Zlý spánok 4 mesačnej dcérky

kattrin5
24. feb 2013

Ahoj baby zacnem poporiadku mam 4mesacnu dcerku, v noci mi spava krasne v postielke, alee...cez den mi takmer vobec nespi potom je zla mne s toho sibe tiez som nervozna, skusala som kocar niekedy pospi niekedy nie, taktirz lahnut si s nou a kojit tiez pospi ale nie vela, ide o to ze svokra mi hovorI ze ju vela nosim, a ze moja technika uspavania ( na prsniku nieje dobra) ze mam malu nechat plakat a ze zaspi...skusala som aj to ale akonahle sa mala od placu zacala drhnut som ju vzala samozrejme na ruky, som tiez s toho zufala lebo nestiham cez den nic spravit...prosim poradte mi ako ste uspavali vase deti cez den? Svokra mo hovori ze ked ju naucim na kocar alebo na prse nebude chciet spavat sama v postielke. Ake mate vy s tym skusenosti, ako sa naucilo vase deti spat? Myslite ze sa to zmeni ked bude vacsia? Nechavate vase deti plakat niekde v sedacke? Lebo svokra mi to vsetko vycita a ja som niekedy uz na konci zo silami. Skusali ste metodu vyplakat? Prosim zeny o vase skusenosti budem vdacna za kazdu jednu.

dvealenky
24. feb 2013

Ahoj, vidim ze zatial ziadna odpoved, tak sa podelim o moje skusenosti..Alenka ma dnes presne 15 mes., este stale pinka s nami, od narodenia ju vsetci nosili na rukach, nepredpoklaam, ze sa to niekedy zmeni.... 🙂 Manzel chodieva z prace az vecer, takze som na malu sama, nemam nijaku rodinu, ani znamu v PO, mala od leta casto plakavala, lebo nechcela zaspat sama, z duplom nie v posteilke, cez den som s nou casto musela lezat, lebo som sa bala, aby nespadla z postele, teraz ju manzel naucil vyjst aj zist z postele, takze som kludnejsia...ale...aj tak zaspava, len ked sme pri nej obaja, vypusinkuje nas, povrti sa, najde si miesto a (obcas) vpoho spinka...ak nie, tak ma zachvat placu a dlho trva, kym ju na rukach utisim...skusala som uz asi vsetko..aj ju nechat vyplakat, ale to nepomahalo, ona je schopna plakat aj 1,5 hod bez prestavky.... 😖 Preto som si uvedomila, ze pre nu je najdolezitejsie, aby nas citila pri sebe, minimalne mna...tak si to teraz uzivame, hoci obcas s bytom hore nohami ( btw, robim prekladatelku, takze pracujem pri malej teda len v noci),uz som sa naucila zosuladit vsetko tak, aby som stihla aspon upratat po ranajkach, pripadne aspon objednat jedlo cez donasku 😅 Ale su dni, ked sa da uvladnut vsetko 😉 Urcite svoju malu nenecahavam viac vyplakat, lebo si viem predstavit, ako by som sa citila ja, keby som sa snazila nieco ostatnym povedat, neslo by mi to a kazdy by ma nechal tak, nech si kricim a nadavam...🙂 Casom sa to zlepsi, na 100%...takze sa obrn obrovskou davkou trpezlivosti, domacnost teraz nacas kontroluj len kutikom oka a uzivaj si to so vsetkymi starostami aj radostami...hej, ozaj, a nepocuvaj vo vsetkom svokru.... 😉 Vsetko dobre prajem

minejka
24. feb 2013

@kattrin5 urcite nenechavaj malu vyplakat. ja sice este nemam skusenosti, ale z psychologickeho hladiska to vobec nie je pre dieta dobre...ono potrebuje v prvych mesiacoch citit blizkost matky, a to ze mala dokaze plakat aj hodiny v kuse je len znak toho, ze dieta nechce ostat samo, ono sa realne boji zaspavat samo. metoda "nechat vyplakat" je uz davno zastarana (resp. je dokazane, ze to nie je pre dieta dobre), pretoze aj ked zaspi, je to len od vysilenia...este mi napadlo, ci malej nepojdu zubky, kedze ma uz vyse mesiacov (ale zas ked prespi celu noc, hmm)...

