Skončenie TPP a PN

poky4
5. apr 2023

Zdravím, chcem sa opýtať, pracovný pomer mi skončil 31.3.2023 a na PN ma doktorka dala od 4.4.2023, neviem teraz co s tymi 3dňami, treba si zaplatit zdravotne alebo ako sa to rieši?dakujem

luckasvec
5. apr 2023

Do týždňa by mala byť ochranná lehota ak sa nemýlim, ak hej nech ma opravia a koment vymažem, ja som tak šla ale to bolo 6 rokov dozadu ci koľko

iv007
5. apr 2023

Pride ti nedoplatok zo zdravotky za tie 3 dni.Socialne sa doplatit spatne neda, bude ti to chybat do dochodku ale tych par dni nic neovplyvni.

poky4
autor
5. apr 2023

@iv007 nebude potom problem pri materskej z ochrannej lehoty?lebo chcela by som otehotniet a tam myslim ze nesmu byt ziadne nedoplatky, ale asi iba na nemocenskom, ci?

monika_63
5. apr 2023

@poky4 7dni je ochranna lehota, nepride ti nic doplatit.

poky4
autor
5. apr 2023

@monika_63 dakujem pekne

iv007
5. apr 2023

@poky4 tak ked si vedela ze koncis PP a planujes tehotenstvo, mala si sa ist dobrovolne poistit na tie dni.Tu uz tazko radit

zalka
5. apr 2023

@poky4 za tie 3 dní si zaplatíš sama odvody do ZP lebo nie si evidovaná na UP teda to nespominala. Ak si evidovaná tak nič doplácať nebudeš

iv007
5. apr 2023

@zalka neni na UP ale na PNke z ochrannej lehoty

valeriakadarova
5. apr 2023

@iv007 bože prečo píšete hlúposti? Nemusí nič platiť, je na PN z ochrannej lehoty...

zalka
5. apr 2023

@iv007 a? Keď nie je na UP tak si odvody do ZP za 3 dní zaplatí sama. Nič jej nebránilo ísť 3.4. sa evidovať na UP a tak ísť na PN. Spravila to ako spravila 3 dní si zaplatí cca 9 eur.

poky4
autor
5. apr 2023

@zalka niesom evidovana na urade lebo som sla na PN, mne ide len o tie 3dni 1.4 , 2.4, 3.4 ci netreba v zdravotnej za tie dni nieco doplatit, sama si nemocenske nechcem platit pretoze chcem matersku z byvalej prace a nesmie mi vzniknut nove nemocenske

poky4
autor
5. apr 2023

@zalka na urad som volala a nemam sa evidovat, az po skonceni PN, nedopatrenim mi doktorka dala nastup na PN od 4.4 namiesto 1.4 , co uz … preto chcem vediet co s tymi 3dnami

iv007
5. apr 2023

@valeriakadarova aku hlupost som napisala?

iv007
5. apr 2023

@zalka napisala som snad nieco ine?

zalka
5. apr 2023

@poky4 chod do ZP a za tie 3 dní zaplatíš si sama odvody ako dobrovoľne nezamestnaná...to teraz si. Počas PN si v ZP poistencom štátu.

Ja ti nekazem do SP platiť.SP nie je povinné. ZP áno...do ZP treba tie 3 dní zaplatiť.

zalka
5. apr 2023

@iv007 to že je na PN z ochrannej lehoty má čo spoločne s odvodami do ZP? Nič odvody za 3 dní zaplatiť musí.

iv007
5. apr 2023

@zalka ved to pisem v 1.prispevku ze jej pride zaplatit ZP za 3 dni

zalka
5. apr 2023

@valeriakadarova ty píšeš hlúposti...odvody do ZP za dní kedy nie je na PN alebo zamestnanec alebo evidovaná nezamestnaná platiť musí.

valeriakadarova
5. apr 2023

@zalka koľkokrát si bola PN v ochrannej lehote už ako nezamestnaná prosím ťa?

zalka
5. apr 2023

@iv007 hej len nie jej príde ale sama musí sa proaktívne o to platenie zaujímať.

zalka
5. apr 2023

@valeriakadarova vedz že mám oveľa viac skúseností ako ty a trošku viac to poznám.

Nemusela by platiť keby šla ako prvé na Up a až ako druhé na PN.

Ona šla na PN a nie v prvý deň nezamestnanosti takže tie dni medzi si zaplatí.

valeriakadarova
5. apr 2023

@zalka nepoznáš ma takže tvrdiť, že más viac skúseností je kus odveci... Ja som bola na PN už v ochrannej lehote potom ako mi skončil PP a čuduj sa svete nič som nedoplácala.

zalka
5. apr 2023

@valeriakadarova určite si šla na PN v 4 deň ok ako zadávateľka...

iv007
5. apr 2023

@valeriakadarova ked si stihla zazracne ochoriet hned na druhy den po skonceni PP, jasne ze si nemusela nic platit 😏

valeriakadarova
5. apr 2023

@zalka Nie nešla som v 4. deň ale to na tom nič nemení a hádať sa s tebou nebudem🙂

valeriakadarova
5. apr 2023

@iv007 nie neochorela som zázračne, ochorela som ešte počas trvania PP a keď som večer zahlásila zamestnávatelovi, že idem k lekárovi na vyšetrenie tak ma odvšadial odhlásil a zrušil PP, takže moja PN už bola počas ochrannej lehoty🙂

zalka
5. apr 2023

@valeriakadarova ale mení...keď skončia PP nedeľu a pondelok ideš na PN tak nič nedoplacas lebo do nedele platil odvody zamestnávateľ od pondelka štát lebo si PN.
Zadavatelka do piatku platil odvody zamestnávateľ a od utorka štát...a sobota nedeľa a pondelok neplatil nikto, takže musí si to zaplatiť sama.

Takže je to rozdiel a dosť podstatný.

iv007
5. apr 2023

@valeriakadarova vyssie pises ze si isla z ochrannej lehoty, co teda nevychadza...Ale skoda debaty s tebou..

zalka
5. apr 2023

@iv007 ale šla z ol ešte večer jej zamestnávateľ zrušil PP čiže ráno už mala ol

valeriakadarova
5. apr 2023

@zalka jasne chápem veď keď už teraz to berú inak tak beriem späť🙂