Ktorý víkend bude celoplošné testovanie?

13. jan 2021

To naozaj bude opat celoplosne testovanie????? Tento vikend ci az na dalsi ?

katulienkax
13. jan 2021

Áno to by mi vadilo stať v mraze a s kopou nakazených. My sme všetci doma homeoffice žiadne návštevy nerobím dodržiavam nie kvôli vláde ale sebe deti sú doma lebo škola zavretá a mam ísť medzi nakazených? A ešte sa mi budú vyhrážať? A ten debil Mikas čo dáva výnimky na cele s matovicom?

katulienkax
13. jan 2021

@lianka123 ja niesom lebo je tam riziko nakazenia a čakania v mraze a s nikým sa nestretávam a sme všetci doma . Testovať sa majú fabriky a uradnici

777januska777
13. jan 2021

@terezia323 prepac, ale tak toto ja nepochopím z akého dôvodu sa musíš postaviť do radu, kde vidíš, ze je pred tebou 20 ludi? Ved tak prídem neskor alebo pojdem dalsi deň. A aj toto akoze všetci natlaceni v jednej miestnosti? A to sa nevieš postaviť od ludi dalej? Ja toto fakt nepochopím, aj teraz keď som bola na antigennom teste, tak všetci musia stat blizko seba, zeby sa postavili ďalej od ludi, kdežee.

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
terezia323
13. jan 2021

@777januska777 neviem z akého mesta si ty, ale je rozdiel otestovať dedinu s 1000 obyvateľmi a veľkomesto. A keď je raz miestnosť, kde sa čaká na výsledok 5x4 metre tak si od ľudí odstup nespravíš, či?

dzina007
13. jan 2021

@terezia323 u nas tak bolo vonku sme cakali sice pred testom... ale po teste sme cakali v chodbe... 2m rozostup neexistuje... to normalne nasackovani sme boli 1 vedla druheho ze sme sa o ramena mohli v poho opierat...

dzina007
13. jan 2021

cele zle,,,

777januska777
13. jan 2021

@snezienka33 @terezia323 nase mesto ma napriklad facebook skupinu, kde sme si vymieňali informácie o obsadenosti miest. Niektore miesta majú aj stránky alebo clovek si moze na kamere pozrieť stav v rade. V rodnej obci hlásil rozhlas počty v radoch. A vôbec netreba obiehat všetky miesta, úplne staci ist pozrieť jedno. Tak ked je mala miestnosť nevetrana a bez dezinfikovania, tak tam by som osobne nestala, radšej by som sa išla postaviť vonku.

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
777januska777
13. jan 2021

@snezienka33 no ja práveže dúfam, ze to bude dobrovolne nasilu, lebo také úplne dobrovolne testovanie nema žiadnu výpovednú hodnotu. A ze matovic zas necukne a dotiahne to do konca.

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
terezia323
13. jan 2021

@777januska777 a povieš mi čo sa dosiahne testovaním?

terezia323
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
terezia323
13. jan 2021

@snezienka33 nemám slov na to. Ja verím, že to majú aj oni ťažké. Taká situácia tu ešte nebola, ale prečo najviac energie dávajú do hádok medzi sebou? A prečo hlavne nepočúvajú odborníkov??

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
777januska777
13. jan 2021

@snezienka33 dosiahne sa to co na Orave v novembri, klesá klesli a pekne dlho sa držali nízko. Testovať môžu anbulantni zdravotníci, farmaceuti, študenti zo zdravotných skol s podobne. Ale ťažko sa o tom môžeme dohadovať, ked je niekto proti, vždy si nájde dôvod prečo nie. Problem je, ze väčšina Slovákov je proti všetkému. Najradšej by privítali, keby sme nemali opatrenia a ked sa ich to potom začne týkať a ochoreju ludia z ich okolia, tak na vine bude zas vláda, ze nič neurobila. Niektorí ľudia nemajú sebareflexiu a ich sebectvo je nad všetkým.

terezia323
13. jan 2021

@777januska777 ja som bola na celoplošnom testovaní, aj dodržiavam všetky opatrenia, aj som si napriek tomu covidom prešla, ale myslíš, že ambulantní lekári nechodia slúžiť do nemocníc? Jasné, že chodia. Robili to pred kovidom a robia to aj teraz. Pozri si štatistiku aký je priemerný vek ambulantnych lekárov, veď oni sami sú ohrozená skupina. Ono postaviť sa do radu a dať si spraviť výter je najmenej.

