Ošetrovanie člena rodiny a vychádzky

milka1978
27. okt 2013

Ahojte ... chcem vedieť ako je to s vychádzkami počas OČR ... manžel potrebuje ísť na OČR pretože maródka je veľmi nevýhodná .... no nevieme ako je to s vychádzkami ... či sa vzťahujú aj na OČR alebo je to bez vychádzok .... preda len idú dušičky a chcem ísť aj na cintorín .... OČR by manžel vzal na mňa, keďže som momentálne príšerne chorá .... ďakujem za všetky rady

titkovamiriam
27. okt 2013

@milka1978 na očr môžeš chodiť kam chceš,to nieje kontrolované .Je len limitovaná 10 dňami.Ja skoro všetky očr vždy idem k babičke do medera 🙂.

milka1978
autor
27. okt 2013

@titkovamiriam Ďakujem veľmi pekne za odpoveď ... potešila 😉

sisaha
27. okt 2013

@milka1978 si príšerne chorá a chceš ísť na cintorín? 😀.

zita19
27. okt 2013

TCo nasedis doma na zadku ked si priserne chora? Nemozem si pomoct ale musim to napisa takto polopatet: Ti na cintorine uz neujdu. Dolezite je ci si na nich spomenies aj inokedy nielen na Dusicky. Ked ich mas v spomienkach nemusis ist verejne deklarovat svoju spomienku na na cintorin v tomto termine. Mozes ist aj o tri tyzdne neskor, ver mi budu radsej ked pojedes neskor zapalit sviecku akoby si si k nim lahla priskoro..

janinah
27. okt 2013

nepochopila som,prečo manžel potrebuje byť doma,aj on je chorý a namiesto PN chce očr,lebo peniaze?...dá sa aj tak,ale to by si musela ty k tvojej lekárke,že si strašne chorá a teda pochybujem,že máš dg na to,aby ťa manžel musel obskakovať, ja som bola na očr s manželom,ale bol po úraze a op. chrbtice a ozaj ma potreboval...a kvôli kontrole by ste museli obaja trčať doma..a očr je len 10 dní vrátane víkendových

maznacik007
27. okt 2013

@milka1978 neviem ci je tvoj stav taky ze manzelovi priznaju osetrovne na teba .... lebo to musi byt stav kedy ty vyzadujes celodennu a osobnu starostlivost ...

skor je to ako po operacii, pri chemoskach, alebo vaznych urazoch ... a tak ... ved tvoj obvodak ti povie ...

a takuto OCR kontroluje posudkovy lekar socialnej poistovne ...ze ci ta diagnoza co tam je taka ze vyzaduje celodennu a osobnu starostlivost tvojho manzela...

aduskatt
27. okt 2013

vidim v pase, ze mate male deti, tam by som videla moznost, ak si na rodicovskej, aby manzel isiel na OCR s tym, ze sa musi starat o dieta, lebo Ty si chora........vtedy detska vypise OCR a tym to hasne

cerez
27. okt 2013

@maznacik007 Prosím ťa, kto vydá manželovi doklad OČR? Som na rodičovskej dovolenke a za týždeň idem do nemocnice na operáciu. Manžel chce zostať doma pri deťoch, zatiaľ čo ja budem preč a tiež po návrate z nemocnice. S manželom rozmýšľame koho máme požiadať o doklad. Môjho lekára alebo jeho či pediatra?

anatalia77
27. okt 2013

@cerez podla mna pediater

maznacik007
27. okt 2013

@cerez v tomto pripade je to pediater.... tvojho dietata
tam to neni o com lebo ty si v ustavnej starostlivosti ... takze narok na OCR manzel ma... lebo sa realne nemozes starat o dieta...

cerez
27. okt 2013

@maznacik007
@anatalia77
ďakujem 🙂

terezka1947
27. okt 2013

@cerez ako je to s OCR neviem,ale my sme boli teraz so synom obaja chori a manzel bol nuteny dat sa k nam vypisat na PNku,no a vypisovala mu ju pediatricka,ale musela byt na PNke aj peciatka mojej obvodnej,ze som chora,kedze som na materskej....

