Kde mám podať sťažnosť na vedúcu predajne?

7. jún 2023

U nás v obci máme jeden jediný obchod. Nebudem konkretizovať, ale je to jedna z tých väčších sietí predajní na Slovensku. Každý deň chodievame s deťmi do obchodu kvôli čerstvému pečivu a surovinami na prípravu obeda. Keď je daždivo ako posledných pár dní a je tam náhodou vedúca predajne, tak ma odmieta pustiť dnu s kočíkom. Mám ho vraj nechať pred obchodom , čo je úplne nereálne riešenie, nebudem predsa celý nákup nosiť spiace dieťa na rukách, veď tak sa nedá ani nakúpiť.Nemám kočík extra špinavý, ani zablatený , žeby mala dôvod ma z predajne zakaždým vykázať. Kam sa obrátiť? Chcela by som podať sťažnosť na túto konkrétnu vedúcu. Pokiaľ tam nie je tak môžem nakupovať bez problémov aj s kočíkom , predavačky mi nič nepovedia ani nevyzerajú, že by im tam kočík prekážal.

tanyan
7. jún 2023

Kontaktný formulár na oficiálnej stránke reťazca (zákaznícka linka).

sajmonka_1216
7. jún 2023

ja by so sa jej opýtala, či majú takéto nejaké nariadenie, že nemôžu púšťať dnu kočíky a ak áno, nech mi ho ukáže.. a ak nie, išla by som smelo ďalej... alebo by som sa opýtala priamo jej, kde sa môžeš na ňu sťažovať... ale normálne by som si pohľadala na nete nejaký kontakt a tam napísala alebo radšej hneď zavolala..
ja sa síce snažím s ľuďmi vždy vychádzať a byť milá, ale keby bol ten človek ku mne drzý a bez dôvodu toto robil, tak by som bola drzá aj ja..
ja takisto chodím s kočiarom a ani by mi nenapadlo ho nechať von...

lavender94
7. jún 2023

Keď tam vedúca nebude, skús sa popýtať predavciek na kontakt na nejakého regionálneho manažéra, alebo majiteľa predajne, kohokoľvek kto je nad vedúcou. Ale nemyslím si, že niečo dosiahnes to by vás muselo byť viac, ktoré nepustí s kočíkom podľa mňa.
Ale teda mne keby sa to stane, tak by som od nej pýtala ukázať ofiko nariadenie, že má na toto právo. Lebo to, že je lenivá v daždivom počasí častejšie stierat podlahu jej na to právo nedáva.

hariet
7. jún 2023

Neviem kde sa stazovat, ale ja by som jej povedala, ze nech mi da pokoj. Nemoze ta vyhadzovat z predajne len preto, ze mas kocik. Nech ti ukaze, kde je to napisane v zakone, ze nemozes, inak nech ta neotravuje so svojimi nezmyselnymi poziadavkami, lebo sa budes na nu stazovet jej nadriadenym.

svetlonos
7. jún 2023

Tak ja by som ju rada videla ako mi zabrani vojst! Co urobi? Odsoti tebavalebo kocar? Taku by chytila, ze by sa nestacila ani spametať.
Normalne chod do obchodu a povedz jej, ze vedenie s tym nema problem a bude ju kontaktovat! A ze ty uz si s hlavnym nadriadenym telefonovala.
Uvidis ako sa zlakne. Nevidim totiz rozdiel v mokrychcspunavuch topankach a kocarom. To bude nejaka egohonka, co musi drzat doma hubu a krok.
V zivote som sa s takou sprostostou nestretla. Len raz som bola na nakupe v jednych potravinach s kocikom a mali tak uzke ulicky, ze som to sama vzdala ake nikto mi nic nepovedal ani nezazeral. Este sa ma opytali ci mi mozu pomoct.
A to patrim k ludom, ktori pozdravia a su mili a slusni ci uz k smetiarom na ulici predavackam, upratovackam, uplne jedno aku oracu robia.
Aby to nevyznelo, ze na predavacky drzo vyskakujem. Ale na takychto kretenov nemam problem otvorit si usta.
Mna raz chcela veduca ako zamestanca oklamat o odpracovane hodiny, tak som preskocila 4 sefov jej a isla som k majitelovi prevadzky. Volal jej v mojej pritomnosti a bol velmi nas... y aj sklamany z jej chovania!
Takze sa neboj ozvat. Takychto " machrov" je kopec, vacsinou si nevidia na spicku nosa a nenapadne ich konfrontacia s nadriadenym.
Popripade ti kompetentny clovek mozno vysvetli, preco si to nezelaju. Aj ked za mna kravina, ved nechodis asi cez pole do obchodu...

