Potrebujem cestovný pas do Chorvátska?

kajusiqq_x265
23. jún 2013

Jeden mi povie že áno druhý že nie neviem podľa čoho sa mám držať za rady vopred ďakujem

ikke
23. jún 2013

pokial viem, staci obciansky.
drzat sa treba informacii ministerstva zahr. veci a chorvatskeho velvyslanectva, tak pogoogli.
moje deti pojdu do chorvatska na obciansky.

gretka2
23. jún 2013

@ikke tvoje deti uz maju vlasty obciansky 😕 ?

angua27
23. jún 2013

@kajusiqq_x265, @ikke - osoby, ktoré majú občiansky preukaz, čiže staršie ako 15 rokov môžu po EU cestovať na občiansky preukaz. deti mladšie ako 15 rokov musia mať cestovný pas. stačí zadať do uja googla, alebo pozrieť stránku ministerstva zahraničných vecí pre presné info.
a doplnenie: Chorvátsko 1.7.2013 vstupuje do EU, nie však do Schengenu, t.j. pasové kontroly na hraniciach budú stále, colné však už nie.
pozor, aby vás na hraniciach s Chorvátskom neotočili, iba kvôli tomu, že nemajú deti pasy.
prajem všetkým krásne dovolenky. 😉

reisi
23. jún 2013

Deti pas, dospely obciansky .

zukuvi
23. jún 2013

my ideme na obciansky do chorvatska ale malemu sme museli dat urobit pas, a to ma 2,5 roka

martina00707
23. jún 2013

dospely obciansky a deti do 15 r. potrebuju pas....

ivuska027
23. jún 2013

rozhodne potrebujes pas, deti potrebuju doklad totoznosti. Aby ta kdesi nezavreli, a budes musiet preukazovat totoznost deti.
ked ti niekto hovori to, alebo ono, neviem, preco sa to pytas tu. Zavolaj rovno na policiu a opytaj sa tam

@ikke, tvoje deticky uz maju obciansky???

zuzin78
23. jún 2013

ak nie si i s niecim ista, radsej zavolaj na pasoce a tam ti to povedia lepsie ako tu na MK
Deti do 15 rokov maju mat svoj vlastny pas, dospelym staci i obciansky

lucinocka
23. jún 2013

Deti musia mat pas, zvierata musia mat pas, dospely musia mat pas alebo obciansky

andrejka1974
23. jún 2013

deti do 15 rokov potrebuju pas , potom uz staci aj obciansky 🙂 🙂 🙂

sadomaso
23. jún 2013

A novinka je ze od januara buduceho roka mozu mat pasy obaja rodicia na jedno dieta.
Takze ak ma niekto stym problem ako ja ze mu matka dietata nechce dat pas tak od 1.2014 uz suhlas matky nebude potrebnyyyy Hurraaa

yourlife
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
turistka
27. jún 2013

dospely obciansky, deticky potrebuju pas