Podpora počas tehotenstva

tinuskamacurka
4. jan 2023

Ahojte idem z otazkou. Minulý týždeň mi skončil rodičak. Bola som v tom, že mi prac.pomer trval doteraz. Issla som na úrad práce tam mi povedali, že k 1.3.2021 mi zamestnávateľ ukončil pomer bez môjho vedomia. Otázka znie. Som v 8tyzdni tehotenstva, chcela by som poberať podporu. Mam na ňu nárok? Mam odpracované dva roky a známa mi písala, že mi počas materskej vznikol nárok na dovolenku. Môžem to požadovať od zamestnávateľa? Dakujem

hipuska
4. jan 2023

A čo máš v zmluve?

veronikaszabova
4. jan 2023

@tinuskamacurka nemala si zmluvu na dobu urcitu?

luliu
4. jan 2023

@tinuskamacurka veď máš pracovnú zmluvu, tak musis vedieť ako to je

tinuskamacurka
autor
4. jan 2023

@veronikaszabova zmluvu som mala na neurcito

tinuskamacurka
autor
4. jan 2023

@veronikaszabova nie práveže na dobu neurcitu

tinuskamacurka
autor
4. jan 2023

@luliu mala som zmluvu na neurčito, majiteľ sa akurát vyjadril ze sa menila firma tak mi musel dat výpoveď

larazivago
4. jan 2023

@tinuskamacurka to Vám ukončil PP bez vášho vedomia? To je dáke divné.

tinuskamacurka
autor
4. jan 2023

@larazivago áno neprišla mi ani výpoveď ani nič

9lf9
4. jan 2023

skončil ti rodičák, a ty si šla po ukončení na úrad práce a nie do zamestnania ak si nevedela, že ti ukončili pracovný pomer?

alex49
4. jan 2023

Nerozumiem, ved keď si si myslela ze máš prácu, tak si mala nahlásiť mesiac pred nástupom že ideš do roboty. Alebo sa objaviť v robote. Z akého dôvodu si išla na úrad práce.?

tinuskamacurka
autor
4. jan 2023

@alex49 pretože som otehotnela znovu a dnes som mu volala aby mi ukončil pomer s tým, že som chcela podporu. A toto mi povedal

tinuskamacurka
autor
4. jan 2023

@9lf9 áno presne tak volala som mu aby mi ukončil pomer ze som znovu tehotná a oznámil mi to

loginexistuje
4. jan 2023

@tinuskamacurka sak ale ty si bola minimalne mesic pred 3 narodeninami dietata pisomne informovat zamestnavatela o navrate a neexistuje ze ti nedorucoval vypoved
skus napisat presne od kedy si tam robila kedy si sla na MD nebola si na PN

netahala sa ti skusobna lehota nahodou kvoli PN ?

loginexistuje
4. jan 2023

presne poberala si podporu v roku 2021 tj nemas narok ani na podporu ani na tehotenske

mk1111111111
4. jan 2023

@veronikaszabova co ti ludia nevymyslia? Hanba by ma fackala...
@loginexistuje chvalabohu...