syslik81
7. jún 2023

https://podnety.coop.sk/ predpokladam,ze sa jedna o jednu z ich predajni

basulaak
7. jún 2023

Napis Kristine Kovesovej. 😉 ta sa nesere
Este z toho bude mat pani veduca celostatnu hanbu. 🙂

7miriam77
7. jún 2023

Tak to je aká drzá ženská 😡😡😡 Opýtaj sa jej či aj v meste si ľudia musia nechávať kočík von. Veď to nedáva logiku 🤔🤔Si predstav koľko kočíkov by bolo pred lidlom, jednotou. Ja nie som výbušná hadava povaha, no toto by ma do hádky vyprovokovalo.

bejbypd
7. jún 2023

By som ju vysmiala ,že si prosím vidieť oficiálnu zákonnú smernicu a ak ju nema,nech ma ani neotravuje...s usmevoma ešte by som podotkla,že takto chrapunsky sa vie spravat iba zena k žene

basulaak
7. jún 2023

Alebo skus niekedy poslat manzela. Ci len na zenu si trufne?

danieladeley
7. jún 2023

@7miriam77 no neuveris, ale nedavno som takyto oznam citala na jednej poliklinike, ze kociar musi ostat von...normalne som neverila co citam

martinq54
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
7. jún 2023

@martinq54 ja sa s ňou už dohadovať nemienim. Zakaždým sa len zvadíme a aj tak len nasratá odchádzam lebo ona nebude po mne umývať podlahu. Políciu volať nebudem určite, majú aj iné veci na robote ako riešiť zvadu pre mokré kolesá. Má aj ona nadriadených obrátim sa najprv tam. Už som tak aj urobila, kočka mi hodila link vyššie.

saraxyz
7. jún 2023

Keď je sucho ,tak tam chodíš normálne? Ma nejaký oznam/zákaz vstupu s kočíkom?

autor
7. jún 2023

@saraxyz keď je sucho len zazerá ak tam náhodou je, ale vpustí ma. Žiaden oznam nemajú nikde.

mamina7070
7. jún 2023

za mna v pohode ze ta nepusti mozes nieco zhodit rozbit a ak mas spinave kolesa na kociku aj uspinit mozno dat kocik niekde ku pokladni a po obchode chodit bez neho

saraxyz
7. jún 2023

No tak ? Ak nemajú zákaz vstupu, tak tam môžeš ísť

autor
7. jún 2023

@mamina7070 ale prosím ťa, s nákupnými košíkmi tam ľudia chodia , prečo by som práve ja mala niečo váľať? A podlaha sa ušpiní aj od topánok, kočík ide po tom istom chodníku ako kráčajú ľudia predsa . Ja nemám ako nakupovať a nosiť na rukách dieťa, mám len dve a nechať ho niekde v kočíku kde na neho nevidím je už len bohovský nápad.

@saraxyz ja sa tam s ňou už nechcem doťahovať lebo zúri ako nenormálna, huláka a potom sa starší bojí. Ale už ma to nebaví tak to chcem oficiálnou cestou riešiť.

mamina7070
7. jún 2023

sak urob ako myslis nozno si zozenie tu nalepku na zakaz vstupu kocika aspon veduca
kosiky sa bezne nepohybuju po ulici inak tesa aspon u nas
tiez dedina tiez rovnaky obchod ani by ma nenapadlo tam chodit s kocikom

autor
7. jún 2023

@mamina7070 nálepka pani vedúcej nepomôže, nemôže si zmyslieť, že zakáže vstup do predajne .... Košíky si ľudia dotlačia pekne z vonka, presne odtiaľ odkiaľ dotlačím ja ten kočík. Ty by si si náramne rozumela s pani vedúcou, hádam by ste aj vozičkára odtiaľ vyrazili lebo kolesá. Ja rozdiel medzi jednotou a lidlom nevidím. Obchod ako obchod, nie je to žiadny súkromný krám kde sa ledva vojde predavačka, teda nevidím jeden logický dôvod prečo by sa tam nemohlo ísť s kočíkom.

