Pošta - zásielka

angel987
22. aug 2018

Ahojte, vedela by mi niektorá poradiť. Jedna sa o to že som poslala minuly tyzden jednemu panovi balik, dohodli sme sa na platení vopred na učet, bolo to dokopy všetko 7€, dokonca som si vypytala za balik len 1 euro, hoci balik ma stal nad 2eura. Poslala som ho minuly tyzden, obycajne a on sa mi ozval, ze balik stale nedostal a ide ma udavat, aby som cakala predvolanie, zisti si meno podla č.u. a pod. :-/ žial nemam doklad o tom ze som balik poslala, kvoli 7 euram by som si problemy určite nerobila a aj predtym ked nejake slecny poslali sumy aj nad 20-30e vzdy som balik poslala aj oni dostali. toto riešim prvykrat. čo teraz?? može ma naozaj udať? nemam ako dokazat ze som balik poslala, možno ho doma ma len by chcel aj balik aj peniaze..neviem naozaj ako riesit tuto situaciu.

methexis
22. aug 2018

@angel987 nemas cislo zasielky? Alebo skus zavolat na infolonku sl.posty, ci to balik nevedia vyhladat podla adresata.

montemotherone
22. aug 2018

@angel987 skús na pošte zistiť číslo balíka. Teda ak si to posielala ako balík s podaním lístkom :-/ Mne sa to raz vďaka ochotnej pracovníčke podarilo. Dokonca len telefonicky. Povedala som o akú zásielku išlo, kedy (dátum , cca čas som to posielala), moje meno, meno príjemcu... Verím že by to nemal byť problém, ak by si im vysvetlila o čo ide 😉

angel987
autor
22. aug 2018

nemam číslo zasielky bohužial...bolo to podavané obyčajne a on o tom vedel, čo by sa stratila 7eura zasielka :-/ ubehlo 7 dní a on robí hysteriu, keby mam to podacie číslo tak nestresujem, ale zial nemam...na to som nemyslela, ci by sa to dalo zistiť podla mena adresata kde sa balik nachadza. možno by som skusila tu možnosť. alebo sa popýtať na pošte kde som podavala, čo mi poradia :-/

korunka1
22. aug 2018

Posielala obyčajne,takže lístok žiadny. Chcel to tak poslať on..jeho problém.A neboj ,pre 7€ sa nezatvára.Policajti ho vysmejú,ak pride podat trestne oznamenie a v banke nepochodí,meno mu nepovedia.Ak si si istá,že si mu to poslala,tak si stoj za svojim,peniaze mu nevracaj.

angel987
autor
22. aug 2018

@korunka1 dakujem toto som potrebovala vediet. som si ista, ved som ho podavala minuly tyzden v utorok. dnes je streda a vraj to stale nedostal , tak ja neviem. možno ho dostal ale chce aj peniaze. ak by som klamala, pošlem peniaze nazad a nerobím si problemy. ale svedomie mam ciste, len bohuzial ten papier nemam :-/ povedal ze ma znamych na policii a oni ma preveria,takisto aj v banke. Nikdy som si nemyslela ze budem musiet taketo niečo riešiť a bude mi takto krivdene a kvoli mizernych 7 eurach ☹

korunka1
22. aug 2018

@angel987 No už vidím ako si niekto v práci robí problemy kvôli 7€.Pán je tlčhuba. Ľutoval dať navyše za doporučenú zásielku a teraz sa vyhráža? Povedz mu ,že všetku komunikáciu s nim si eviduješ,aby nevyskakoval...a máš tiež znamych 😁

kianka5
22. aug 2018

@angel987 mne sa to tiež stalo...stratil sa mi balík...bohužiaľ mal prísť mne...šiel obyčajne. Odvtedy si dávam aj veci za pár eur poslať doporučene. Hoci by sa to stať nemalo, je veľmi časté, že sa obyčajné zásielky stratia...asi v čiernej diere Slov.pošty.

