Nárok na dávky, ak som tehotná, nezamestnaná, žijúca s priateľom

natalia_786
12. jan 2016

Ahojte dievčatá, prosím poraďte mi. Má 24 rokov, som nezamestnaná a tehotná. Termín mám v marci. Žijem s priateľom v jeho dome a mám tam prechodný pobyt. Priateľ je tiež nezamestnaný. Na aké dávky máme nárok? Ďakujem.

maria1989
5. feb 2016

@evittam škoda o tom aj rozprávať, len keď sa tak zamyslím, že ak má žena jedno dieťa za druhým, väčšinu života, nič nerobila, a ani tieto dietky nič štátu nedajú, (vravím o určitej konkrétnej skupine) je to naozaj čudné. no možno sa raz zákony zmenia. 🙂

vydrnik
5. feb 2016

@evittam mozem len suhlasit,len rozum mi stoji nad takymi ludmi,nikdy som dlho bez roboty nebola,momentalne som na rodivovskej maly bude mat 19 mesiscou a ja si uz hladam robotu lebo nechcem cakat az mi rodicak skonci a byt na UP

evittam
5. feb 2016

@vydrnik Chápem ťa, ja som taká istá - pri prvom synovi som išla do práce keď mal necelé 2 roky. Teraz ale máme inú situáciu, takže zatiaľ som doma a ak aj pôjdem do práce, tak max.na polovičný úväzok, nakoľko partner pracuje v zahraničí - 5 týždňov je tam a týždeň doma.
Vieš, ono je pár skupín ľudí, ktorí tento štát len využívajú ak sa dá - tak prvá skupina je nám veľmi dobre známa menšina, potom sú to ľudia dlhodo nezamestnaní, ktorí si už aj "zvykli" a "na čo by chodili do práce"...., potom sú tu absolventi, ktorí čakajú, že všade im dajú minimálne 1000-1500 Eur inak radšej od rána "vypaľujú zobáky" pred barákom,......v štýle rodičia sa postarajú....a možno aj štát....

maria1989
5. feb 2016

@evittam mimochodom nechápem, ako niekto vie dlhodobo vyžiť z tých 120 či koľko eur sú dávky.. aj keď sa spoja viacerí, veď to je smiešna suma

anatalia77
5. feb 2016

@maria1989 presne,ved to nemá ani na bývanie. Alebo vziať k sebe nirkoho bývať-on zaplatí časť nájmu...neviem,len tak premýšlam 🙂

maria1989
5. feb 2016

@anatalia77 veď takto žijú ľudia na intrákoch na výške... nie dospelí ľudia, mne osobne by to strašne vadilo, s niekým cudzím bývať

evittam
5. feb 2016

@maria1989 To ani ja nechápem. Skôr si myslím, že pracujú "na čierno" a ak nie, tak vyžiť z takejto smiešnej sumy.....nerozumiem.

atika7
17. mar 2016

@draik
prave preto, ked mam viac ako 25 alebo menej ako 25 rokov a bývam sama a mam nájomnu zmluvu, daju sa vybaviť príspevky na bývanie a dávka.
tiež ma informovali o tom, že do dôchodku sa mi zapocitava priemerny zarobok obcana ktory pracuje , bohužial ako ciganom. ale je to tak, oni nepracuju a budu mať dobre dôchodky.

atika7
17. mar 2016

@evittam oni ti na urade upsvar ani nemôžu povedať že mas narok na to a na to, lebo štát prichádza o peniaze. s tym som sa stretla, pytala som sa a povedali mi že nevedia. a ked som na druhy den prišla že chcem taku a taku davka a tolko penazi povedali,, dobre,, na to mate narok, tak to je sila.

draik
17. mar 2016

@atika7
absolútna nepravda:
"tiež ma informovali o tom, že do dôchodku sa mi zapocitava priemerny zarobok obcana ktory pracuje , bohužial ako ciganom. ale je to tak, oni nepracuju a budu mať dobre dôchodky."

evittam
17. mar 2016

@atika7 Mne toto vysvetlovať nemusíš, ja to dobre viem- ja už na úrady chodím s vypísanými dokladmi ak niečo potrebujem a veľmi dobre viem čo chcem a čo môžem dostať, takže ja tam nechodím viackrát ako raz...chodím pripravená. 😉
A never tomu, že ti to nepovedia, lebo štát prichádza o peniaze (aj keď je tu aj táto možnosť) - oni to proste nevedia - bohužiaľ a česť výnimkám.