elanor
7. jún 2023

majitel prevadzky si urcuje podmienky vstupu. Cize ak budu mat internu smernicu, ze nesmies dnu s kocikom, vycapia si tam o tom oznam, tak tam proste ist nemozes, a mozes sa aj na hlavu postavit.
Ak...
Co pochybujem, ze teraz take maju, skor si iba veduca nieco dokazuje sama sebe...

autor
7. jún 2023

@elanor pochybujem , že má tento reťazec takúto vnútornú smernicu. A nemyslím, že ju budú kvôli jednej vedúcej zavádzať. Veď tým, že tam s tým kočíkom idem nikomu nijako neškodím, dokonca ani robotu navyše nerobím, však tú dlážku musia umyť aj keby som tam ja nebola.

kylie1983
7. jún 2023

Prosim ta, daj na tu kravu sťažnosť a daj vediet ako to dopadlo. Teda u mna by jej to neprešlo by som s nou dvere vyvalila akože co je to pes ci co???

bejbypd
7. jún 2023

No mamina ty si ozaj z dediny...to svet nevidel aby ma do obchodu nepustili s kočíkom, čo žijeme v jaskyniach ?🙂))strašne by ma to pobavilo...ze keď mam babatko ,tak si podľa tvojej logiky a logiky pani vedúcej, možno ty si ona,nemôžem ísť nakúpiť? Smiešne, trápne,vykoristujuce

katsmolkova
7. jún 2023

Mne v covidovej dobe zakazali vstup do jednoty s babom v kociari, ze len dospeli mozu nakupovat 😀 tam ma ozaj nic neprekvapi.

ajusa12
7. jún 2023

Myslim asi coop ze? Každé okresné mesto ma svoju centrálu pod ktorú spadajú dediny daného okresu. Najlepšie ísť tam. Aj osobne. Jednoty sú každá samostatná jednotka teraz s vlastným predsedom, administratívou, nie sú už jeden celok. Ked podas staznost cez všeobecný formulár, lebo ten je celoslovensky , mozno sa tam ani nedostane, treba ísť na ich centrálu najlepsie osobne, ale da sa aj cez mail, kazda taketo jednota ma internetovu stranku a mnohe dokonca fb. Len napíšeš do lupy jednota a nazov okresneho mesta a vyhodi ti to. Poriesia ju neboj.

mamina7070
7. jún 2023

@bejbypd na dedine nezijeme takndlho neviem ci ti pomoze ale v okresnom meste poliklinika ambulancie detskych lekarok doteraz je zakazany vstup s kocikom do cakarne
je to na rozhodnuti prevadzky ci pusti dnu kociky alebo nie co je na tom nepochopitelne

bejbypd
7. jún 2023

No teda ja žijem v okresnom meste a chvalabohu som sa s tým nestretla nikde ,ani v jednote ani u lekárov..
Keďže ja som napríklad matka samozivitelka do obchodu aj k lekárom chodiť s bábätkom musím..naozaj skúsila by si prevádzka a ešte tak veľká a známa prevádzka zakázať vstup..áno pre mňa je to nepochopiteľné a totálne neľudské..
A vedúca nech si sama umýva podlahu aj 20 krát denne ...tiež som to robila ako vedúca predajne ,keď sme mali špinu po mamickach s kočíkmi, nikdy ani len vo sne by ma nenapadlo zakázať vstup s kočíkom .ľudia zabudli byť ľudia a pokiaľ na takéto sprosté nápady budú mať fanúšikov tak sa ani nečudujem..

sarlota258
8. jún 2023

A- Existuje nieco ako chranice na kolesa kocika. Mozno by som to kupila (isto aj na bazari niekto predava) a rovno tam pred nou to nasadila a isla.. alebo doma obalila kolesa foliou,kt.tam das dole a potom co?? Ved kolesa spinave nie su 😁
B- ziadat to pisomne,ale ked je taka empaticka,tak sa ziadnej smernice isto nedockas
C- vybrat dieta z kocika,dat jej na ruky a sluzne poziadat,ci ti pomoze urobit im trzbu,aby mala na vyplatu a nemuseli ich zavriet,ked tam bude malo ludi chodit 😁
Proste asi skusit pri vsetkej slusnosti jej nejako nazorne ukazat,ake je to absurdne

nikolka1986
8. jún 2023

@mamina7070 To by aj vozičkára nepustila, lebo má špinavé kolesá? Veď to je aký primitívny názor 😀