Nárok na dávky, ak som tehotná, nezamestnaná, žijúca s priateľom

natalia_786
12. jan 2016

Ahojte dievčatá, prosím poraďte mi. Má 24 rokov, som nezamestnaná a tehotná. Termín mám v marci. Žijem s priateľom v jeho dome a mám tam prechodný pobyt. Priateľ je tiež nezamestnaný. Na aké dávky máme nárok? Ďakujem.

sardinka335
12. jan 2016

Čo tak ist na UPSVaR v mieste bydliska a informovať sa osobne...ved času máš habadej. Ty za ,,chvílu,, nastupiš na RD a priatel zial si musí hladať prácu ...z davok nech budu akekolvek moc nenavyskakujete. Ak si vybavíš papiere tak na dieťa dostaneš ,,kočíkovné,, 800 eur..na čo ostatné máš narok sa posudzuje individuálne na prislušnom urade.

cincila18
12. jan 2016

najlepsie informacie o davkach ti daju na urade prace 🙂

vydrnik
12. jan 2016

Ak zijes u priatelovych rodicou budete posuzovani vscei kto v dome byva,ako nezamestnana nemas narok na matersku.budes dostavat rodicak plus pridavok na dieta a ak sa dieta dozije 28 dni dostanes porodne,

natalia_786
autor
12. jan 2016

@sardinka335 , zájdem len momentálne som na rizikovom a som rada že sa ako tak pohybujem

natalia_786
autor
12. jan 2016

@vydrnik žijeme sami. Ja by som hlavne chcela vedieť či má aj priateľ na nie čo nárok. Teraz dostáva núdzu + príspevok na bývanie a keď teraz žijeme spolu a ja dostanem rodičovský + pridavok na dieta. Či mu to zoberú alebo nie

cincila18
12. jan 2016

@natalia_786 to si aj tak mozes vybavit len vtedy, ked bude babo na svete 🙂 teraz ma napadlo este nieco kamaratky , co poznam, co tiez len ziju s priatelom, maju vybavenu hmotnu nudzu - teda, zrus si prechodny pobyt u priatela, akoze tam nebyvas, akoze byvas v mieste trvaleho bydliska... potom musite ist na sud, akoze spolu nezijete, on ti akoze bude platit sudom stanovene vyzivne a ty mas narok na nejake peniaze navyse potom... ale ako to presne funguje, to neviem... snad ti niekto poradi lepsie... viem len, ze kamaratky to takto maju spravene dostavaju peniaze navyse

natalia_786
autor
12. jan 2016

cincila18 dakujem

vydrnik
12. jan 2016

@natalia_786 ak by si porodila,priatel by hmotnu nudzu stratil.a s tym sudom neviem ci to bude dobry napad,moze ta nekto nahlasit a zo soc.ta mozu prijst zkontrolovat viem o takych pripadoch.to uz je lepsie si naj robotu.zivotne minimum na jednu dospelu osobu je 198.08€,radsej si zavolaj na UPSVR a tam ti poradia

janinah
12. jan 2016

@cincila18 tak vidím,že nielen cigáni vedia vybabrať so systémom 😒 ...a ja hlúpa celý život pocitvo vo všetkom

tomasko27
12. jan 2016

No boli by posudzovany ako par z jednym dietatom a tam neviem aka je davka v hmotnej nudzi.Ja sama a dve deti sme mali 128eur aj s prispevkom na zdr starostlivost

liaka
12. jan 2016

@natalia_786 po porode strati priatel prispevok. Ty budes povinna ho chovat z rodicovskeho prispevku.

cincila18
12. jan 2016

@janinah v pripade tych mojich kamosiek to ani tak nebolo vybabranie zo systemom, pretoze ockovia normalne pracuju, mamicky su na materskej, resp. boli a potom sa normalne vratili do prace... len preco si nepomoct k par euram navyse, ked to stat umoznuje? ved to nie je nejak horibilna suma, ale vsetko navyse potesi...

evittam
12. jan 2016

@cincila18 No tak je to presne to čo píše janinah - a ja to napíšem ešte výstižnejšie - "odr..nie systému".... 😉 nič menej a ani nič viac....

cincila18
12. jan 2016

@evittam kazdy si robi ako chce 😉 ak niekto takto vyuzije system, jeho vec... mna sa to netyka, ja som chcela len poradit, ze aj takto sa da prist k par euram navyse... asi som nemala 😒

sardinka335
12. jan 2016

@janinah
@evittam asi tak kua!!!! Čo aj priatel je na rizikovom ze nemoze ist na urady pozistovať? Potom sa to presunie do vlakna ,,Nabehol vam uz na učet rodičák,,? 😀

janinah
12. jan 2016

@sardinka335 veru,niežeby po celom nete robotu hľadala pre priateľa,ale hľadá čo všetko sa dá dostať "zadarmo"...a dotyčný otec nech chodí od firmy ku firme a hľadá robotu,ak decko na ceste...