inffinity
24. feb 2013

@kattrin5 ahoj moje malá bude mít 4roky a stále ju uspávám. jak byla malá usínala na prsu na rukách (kojila sem do 2roky 2mesíce) - uspavali sme se tak stale.. jak usnula dala jsem ji do postylky a jak už byla vetsi lezela sem vedle ni na posteli..tedka si povidame pak se přituli a usne..Postylku sme moc nepouživali snad jen jak byla uplne malinka, a vyplakat bych ji nikdy nenechala, nevím proč bych mela.. Proste potrebuje maminku i dnes a ja sem tu pro ni..prvniho pul roku sem mela domacnost totalne na haku..byla sem s ni často venku a nejak sem to nerešila. Na svokru se vykašli..at si mluví co chce, ty poslouchej srdce.. Dá ti to nechat malou plakat a čekat až unavou usne? Jestli ano udelej to jestli citis ze to neni spravne tak to nedelej..O dpřitele rodiče to byl mazec.."pořád ji nosíš, jak zapláče ji hned bereš taky ji nech trochu plakat atd atd.." jo jenže malé miminko neumí mluvit takže jak jinak zavola maminku? Jednou mala spala v pokoji v kočarku u okna, ja chystala oslavu, a oni přišli ve chvili kdy se vzbudila, otevrela sem jim dvere a utikala ji vzit bo už plakala a oni me hned servali ze co ju furt nosim..tak sem jim nakrasne rekla ze je to moje dite a budu si ji nosit jak budu chtit..

takže normalne ji uspi na prsu a dej do postele nebo postylky a delej jak to citis, to ze doma nic neudelas ti neuteče 😉

kattrin5
autor
25. feb 2013

Baby@ dvealenky@inffinity@minejka moooc vam dakujem ja si myslim ze sim zufala viac s toho co mi kazdy "radi" ako so samotnej dcerky ved ona je tak dobre babo...som si fakt myslela ze malej tym ublizim ze ju budem vozit v kocari ale tiez s toho nazoru ze neskor bude spinkat...a co sa nosenia tyka ked zacne chodit verim ze bude len behat 🙂 este raz vam dakujem hned sa citim lepsie

dobromila
25. feb 2013

@kattrin5
Ahoj, ja mám tri deti a sám v posteli zaspáva pravidelne len najstarší 5 ročný (večer, cez deň nespí od 3 rokov). Prostredný maminkin maznáčik najradšej zaspáva v mojom tesnom objatí, občas sa uspokojí s ockovým a niekedy sa nám ho podarí prekabátiť, že potrebujeme ešte niečo vybaviť, osprchovať sa a tak a kým sa vrátime, od únavy zaspí aj sám...
Najmladšieho 1,5 ročného beťára sme donedávna uspávali výlučne nosením v ergonomickom nosiči - konkr. máme značku manduca (to isté je aj ergo baby carrier a ďalšie). Teraz, keď je väčší, tak niekedy zaspí aj na našej posteli, pritúlený k nám po tom, čo pobehá po posteli a spálni zopár kolečiek 😀 Potom ho prekladáme do postieľky,ale do rána sa väčšinou vypýta znovu k nám do manželskej postele.
Samostatné zaspávanie v postieľke nepoznám. Aj moja mama, sestra, svokra si klepkajú na čelo a kritizujú, že rozmaznávame, ale proti tomu sa treba obrniť.

marianax
25. feb 2013

Ahoj moja urcitr nenechavaj dietatko plakat hlavne nie take malinke ono ta potrebuje pri tebe je istejsie s klidnejsie ja som deti ukladala kolisanim na rukach v kociari alebo pri prsniku neriesils som to ue takto nie alebo toto nie aj ked som vedela ze nie vzdy to je dobre ale kazde dieta je ine niektore sa ajcsame ulozia niektore treba ukladat svokra ma asi na teba velky vplyv viem ze chce dobre no skus dat na svoj instinkt ty najlepsie vies co tvoje dietatko potrebuje a aj ked nir vzdy to vyjde ver mi kazda robe chyby je ine poradit a podporit ako nakazovat a riadit rob tak o ti pasuje chapem ze nestihas pri malej no ber to tak ze takto zije kopa maminiek neporiadok neries tot teraz nie je priorita ale tvoje dietatko a svokra nech ti niekedy malu vezme svy si si pocas dns oddychla alebo nieco urobila lepsie ako nakazovst 😉 vsetko dobre 🙂

monika15
25. feb 2013

Nechat dieta vyrevat vynervovat je hlupost.... u ans to nikdy n efungovalo no ale svokra vie najlespie ( BLEEE ) no ale rit palovu.....
Moj maly prestal spavat cez den ked dovrsil 3 mesiace..... cely cas chcel byt pri mne....
Ja som to riesila tak ze som si ho dala do cestovnej postielky do kuchyne a som robila veci a hovorila ku nemu proste v kuse som sa snim bavila ....
potom na obed sme si lahli .... tak na hodinu niekedy zaspla niekedy n ie....
v noci nam spal od 6.30 do rana 8....
Lekar nam povedal ze je to OK>> kazde dieta je ine.....
Tak isto som nic nestihala kopu veci som robila po tej 7 ked uz uplne zaspal....

