Kam se má nechat zapsat dite do dokladu?

missymici
23. aug 2012

Ahoj,prosim potrebovala bych aktualni info,jak je to na slovensku s detmi, a jejich zapsani u rodicu,kdyz nikam necestujete do ciziny. Jsem slovenka zijici v CR,narodilo se mi druhe ditko,...a nevim kam ji mam nechat zapsat,nebo spis co mi slouži jako doklad o tom,že je to moje dite. Tady v CR,se deti v kazdem pripade nechavaji zapsat do obcanskeho,a v pripade,ze cestuji ven,tak svuj vlastni pas...Ale kdyz nikam necestujete s detmi, tak kde je mate zapsane ...slouzi vam k tomu jejich rodny list...nebo,...jak je to?Abych s tim nemela problemy,..kdyz jsem slovenka...Jak to je na SR? Dekuji

ani3012
23. aug 2012

nikde...a vy to máte v OP? my máme len kartičky , do OP sa zapisovalo ešte do tých starých ,si pamätám,že maminka mala taký listovací (sa dobre po ňom písalo 😅 )
Zapísané je to inak normálne že RL (rodný list)

hradnapani
23. aug 2012

tak na slovensku sa deti naozaj nezapisuju do OP, co je mozno aj skoda. Asi najlepsia bude kombinacia rodneho listu a pasu dietata...

yennn
23. aug 2012

netuším okrem cestovania v akom pripade by som komu mala dokazovať že som matka. Mám v supliku rodný list. Dieťa riadne prihlásené do socialky a zdravotnej poisťovne, zdravotnú kartičku mám stale u seba, keby bolo treba ošetrenie...