sardinka335
12. jan 2016

@cincila18 a čo si jej vlastne poradila? Nech to čítam ako chcem, tak som z toho jelen...same ,,akoze,, a vo vysledku nevieš...sud sa bude tahať...a dovtedy sa moze ist tak pásť na lúku...urady maju čas.
Tu len tak z brucha je problém ako cez kopírák od tohoto : http://najmama.aktuality.sk/forum/urady-matersk...

cincila18
12. jan 2016

@sardinka335 ale nic...myslela som to dobre

travnerka12
12. jan 2016
Používateľ travnerka12 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od travnerka12.

ale klidek koceny 🙂

vydrnik
12. jan 2016

Poradili zme kazda ako vedela len oni dvaja sa musi rozhodnut aky k tomu budu mat pristup.

evittam
12. jan 2016

@sardinka335 No asi tak. Ja som sa na to pýtala cca v 2008-keď sa narodil syn-no a bolo mi povedané, že dostanem pol roka k 5500,- Sk ešte plus 2500,- Sk - ako ochrana dieťaťa do pol roka - samozrejme minus výživné od otca...no a to keď sme si zrátali, že koľko nás bude stáť chlapov čas aby sme behali po súdoch-čiže príde o zárobok, tak sme prišli na to, že sa to neoplatí. No a po pol roku mala sama matka uživiť dieťa z 5500,- Sk....Čo dnes tiež nie je omnoho viac... 😉

mihula
12. jan 2016

@cincila18 a my vsetci musime chodit do roboty,aby niekto,komu sa nechce dostaval taketo info,ze co sa da vsetko vybavit.Co tak poslat chlapa do roboty a ak v okoli nie je,tak aj do Ciech na tyzdnovky

cincila18
12. jan 2016

@mihula uz dost prosim... ja som to myslela dobre, tak uz sa do mna nenavazajte

mihula
12. jan 2016

@liaka ale chod....vazne bude povinna ho chovat?Sa mi asi len sniva

mihula
12. jan 2016

@cincila18 daj zo svojho,a nerad ako sa to da.takto budes viest aj svoje deti,

cincila18
12. jan 2016

@mihula chcela radu, tak som jej poradila, ako ostatne baby... a ked sa ti taka rada nepaci, to nie je moj problem.. a uz prosim dost... ja som to myslela len a len v dobrom

9lf9
12. jan 2016

Neda mi nereagovat, tak ako pisala cincila18 to nefunguje, lebo keby to bolo tak ako ona pise a aj keby to poriesili sudom a otec by tym padom stratil prava ako rodic dietata, kedze by bolo dieta zverene matke...
tak by hmotna nudza jednotlivocovi s max. 4 detmi vysla 117,2e a pokial by nebola vlastnik domu/bytu alebo najomnik so zmluvou podla obc. zakonnika nebol by narok na prispevok na byvanie- ak by bola tak by sa navysila o 89,2e, pripadne s dietatom do 1r by sa to navysilo o 13,5..takze max. by mohla dostat 219,9e a kedze by bola na RP 203,2 + vyzivne (ak keby je min tak je 30% zo ziv. minima cca 28e (co ale pri zamestnanych otcov bude urcite vyssie) by ich prijem bol 231,2e..takze prijem matky je vyssi a nema aky rozdiel dostavat ako hmotnu nudzu..jedine ze by po doberni RP poziadali o davku v hmot. nudzi ale kedze mmali byt zamestnane tak sa vracali do prace tak nerozumiem co potom mohli dostavat.

natalia_786
autor
12. jan 2016

@janinah nie som lenivá hľadať robotu a nemám v úmysle zneužívať systém! Chodili sme do roboty a ja som do roboty dokonca dochádzala denne 80 km. Potom sme prišli o robotu. Hľadali sme. Potom priateľ zdedil malý starý domček na dedine a rozhodli sme sa, že začneme aspoň chovať dáke zvieratká. Dodičia nám pomohli finančne. Máme malé hospodárstvo a okolo neho treba od rána do večera robiť. Ja som otehotnela a som na rizikovom a všetko zostalo na priateľovi. Ráno vstane a ide makať. Príde sa akurát najesť a večer padne do postele zničený. Nie sme pár ktorý sedí v teplúčku s vyloženými nohami a zistuje ako ošklbať štát. Ja som len chcela vedieť o čo zažiadať kým sa trochu pozbierame. Rodičia majú sami málo a nechceme ich zneužívať!

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
natalia_786
autor
12. jan 2016

@fidka79 nie sme podnikatelia!!!!!! Chováme len pre vlastnú potrebu!!!!!! Priateľ prišiel o robotu po 11 rokoch a ja po 4. Skončili sme školu a od vtedy sme obidvaja pracovali!!!! Je od teba úbohé hádzať všetkých do jedného vreca! Potom aj moja mamina ktorá chodila do roboty 25 rokov a teraz je bez práce je socka?????