angel987
autor
22. aug 2018

lenže on mi ani nedal priležitosť vyjadriť sa k tomu, či som ochotna teda vratiť peniaze lebo ak nie tak ma udava...on sa proste z nicoho nič ozval a hned vybuchol a vyhraza sa. ja už som na to aj zabudla uprimne, myslela som ze to davno dostal, neriesila som to. A on že ma da preveriť kamaratom na policiu a v banke si zisti moje udaje. som bola z toho v šoku, mám čakať dáke predvolanie. Ale prečo ked ja som balík poslala a nikoho som neoklamala...neskutočné toto, uplne som vytočena.. :( už asi do buducna budem stale doporučene zasielať, už len pre svoj pokoj

tatianaba
22. aug 2018

Kvoli 7 euro sa s nim nikto nebude ani bavit. A ak vedel,ze sa to bude posielat obycajne,tak bohuzial. Na druhej strane-ako ty vies,zeu balik naozaj neprisiel? Internet je plny podvodnikov. Mozno len tobi bububu,aby si mu poslala peniaze spät a on bude mat oboje,aj balil aj peniaze.

tatianaba
22. aug 2018

A take tie reci,zema znamych na policii...najstarsia a najtrapnejsia veta na svete. Neries ho vobec.Pripadne nech mu to vysvetli nejaky rodinny prislusnik muzskeho pohlavia.

3009
22. aug 2018

@angel987 aj mne sa to stalo 2x, ale ja vždy dám tomu kto to kupuje na výber, buď doporučene alebo ako obyč. list na jeho zodpovednosť a potom to už neriešim, veď si sám vybral. Pošta zásielky poslané ako obyč. list nehľadá aj keď podáš reklamáciu, tak ti odpíšu, že to nevedia nájsť. A báť sa, že by ťa nejako v banke dal hladať, tak to nejde, ide o bankové tajomstvo to nejde len tak si zisťovať údaje v banke o niekom aj keď má rovno známeho. Trestné oznámenie za 7 eur asi ťažko podá a keď podá, tak mu povedia nech si to rieši občianskym súdom a to sa neboj to nepodá, lebo poplatok by ho stál viac a výsledok by mal neistý, lebo aj ty mu napíš, že kľudne balík môže mať a chce od teba aj peniaze. Ak on chcel ako obyč. list, tak mu len napíš, že si mu to poslala ako to chcel.

kristina2708
22. aug 2018

@angel987 a nemal už nejaké predchádzajúce zlé hodnotenia? alebo to nebolo tu na MK?

rora
22. aug 2018

Mas vasu komunikaciu kde suhlasi s poslanim obycajnym postovnym tym padom riziko a celu zodpovednost za zasielku nesie on. Tak by som mu popriala pekny den a viac sa s nim nebavila. Urcite je to aj tak spekulant a chce docielit vratenia penazi a balik uz ma doma pritom. Toto je cim dalej tym castejsi jav na fb bazaroch....

angel987
autor
22. aug 2018

@kristina2708 stalo sa mi to na bazoši, neviem či mal zle hodnotenia alebo nie, nekontrolovala som podla mena :/ Len sme sa dohodli na určitej sume, dal adresu, prišli peniaze poslala som baliček a potom sme to už neriešili. mne sa toto nikdy nestalo, a to už som poslala všeličo , aj v ovela vačšej hodnote a teraz ma ide niekto obvinovať kvoli par drobnych... keby som klamala , neposlala ok, zasluzim si to ,ale fakt mam svedomie ciste no a ešte aj zbytočné problemy :/

@rora mám celu našu konverzaciu, pisali sme si cez gmail, nejavil sa mi špekulant, jednal seriozne, rozumne, ak balik nema si myslim ze moze meskať aj kvoli pošte, ved tam maju bordel, ale on hned utočí, obvinuje a pritom by stačilo počkať ešte par dni :/

angel987
autor
22. aug 2018

@tatianaba ano myslim aj na tu verziu, čo ak balik ma , ale vymysla že nie a chce mať aj peniaze aj balík. takychto ludi stretnut resp. natrafit na nich je asi najhoršie :-/

kristina2708
22. aug 2018

@angel987 je možnosť že sa stratiť ale moc by som tomu tiež neverila... už som x vecí posielala aj objednávala obyčajne a našťastie všetko v poriadku prišlo..