Drzim palce....... 🙂))))

lilinka77
25. feb 2013

Ahoj, ja mam tiez 4-mesacnu malu a tiez mi nechce velmi spavat. Este pred 3-tyzdnami spinkavala v kociku, ale len ked sme sa prechadzali. Ked som s nou chodila, tak dokazala prespat aj 3 hodiny. Doma maximalne 45 min. Niekedy jej stacilo aj 20 min, to som sa nestihla ani najest. Teraz vsak nespi tolko ani v tom kociku, ale ked ma cumlik tak pozera, trosku si podrieme. Tiez mi bolo povedane, ze nech ju neucim na spanie v kociku za prechadzky (zevraj ju mam odstavit na balkon a ona ma spat). Ja som spokojna, ze si aspon v tom kociku oddychne. Ked napadol sneh, tak sa stalo, ze sme boli len doma a to bol horor. Za cely den spinkala 2x po 40 minut, bola nesvoja a podrazdena. Takze teraz s nou chodim 1x na 3 hod von, tam si oddychne a podriemka a doma si pospi 1x. Je prirodzene, ze clovek zbiera rady a skusenosti. Len niekedy ma pocit, ze vsade inde to tak dobre funguje, len u neho dama nie. (aspon u mna to tak niekedy je 🙂 )Zevraj sa spanok zlepsi, ked dieta bude spat 1x za den. Tak to dufam 🙂 . Riad sa sebou, nepocuvaj druhych. Kazde babatko je ine. Konieckoncom tie babatka tak rychlo vyrastu... Vsetko dobre 🙂

bibko2
25. feb 2013

Ahojky to ti závidím že ti spí aspoň v noci ja mám malého v stredu bude mať 8mesiacov. Cez den spí max. 1 hodku a vnoci je hore aj 10x nespokojný nekludný. Ostal mi tak po povinnom očkovaní takže nech mi nik nehovorí že to nemá vedľajšie účinky. Skús rituály cen deň rovnaký čas papať, hrať, kúpať, a ukladať na spánok, mojkovať sa. Mne to síce nezabralo ale tebe môže 🙂

zuzik307
25. feb 2013

@kattrin5 ja som do 3,5 mesiaca pomaly nevedela, ze mam dieta 😉 ...pekne spinkala, papala, medzitym bola hore 1,5 hodky...v noci sme vstavali 1-2 krat...ale zmenilo sa to o 180 stupnov...zacala odmietat cumel /pouziva ho momentalne ako hryzatko, kedze jej idu 2 zubky/...doobedu zaspi len ked na prsniku /max polhodka/, pripadne v kociku, poobede chodime vonku, to pospinka take 2 hodky...zacal byt problem z vecernym zaspavanim...v noci sme hore kazde dve hodky... 😖

kattrin5
autor
25. feb 2013

Dakujem baby uz som pocit ze som jedina ktorej babo nespi🙂

pacica
25. feb 2013

moju uspava zvuk vysavaca 🙂 skus to

julietka
25. feb 2013

ahojki, nerada to hovorim, ale svokra ma naozaj pravdu. Urcite malu treba naucit spavat pekne v postielke. Nasi sice na prsniku nezaspavali, lebo som ich nemohla dojcit, takze k tomu sa vyjadrit neviem, ale urcite by som nenechala zaspavat ani na prsniku. Malu som sice do troch mesiacov dojcila, ale hned po tom som ju vlozila spat do postielky. Take male dietatko si uz rychlo dokaze zvyknut na to co je prenho pohodlnejsie, ale taktiez si v tomto veku dokaze aj rychlo odvyknut a zvyknut na nieco nove. Mala som ich dvoch malinkych a nemohla som si nechat skakat po hlave, takze pekne spavali v postielke, aj cez obed aj v noci. Rezim musi byt. Ale na papanie sa samozrejme budili, prip. chceli podat dudlik. Nasi neplakavali a urcite by som nenechala dieta vyplakat. Ked zacne mrnkat, treba ju pohladkat a povedat jej ze ju prides za chvilku pozriet. Potom ju nechas samu v postielke a odides, ked zacne mrnkat tak znova prides a pohladis ju a povies jej to iste, ale tie prestavky treba predlzovat. Toto sa odporuca robit, na nas tato metoda fungovala a funguje dodnes.

