 2018

K tomu vyfuku sa uz zial nedostanes (moj nazor) ale ziadaj si vratit peniaze, vacsinou ich vratia bez problemov. A nenadavaj na stat, nielen Slovensko odchytava a nici fejky, je to tak vsade. Male balicky vacsinou prejdu, velke odchytavaju a kontroluju, ak je fejk neprejde, ak nie je vyrubia aspon clo (tiez vlastna skusenost)
@pan4654

pan4654
autor
23. máj 2018

@marusia12 Ďakujem každému pozitívnemu komentáru 🙂 predsa sa podarilo ... aj keď stalo to kopu nervou a aj financí ...

ukulela
23. máj 2018

@pan4654 jop, tak mas bmw, motorku a paradny fejkovy vyfuk ... ohradzujes sa tu voci tykaniu a sam nadavas zenam o x rokov strasim. obycajny nadrapeny mamrd, co by chcel maximalne odrbat system, no ked chce system odrbat jeho, tak sa mu uz siaha na ludske prava ... jo, a nezavidim, moj chlap ma tiez dve auta a moto, zil za hranicami a tiez si objednava z ciny :P ale teda nie cielene fejky ...

beky1813
23. máj 2018

@ukulela pozname takychto machrov. BMW, kerky, teplaky a mudry ako radio 😂

pan4654
autor
23. máj 2018

@ukulela a taktiež si zabudla k motorkam a BMW dodať ešte nehnuteľnosti keď má tu opisuješ 😂 a ani raz som tu nikomu nepovedal nadávku alebo skarede slovo no zato ja som si tu vypočul ako som uchyl teraz mamrd 😬😬😬 je mi to jedno ja nikomu nezávidím a dokonca som sa tu ani nezačal vyjadrovať o tom čo mám a ani som sa nechcel o tom zmieniť ... chcel som iba dosiahnuť pravdu a nech na každého berú rovnaký meter ...
@beky1813 som múdry to máš pravdu ale vieš prečo ? - lebo som sa nenechal zastrašiť a riešil som to ... ja sa nenechám buzerovat a odrbavat ... chcel som tu skôr ísť príkladom ako sa s niekym hádať ;) :D a čakal som že sem budú pisat aj ľudia čo budú závidieť aj fejk výfuk ... nevadí ... vadia ti ľudia čo majú BMW , tattoo a tepláky ??? Teplaky mám z jedného a jediného dôvodu ale ten sem pisat nebudem

henikav
23. máj 2018

@pan4654 urcite ti vyrubili aspon clo, ze? Aj mne takto zadrzali balicek, ale este aj s tym clom to bolo ok, len sa to zdrzalo, musela som dodavat vypisy z uctu ....

pan4654
autor
23. máj 2018

@henikav áno clo a pod som musel zaplatiť bol som osobne v BB ... len ono išlo povodne o to že mne ho chceli zničiť lebo malo ísť údajne o “falzifikát” a mal som 10 dni na odvolanie sa ... riešil som to cez právnika ...

henikav
23. máj 2018

@pan4654 tak super ze sa ti to podarilo, ja som v Be a tu ak to raz oznacia za falzifikat, nepomoze ti ani svatena voda, znicia a dovidopo, viac s tebou nejednaju

pan4654
autor
23. máj 2018

@henikav ďakujem 🤗 na rovinu ... ani mne samému by sa to určite nepodarilo ... proste občan za dverami 🙂 a kým nemáš pred menom kadejaké písmenka sa žiaľ s tebou ani baviť nebudú ... tak ako sa nebavili ani so mnou

ukulela
23. máj 2018

@pan4654 myslim, ze mamrd = opacha. honkat ego nekomentujem ;) a to je len na tejto strane .... ake pozicaj, take vrat. ide o vystupovanie. a pristup k systemu. pol republiky sa tu rozculuje, ako to tu nefunguje - ale pri najblizsej moznosti sa snazia odrbat system tiez. ved ked vadala moze, preco by som nemohol ja? (resp podobne argumenty)

pan4654
autor
23. máj 2018

@ukulela pozri sa kto bol prvý uchyl ;) ... ja som nikoho neodrbal 🙂 všetko je legálne ;) žiadne vybavovanie na čierno a podobne kontakty 🙂 a koniec koncov je mi to jedno ... som bezúhonny občan 🙂 nikomu som nič zle neurobil ... iba Vás to môže srat neprajníkov keď sa náhodou vaše deti alebo vy stretnete s podobnou situáciou a nebudete vedieť čo robiť ;)

lenadka
23. máj 2018

Dievčatá aj slušnejšie sa dá vyjadriť svoj názor, aj keď vo svojej podstate môžete mať pravdu, vyznieva to hrozne v súvislosti s dosť vulgarnymi nadávkami.
@pan4654 super, podarilo sa ti to. Nech teda funguje ako má. Chodíš na moto zrazy? V lete môj muž s partiou každý rok jedno organizuje, zober stan, priateľku na motorku a prídite sa zabaviť 😀🏍️😎
https://www.facebook.com/events/187190025425446...

pan4654
autor
23. máj 2018

@lenadka 🙂 konečne slušný a naozaj srdcu lahodný koment 🙂 🙂 chodím občas ako je čas a povinosti 🙂 pravdu povedať tento rok som do kopy ešte nebol nikde ... som žiaľ 8 mesiac PN mal som v 4.10.2017 nehodu ... nedali mi prednosť na aute a ešte doliecujem chodidla 🙂

lenadka
24. máj 2018

@pan4654 uf, tie šrouby v nohe ako z hororu, nech sa ti to dobre zahojí a čo najskôr. 🙂

bielavila
11. jún 2018

Jemine zeny ja ziram ako sa niektore vyjadrujete, ako “damicky” vy musite riadne nenavidiet muzov...