Kúpa ojazdeného auta a odstúpenie od zmluvy

kathy93
20. jún 2018

Zdravím, neviem či mi niekto bude vedieť poradiť ale skúsim to. Dnes sme boli kúpiť auto z bazáru autíčko má len 2 roky. Niekoľko mesiacov sme vybavovali peniažky aby sme si konečne mohli kúpiť naše prvé auto. Keďže sme nemali na čisto nové chceli sme použité ale aby nám dlho vydržalo tak nie staré. Konečne sme si vybrali všetko vybavili. Po ťažkom dni sme konečne prevzali kľúče aj auto a radovali sme sa že máme konečne auto. Tu nastal problém. Len čo sme vyšli z bazáru a prešli cca 500m auto zdochlo a už nešlo. 😫 Takže sme odišli domov bez auta a bez peňazí. Kontaktovali sme bazár zobrali ho do servisu a musíme teraz čakať. Otázka znie dá sa odstúpiť od zmluvy? Auto ešte nieje odhlásene. My máme len zmluvu ale ani auto ani peniaze. Ak by bola závada len malá ale zistili by sme o týžden nejakú skrytú závadu ako by sa to dalo riešiť?

hettinka
20. jún 2018

Ktorý bazár to bol?

conspi
20. jún 2018

AAA? Vôbec by som sa nečudovala...

conspi
20. jún 2018

Ale k veci. Myslím, že je zákonom dané do akej doby sa dá odstúpiť od zmluvy

natal12
20. jún 2018

@conspi ja mam z AAA auto a aj mamina a obidve auta idú super ako hodinky a to uz ho ma 5 rokov a ja 3 roky .

kahanikova
20. jún 2018

@natal12 tak to ste jedna s malá šťastných 😀 pozrite si pár recenzii na internete na túto spoločnosť.. okrem stočených km na autách tam je veeeľa negatív na nich

jojko123
20. jún 2018

@natal12 tak to máte šťastie 😀ja som mal 10aut od aaa a každé bolo pokazené po 500km

nice202
20. jún 2018

@jojko123 to si taky blby, ze ked sa ti pokazilo od nich jedno auto a aj druhe, tak si od nich kupil este dalsich 8aut??? 😂👏👎

jojko123
20. jún 2018

@nice202 ja som ich bral lebo boli lacné a posúval ich ďalej 😀😀😀😀

kathy93
autor
21. jún 2018

@hettinka nechcem zatiaľ menovať ale aaa auto to nebolo ale bolo to v Bratislave

kathy93
autor
21. jún 2018

@conspi nebolo to AAA auto

kathy93
autor
21. jún 2018

Takže nikto nevie poradiť? V zmluve samozrejme nieje nič také písané o odstúpení ani o záruke. Ako bolo nám povedané že je to v záruke že to dajú opraviť ale uvidíme či naozaj nebudeme musieť platiť a samozrejme to auto potom zoberieme do servisu kompletne prezrieť preto sa pýtam na skryté závady...

svetkaadamko
21. jún 2018

@kathy93 a nie je v zmluve nejaký zákon? Resp. podľa akého zákona je zmluva písaná?

kathy93
autor
21. jún 2018

@svetkaadamko tak písané je že je ustanovená podľa paragrafu 409 a zákona c. 513/1991

mon_soon
21. jún 2018

Od každej zmluvy sa da odstúpiť... existuju online právne poradne-Nie sú zdarma ale ani nic astronomické, napíšte alebo zavolajte a budete vedieť presne čo sa da robit

bmiroslava
21. jún 2018

od zmluvy môžeš odstúpiť asi do 6 mesiacov kvôli skrytým závadam... najlepšie dať auto na servisnú prehliadku a ak vady, ktoré boli zistené nie sú uvedené v kúpnej zmluve od zmluvy sa odstúpiť dá... samozrejmosťou je preštudovať poriadne zmluvu nakoľko experti vedia dať do zmluvy dodatok o tom ze nie je možné odstúpiť od zmluvy, pretože ste boli so stavom oboznámení pri prvej jazde alebo obhliadke a vzdávate sa možnosti odstúpenia od zmluvy pri ďalších zistených vadách

mon_soon
21. jún 2018

Ono niektorí sú experti ale takéto klauzuly sú protizákonne...ide len o to dovolať sa spravodlivosti :/

marusia12
21. jún 2018

@kahanikova vy ste v AAA auto kupovala????

kathy93
autor
21. jún 2018

No v zmluve je písané že kupujúci kupuje vozidlo bez výhrad v stave v akom sa nachádza. Takže preto mám aj obavy.

svetkaadamko
21. jún 2018

@kathy93 tak znenie tohto § je takéto

§ 409
Základné ustanovenia
(1) Kúpnou zmluvou sa predávajúci zaväzuje dodať kupujúcemu hnuteľnú vec (tovar) určenú jednotlivo alebo čo do množstva a druhu a previesť na neho vlastnícke právo k tejto veci a kupujúci sa zaväzuje zaplatiť kúpnu cenu.
(2) V zmluve musí byť kúpna cena dohodnutá alebo musí v nej byť aspoň určený spôsob jej dodatočného určenia, ibaže strany v zmluve prejavia vôľu ju uzavrieť aj bez určenia kúpnej ceny. V tomto prípade je kupujúci povinný zaplatiť kúpnu cenu ustanovenú podľa § 448.

takže nič moc, ale určite sa podľa nejakého zákona bude dať odstúpiť od zmluvy, len to treba poriadne naštudovať

kahanikova
21. jún 2018

@marusia12 nie čítala som si recenzie .. a v mojom okolí má táto spoločnosť tak zlé meno že by som tam nešla ani pozrieť nie ešte kúpiť niečo

mir5a
21. jún 2018

My sme asi pred štyrmi rokmi kupovali auto z bazáru a vtedy nám bolo povedané, že máme zo zákona nárok na pol roka záruku na skryté závady...

bmiroslava
21. jún 2018

preštudujte článok VII Záruky a reklamácie... za pokus to stoji a ísť rovno do toho bazáru a ak chcete priamo s nimi komunikovať o odstúpení zmluvy... všetko sa dá len sa v tom človek musí vedieť obracať

kathy93
autor
21. jún 2018

@svetkaadamko no počkáme asi na ten servis a podľa toho sa budeme riadiť ja len dúfam že to bola naozaj len náhoda a že skapal motor len z toho dôvodu že tam bolo veľmi málo benzínu a že tam zanieslo špinu a že to bude len treba vyčistiť. Tak som strašne zvedavá ale sklamaný sme strašne. Fakt sme sa s bankami naťahovali asi od marca kým sme dostali sumu ktorú sme chceli. Včera sme od rána vybavovali všetko možné lebo ani môj muž nemá voľno každý deň. Ja mám pomaly termín pôrodu včera celý deň na slnku a konečne sme si sadli do nášho tak vytúženého auta a jasné toto sa stane. Ako keby nás niekto strašne nenávidel a prial nám zlé veci😥

bmiroslava
21. jún 2018

a tak isto a článok Doba trvania zmluvy len sa. netreba vzdávať

rheia27
21. jún 2018
kathy93
autor
21. jún 2018

@rheia27 ďakujem

lillystranska
21. jún 2018

@kathy93 ahoj preto je najlepšie ku kúpe si vziať niekoho kto sa autám rozumie. Ja som kupovala auta s mužom a vďaka nemu som neprišla ani o peniaze a mám dobré auto. Dokonca vyhľadal cenu keďže auto malo určite vady

kathy93
autor
21. jún 2018

No toto je novšie auto to by sme pred kúpou museli zobrať do servisu keďže je to samá elektronika.

fefe123
21. jún 2018

@kathy93 veď ste ho asi mali vziať do servisu.... dnes sa nedá nikomu veriť... držím place, aby ste to dobre doriešili

natal12
21. jún 2018

@kahanikova ani stocene km neboli nic