Nástup do zamestnania a čerpanie dovolenky

evinqua
15. máj 2021

Dokedy po nástupe späť do zamestnania, k rovnakému zamestnávateľovi, je možné čerpať dovolenku z nároku spred a počas materskej dovolenky?/ ak je nástup 1.9.2021 do akého dátumu?

petamich
15. máj 2021

viac menej zalezi od zamestnavatela, u nas sa to berie ako "stara dovolenka" a treba ju vycerpat do konca juna nasledujuceho roku - teda 6/2022, ked sa kolegyniam nazbieralo vela, tak si to obcas daju aj preplatit alebo sa da dohodnut, ze si to rozlozia do celeho roku, skus sa spytat u vas ako to mate 🙂

evinqua
autor
15. máj 2021

@petamich nejde o mna, ale mzdarka povedala, ze treba narok spred dna nastupu vycerpat do konca aktualneho kalendarneho roka - kedze ale ona ma 95 dni dovolenky a nastupila by 1.9., tak do 31.12.vycerpat ani nestiha

petamich
15. máj 2021

@evinqua 95 dni dovolenky sa realne da nazbierat? no nic - kazdopadne v tom pripade to treba riesit, bud jej posunu termin cerpania alebo nech si cast vycerpa a cast da preplatit, mzdarka by si mohla pozriet kolko ma dovolenky, kym da taketo stanovisko 🙂 napisala by som priamej nadriadenej alebo na HR v kopii na mzdarku, ze ako to mam prakticky riesit - teoreticky jej mozu povedat, ze bude cerpat kym nevycerpa, cize jej to presiahne do noveho roku ale to teraz len "vymyslam", treba sa dohodnut so zamestnavatelom

evinqua
autor
15. máj 2021

@petamich v skolstve sa da ;)

petamich
15. máj 2021

@evinqua aj by som povedala, ze zavidim 🙂 ale ked ju nutia takto si to cerpat 🙈 tak asi ani nie je co, snad sa nejako dohodnu, nech to je aj pre nu dobre riesenie, lebo vsak, ked nastupi 1.9. a rovno im vypadne na stvrt skolskeho roku, to je na co dobre?

evinqua
autor
15. máj 2021

@petamich ja som tiez tak sla, na papieri v auguste a realne som az v polke oktobra robila, pokojne som si zadaptovala syna v skolke. No a tiez som mala este dalsiu dovolenku, ale vyuzila som namiesto oceriek.

ciernabrigita
16. máj 2021

@evinqua dovolenka, ktorá sa nemohla čerpať z dôvodu MD a RD, sa má vyčerpať do konca roka,kedy zas nastúpi do práce. pokiaľ sa nestihne (ako tu, je jej veľa), čerpá sa v ďalšom roku. čerpanie nariadi zamestnávateľ.