angel987
autor
22. aug 2018

@kristina2708 ved praveze ani mne sa take nieco ešte nikdy nestalo, toto je uplne prvykrat čo riešim takyto problem. mrzi ma že mu neviem dokazať že som balik naozaj poslala a ešte budem mať možno opletačky s policiou

loginexistuje
22. aug 2018

@angel987 a aka bola dohoda kolko zaplatil za postovne a ? je niekde uvedene ze to chcel doporucene ?

novana
22. aug 2018

Riešenie nedoručených zásielok je tu na dennom poriadku, preto posielam len doporučene, a taktiež si len doporučene dávam posielať. Ako Ty často dopadnú tí, ktorí chcú predať za každú cenu. Keď pán nemal na zaplatenie doporučeného listu, nemala si posielať. Ja sa teda nemienim kvôli pár eurám triasť, že si kupujúci zistí moju adresu a príde mi kvôli nedoručenému balíku pár preplesnúť. Ale kto chce kam...

kianka5
22. aug 2018

@angel987 mne sa teda stalo a nie raz, že sa balík stratil...takže vôbec nemusí klamať...políciou nič nedosiahne, akurát je to na poučenie radšej si priplatiť a dostať za čo som si zaplatil/a...

terez01
22. aug 2018

Pošta bežné kradne zásielky,hlavne tie,čo nie sú doporučené,bežná prax,viem to priamo od kočky,čo tam robí.

kianka5
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
angel987
autor
22. aug 2018

@novana Lenže človek sa učí na vlastnych chybách..ak sa mi to ešte nikdy nestalo a nemala som ziadne problemy s kupujucimi ani s poštou tak čo...ano moja chyba, poučila som sa, viem to. druhy raz a každý raz už len doporučene. teraz už čas nevratim , ostava mi len dufať že zasielka mu pride a vyrieši sa to

loginexistuje
22. aug 2018

@angel987 ak si zaplatil za doporucene a ty si to poslala obycajne tak mu peniaze vrat

kianka5
22. aug 2018

@terez01 pretože Slov. pošta už nie je o doručovaní zásielok...ale o poskytovaní pôžičiek, výpisov z OR a registra trestov, odpisovaní stavu spotreby plynu....atď

angel987
autor
22. aug 2018

@loginexistuje ak by si za to zaplatil a bola by dohoda, ze to mam poslat doporučene, tak by som tuto temu teraz neotvarala ale doriešila to rozumne s nim

lubik87
22. aug 2018

@angel987 ty mu povedz že máš známu na pošte a tá zistila že.mu.prisiel.balik podľa tvojho.popisu domov ...ešte ďalšia vec nech sa ide on spýtať na svoju poštu či ho tam nemajú náhodou ...

angel987
autor
22. aug 2018

@lubik87 býva na druhom konci Svk, takže je možne že to trva ešte , ale i tak si myslím že za cca 7 dní by už balik alebo list mal dojsť k adresatovi...akonahle som mu na to napísala že ma balik davno poslany a musel mu dojst , odvtedy je ticho :-/ nereaguje takže neviem o čo tu ide. ale skusim mu niečo podobn napísať ak by sa nahodou ozval

kianka5
22. aug 2018

@angel987 klamať...??? tak to určite bude hneď vyriešené...fakt čoho sú niektorí schopní....už len potom to bude o čistom svedomí....

lubik87
22. aug 2018

@angel987 jasné možno.ma už balík doma..vieš stať sa mohlo aj že ho prebral niekto v domácnosti druhý...mne takto.mamca prebrala balík z Aliexpress a ja som im písala že mi neprišiel nech mi vrátia prachy a o dva mesiace na to som šla k našim a tam v šuflíku moje.lampicky som len oči vyvalila :D hold rovnaké meno nerobí dobrotu na rovnakej adrese :D