julietka
25. feb 2013

a suhlasim s marianax@ nech ti svokra obcas zoberie malu a oddychnes si aj ked by si mala len tak lezat a do blba pozerat aj to pomoze vypnut zmysly a zregenerovat 🙂

eveenka
25. feb 2013

@kattrin5 svokru nepocuvaj, pocuvaj svoje srdce. Ja som nosila dcerku neustale na rukach, mala reflux a nasa pritomnost ju ukludnovala. Po pol roku reflux zacal ustupovat, a dcerka ako zacala lozit a sama sediet uz na rukach byt nechcela, pytala sa na zem.

Do pol roka mi cez den skoro vobec nespavala, 3x 20 min v noci spala celu noc. Ani v kociku nechcela spat. Stale som ju ale davala do kocika a skusala. Ked prisla jesen a chladne pocasie tak zrazu bolo ticho a mala sama zaspala a spala aj 2 hod. Odvtedy s nou chodim von doobeda aj poobede 🙂 ( to mala asi okolo 7 mes) upratopvanie pocka a navaris vecer alebo pomedzi spanky 🙂 ja tak ficim dotetaz. Zdravy vyvoj a riadny spanok tvojho dietatka je predsa prvorady ako neutrety prach na policke 🙂

Nebojsa pride to postupne len to chce cas a trpezlivost 🙂 a uzi si dietatko a mojkaj ho a nos co najviac lebo ked pride cas ze to uz nebude chciet bude ti to nesmierne luto.

matinkam
25. feb 2013

@kattrin5 Ahojcek. Tak sme na tom velmi obdobne. Jednak obe prekladatelky, jednak obe 4mesacne asi vytuzene dcerky 🙂 Ja teraz samozrejme nepracujem, bo mam este aj starsieho synceka, ten bude mat v maji styri roky. Musim povedat, ze teda Simi bolo omnoho jednoduchsie babo ako Miska. Uf, neda sa porovnat, aj ked teda na vela zleho som urcite zabudla. S Miskou sme uz riesili v postupnosti plynatost, grckanie, vecernu nervozitu, tu aj cez dva mesiace, do ukonceneho tretieho mesiaca, a teraz nam zacali tiez polhodinove spanky cez den. Nic prijemne, veru. Nevie proste sama zaspinkat, to nehovorim, ze je ju tazko uspat inak ako na prse (toto je v pohode), neobide sa to bez placu, co ja akosi neviem pocuvat, cim som starsia. Aj v noci teda akonahle sa zacne budit, davam jej prso do ust, ale u mna to vyustilo aj z toho, ze potrebujem, aby sme nerusili Simonka, resp. manzela, nech sa vsetci v klude a v tichu vyspime. Teda oni, ja po tej tretej uz horsie. Ale teda Simi mi samozrejme chodi do skolky, aj ked teraz bol chory, a vtedy je to fakt narocne. Mam dve kocky, vysokoskolacky, a tie teda volam, aby sa prisli so Simikom postarat. Ale to je o inom. Inak domacnost upratovat, poprat aj pozehlit stiham, akurat nevarim. Obcas nejaku polievku, vari moj manzel 🙂 Snazim sa ju inak naucit na nejaku inu fixaciu, ale zatial neuspesne, dudel zanovite odmieta, plienka nema nejaky ucinok. Tiez az do siestich mesiacov odmietam nechat vyplakavat, bo u nas to vacsinou vzdy prerastie do zufaleho placu, a teda na to ja srdce ani zaludok nemam. Tie deti s nami predsa necvicia, chcu nas mat len pri sebe, co ja samozrejme.

mam132
25. feb 2013

To mas aspon to dobre ze ti mala spi v noci pekne, moja tiez stvormesacna, chodi spat o siedmej a pyta papat kazdu hodinku a pol a o pol piatej uz je vyspata :/ cez den veeela hore, tiez zaspava na prsniku, alebo ak sa s nou prechadzam tak vonku prespi aj 3 hodiny. Sama by nezaspala, Ked ju necham bez uspavania tak je schopna byt cely den hore, neplace a doslova ju musim ucicikat aby spinkala.
Inac neviete mi poradit ako na nocne spanie? aby prespala aspon 3- 4 hodiny?