Nárok na podporu v nezamestnanosti po neplatenej rodičovskej

denisienkaf
5. aug 2016

Ahojte,som zamestnana v jednej firme,v ktorej pracujem už osem rokov.Od marca 2012 do apríla 2015 som bola na materskej,potom som od apríla do decembra 2015 bola na neplatenej rodičovskej dovolenke,od januára 2016 zase pracujem,teraz však od 1.9.budem mať výpoveď,pretoze firma zaniká,inu prácu bohužiaľ nemám...chcem vás preto poprosiť o radu,budem mať nárok na podporu v nezamestnanosti? Dakujem.

candii
5. aug 2016

Samozrejme ze budes 🙂

denisienkaf
autor
5. aug 2016

@candii dakujem,miatlo ma tam to obdobie neplatenej rodicovskej..

candii
5. aug 2016

@denisienkaf pokial si bola stale zamestnana aj pocas neplatenej rodicovskej tak narok mas ..

majusqa77
5. aug 2016

@denisienkaf na podporu je hlavna podmienka mat 2 roky poistenia z poslednych troch. takze ta neplatena tam nezohrava ziadnu rolu

majusqa77
5. aug 2016

@candii isto? podla mna je to vylucitelna doba - bola v podstate na neplatenom volne a vtedy je poistenie prerusene

candii
5. aug 2016

@majusqa77 ale poistenie by malo ist nie? Zmluvu prerusenu nemala

majusqa77
5. aug 2016

@candii podla mna nie. ale ista si niesom

denisienkaf
autor
5. aug 2016

Pocas neplatenej si aj ja myslim,ze nejde poistenie,ale zamestnana som bola stale..

loginexistuje
5. aug 2016

@denisienkaf aky status si mala v hlaseni na socialnu poistovnu z prace ? predpokladam ze si cerpala neplatene volno a t.j. zamestnavatel neplatil za teba odvody a stat platil za teba len dochodkove poistenie ako rodic starajuci sa o dieta do sest rokov ..

lebo zakon ziadny pojem ako je neplatena rd nepozna.. je len ta platena predlzena zo zdrav. dovodov...

zrataj si presne podla datumov ci mas v obdobi poslednych troch rokov 730 dni poistenia v nezamestnanosti ...t.j. to obdobie kvazi neplatenej RD sa tam nerata

len tak od oka

1.9.2013 az 1.9.2016

1.9.2013 az 1.9.2014 plny rok 365 dni
1.9.2014 az 1.9.2015 mas obdobie do aprila odhadom 90 dni
1.9.2015 az 1.9.2016 mas cca 240 dni

mas plus minus 700 dni cize mesiac ti chyba ... no neviem presne to treba prepocitat .. pripadna PN po skonceni PP by ti nepomohla.

ty si uz vo vypovednej lehote neda sa to natiahnut o ten mesiac.... alebo ina praca na ten cas ..

denisienkaf
autor
7. aug 2016

@loginexistuje vypovednu lehotu nemam,ksme len ustne dohodnuti so zamestnavatelom,a ak by som sa teraz dala PN,na mesiac? Myslis,ze by to slo? Velmi si mi aj tak poradila,dakujem.

denisienkaf
autor
7. aug 2016

Myslim,ze posunut vypoved na 1.10.