Osoba poberá peniaze za opatrovanie a nestará sa

24. máj 2023

Dobrý deň. Na koho sa mám obrátiť ak osoba poberá peniaze za inú osobu/že vraj sa stará každý deň 8 hodín a reálne sa o danú osobu nebola starať ani jeden deň ale peniaze poberá? Neriešila by som to ale je mi až zle, že vsetlo je dohodnuté a reálne tá babka o ktorú ma byť postarané tak je celé dni doma sama. Pýtam sa lebo som sa s danou babkou rozprávala a zdoverila sa mi, že peniaze sa poberajú a ona potrebuje pomoc a nemá ju :(

sasa1310
24. máj 2023

UPSVaR

deti95060810
24. máj 2023

nahlásiť UPSVaR

autor
24. máj 2023

Veľmi som sa tomu chcela vyhnúť. Ale aby som ja nosila obed, ktorý navarím a iná osoba brala peniaze 🤷‍♀️ tak toto teda nie.

laurikalalinka
24. máj 2023

Okamžite by som to nahlásila,ja opatrujeem 24h, a pre zvyšovanie dôchodkov sa mne znižuje výška príspevku a niekto si užíva peniažky zadarmo...príspevok neschvalia len tak,keď ten človek naozaj potrebuje pomoc tak ju dostane

ahhola
24. máj 2023

No ak je to pravda, poberateľka dost riskuje. Co poznám opatrovateľov v dedine, mávajú často kontroly. 10 rokov nič a tento rok 2 poniektorí .
Matel dal na kontroly peniaze z plánu obnovy, tak chodia.

kristinka92
24. máj 2023

Nie som za bonzactvo, ale toto je už vyslovene nechutne…Že starsia pani reálne potrebuje chúďa pomôcť a zaopatriť a niekto jej situáciu zobral iba ako zdroj € zadarmo a ani sa tam neukáže ako je deň dlhý.

autor
24. máj 2023

Ďakujem že ste mi poradili. Tiež sa nestarám do druhých ľudí a žijem si svoj život ale toto bolo už aj na mna veľa keď som videla danú osobu totálne na mol opitu ísť domov minule. Chlasta a nestará sa. Peniaze dostáva za nič ☹️

tatianaba
24. máj 2023

Za mna- urcite to ries. Toto nie je bonzactvo, ale zo strany tej osoby bohapuste obohacovanie sa. Nefer voci tej starej pani, nefer voci statu (aj ked je,aky je), nefer voci inym,ktori sa naozaj staraju. A ja ti dakujem,ze si vsimas a nie si lahostajna. Raz mozeme my vsetci byt v tej situacii a budeme dufat,ze si to niekto vsimne a pomoze.

autor
24. máj 2023

@tatianaba ďakujem za povzbudenie, zajtra budem riešiť