jaroe
13. jan 2021

tak ja dufam, ze s tym testovanim uz prestanu. Pomaha to mozno tak viac rozsirovat coronu a hlavne zarabat. Nehovoriac o tom, ze pravidelny vysprt nosa tym slizniciam asi moc dobre nerobi. Tiez existuju studie, ktore preukazuju, ze asymptomaticki "pacienti" s vysokou pravdepodobnostou nesiria virus. Pozitivnych rizikovych by mali hned naplno zacat liecit ambulantne a nie cakat, ci budu mat stastie alebo nie....tolko moj vylev🙂

777januska777
13. jan 2021

@terezia323 ja vravím ambulantnú zdravotníci, teda aj sestričky a nie všetci ambulantni chodia aj do nemocnic. A tých ďalších co som vymenovala, tak ti co? Ti aj vek aj vzdelanie majú. Pri plodnom testovano vážne nevol problém o dobrovoľníkov, takže o toto by som sa vôbec nebala.

gelifil
13. jan 2021

@snezienka33 lebo vsetkym ide o to byt koryte, ked padne on, padnu oni a uz sa tam nedostanu, je im to jasne, tak su hluchi, slepi

ajka0207
13. jan 2021

@777januska777 pri prvom možno nebol problém s dobrovoľníkmi ale teraz bude. Keďže je oveľa väčšie riziko nakazenia sa. Sama mám v okolí viacerých čo v prvom kole boli ale teraz vravia že len blázon by sa šiel nakaziť keď je nakazený každý možno desiaty človek. Plus. Vidia že prvé kolo nič neprinieslo tak načo to podporovať.

terezia323
13. jan 2021

@777januska777 už vtedy bolo málo zdravotníkov. Neotvorili sa všetky odberné miesta práve kvôli nedostatku zdravotníkov. A už vtedy vytierali všetci čo okolo zdravotníctva aspoň prešli.

jaroe
13. jan 2021

@777januska777 to nemyslis vazne, ze nasilu? TAk mne tu z tychto praktik beha mraz po chrbte a niekto by normalne v pohode aj nasilu...Potom aj nasilu zaockovat, nie? Ludia spamatajte sa, lebo skoncime postupne v takej totalite, aku sme nezazili....Ja mam pred covidom respekt, neriskujem zbytocne ale zas odtial potial. Ten strach, ktory chrlia na nas media ludi totalne ochromuje a potom si nechame urobit cokolvek. pOMOC.

abbey1
13. jan 2021

@777januska777 Pri plošným nebol problém s personálom? Ešte ráno o 5 vyvolávali lekárom a rozposielali celoplošne sme a zhabali personál. Že nebol problém niekde v malej dedinke s jedným odberovym miestom, neznamená, že nebol problém celkovo.
A o výsledkoch pomlcime, lebo tým vedia len slepí Matovičovi vyznávači. Proti sú odborníci, sme jediní v EU a napriek tomu tomuto šialenstvu niekto verí, lebo veď v telke povedali. Áno, Matelko, jeho grafy a jeho tlačovky. Áno, jeho verným to stačí. :(

babalenka
13. jan 2021

.

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
777januska777
13. jan 2021

Takze takto nebol problém s dobrovoľníkmi, len organizácia bola onicom, preto niekde neboli a niekde ich bolo moc. Ja grafy nesledujem a ani tlačovky, sledovala som dianie u nás na Orave po celoplosnom a videla som tie čísla. Odborníci zo zdravotníctva chcu lockdown, ktorý by bol samozrejme oveľa efektivnejsi na klesanie, ale to by tu ludi museli niečo ako lockdown dodržiavať a keďže sú aj výnimky, tak si každý niečo vymysli a ide. Ale pri testovaní by neboli výnimky, priepustka by bol len papierik a tam sa moc toho nevymysli. Nech ma každý aky chce na to názor, ja si myslím, ze testovanie je najlepší na ake také zachovanie ekonomiky a aké také fungovanie. Testovanie by malo oveľa väčší efekt pre cele Slovensko, keby matovic necukol a dotiahol to.

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz