Mám 18 a som slobodná matka. Na aké príspevky mám nárok?

sandrasofia
1. apr 2012

kedže som slobodná matka,mám 18 rokov a s malou chcem bývať sama,bez rodičov..otca udaného nemám a nepoberám žiadne dalšie dávky,teda ešte prídavok 🙂

lucka1987
1. apr 2012

najlepsie bude, ked sa opytas priamo na UPSVaR u vas v meste . ale pokial budes byvat sama , tak by si mala mat narok prispevok na byvanie .. teda o nom viem.. potom uz neviem ci este nieco, kedze mas 18 a podla zakona su rodicia stale povinny sa o teba postarat.

ani3012
1. apr 2012

Lucka,ja by som len doplnila,že rodičia sa musia starať o dieťa staršie ako 18 rokov ak študuje 😉 inak neviem

liz_lemon
1. apr 2012

rodicia su povinni ta zivit, kym toho nie si sama schopna, takze davky ti zrejme ziadne nedaju

romea
1. apr 2012

Ak budes byvat sama s malou ste povazovani za samostatnu rodinnu jednotku a vzhladom na to ze nebudes byvat s rpdicmi v spolocnej domacnosti mala by si narok na davku hmornej nudzi ak bufes platit elekriku plyn pripadne najom mohla by si si uplatnit prispevok na byvanie ten je ale podmieneny poberanim davky v hmotnej nudzi. Musis mat ale v pripade ze je otec uvedeny na rodnom liste vysporiafane vyzivne to sa zapocitava pri urceni ci dostanes hmotnu davku do toho sa berie aj prijem materska pripadne rodicovsky. Lahko sa moze stat tak ajo svagrinej ze to presiahla o 10 eur takze nedostala nic. Rodicia sa musia starat o svoje dieta do 25 rokov jeho zivita myslim vsak ze musia zit v spolocnej domacnosti neviem ci sa to aj nemenilo treba zbehnut na urad prace na soxialny odbor tam ti poradia. Vela stastia