cerez
27. okt 2013

@terezka1947 ďakujem

milka1978
autor
29. okt 2013

@sisaha
@zita19

Prosila som Vás iba o jednu infošku a nie o to aby ste ma posudzovali, či kritizovali ... človek sa tu už nemôže asi opýtať nič bez toho aby ho niekto neposudzoval .... stačilo mi iba odpovedať a ďalej to nerozoberať 😠 😠 😠

sisaha
29. okt 2013

@milka1978 zbytocne sa jedujes... bud si priserne chora a mala by si lezat, alebo nie si a chces chodit po cintorinoch.. Ja som iba vyjadrila prekvapenie.., to nie je zakazane, ci? 😉

janka2501
29. okt 2013

@milka1978
no podla mna je PN vyhodnejsia skor ako OCR, ale kazdopadne sa trati na plate..

bmuller
26. jan 2018

Ahojte, skusim poprosit o radu v tejto starsej teme, aj ked moja otazka nebude prave o vychadzkach. Mamina je po dost narocnej operacii, moze sa sice pohybovat, ale predsa len je oslabena, takze chodit na nakupy teraz v zime, varit, a pod. je na nu zatial vela. Takze by som s nou chcela zostat doma tak 2-3 tyzdne, kym bude v lepsej forme. OCRku mi jej obvodna lekarka vypisala, ale len tak-tak (objektivne to vyzera, ze ked pacient pride odovzdat pooperacnu spravu na vlastnych nohach, tak je asi schopny sa o seba aj sam starat 😖 ) Kedze platene OCR trva len 10 dni, chcem si zobrat dalej neplatene volno - v praci mi problemy robit nebudu, ale aj tak to musi byt niecim podlozene. No a teda netusim, koho a o co mam vlastne poziadat - ta obvodna lekarka vravela, ze by bolo dobre mat odporucanie z chirurgie, kde lezala, lekari tam zas na mna pozerali, ze oni nieco take nezvyknu robit. Pritom by malo existovat nieco ako Vystavenie potvrdenia o potrebe celodennej starostlivosti o pacienta. Ale kto to vlastne ma vystavit? (Dovolenku uz cerpat nechcem, mala som 9 dni pred operaciou a pocas hospitalizacie).
Ak mate podobne skusenosti, budem velmi vdacna za rady.

vitajana
8. mar 2018

Ahoj, našla som na stránke sociálnej poisťovne
http://www.socpoist.sk/osetrovanie-choreho-clen...
Možno pomôže. Je tam napísané:
- Ošetrovné sa poskytuje za kalendárne dni – od 1. do 10. dňa potreby ošetrovania.
- Potreba ošetrovania môže trvať aj viac ako desať dní, po desiatom dni však už bez nároku na výplatu dávky ošetrovné.
Tiež je tam vysvetlený "príspevok na opatrovanie".
Držím palce a mamke rýchle uzdravenie.

@bmuller
@bmuller
@bmuller 🙂

bmuller
8. mar 2018

@vitajana Dakujem za odpoved 🌷 ja som to tiez preluskavala a tiez som tieto informacie nasla aj ukazala lekarke... Ved nakoniec po 10dnoch by to bola len moja strata na zarobku, takze ked som s tym bola zmierena ja, tak preco by to nemohla vypisat... A myslela som, ze dlhodobejsia OCR nie je az taka rarita - ale to som sa mylila, dr. bola velmi opatrna, tak som sa s tym uz nechcela natahovat - nakoniec som to uhrala este nejakymi par dnami dovolenky, co uz... Ale nastastie je mamina uz vcelku OK, co je hlavne. A ja som trochu vytriezvela z ocakavani, co vsetko je mozne - na papieri ano, ale realne to vobec nemusi byt take jednoduche 😕

mystery217
9. máj 2018

Prosím vas ..bola som na očr so synom mal kiahne..ale musela som si odakočit do prace..co teraz mam volat socialke alebo ako .?da sa byt n očr aj prerusovane? Tie dni? Dakujem

branoazden
29. aug 2019

Dobry den je uplne Jedno ci je Zena na materskej Doma a nepracuje muz Moze ist na ocerku na dieta nikde nie je napisane ze sa musi o dieta starat zena zato ze poberá materska, zakone je to jasne napisane..,,!!!!!