Krádež tašky na Veternej ulici

mirkabebe
3. jan 2021

Piestany.... POZOR, ten kto ukradol dnes o cca 15.10 velku tasku s vianocnymi darcekmi z dvora domu na Veternej ulici nech si uzije aj ten covid virus. nakolko pochadzala z covid pozitivneho prostredia... Karma je zdarma a tebe aspon poriadnudávku COVID 19. Ukradnúť deťom ,,opozdeného Ježiška,, skrz chorobu darcov, to je také typicke ,,slovenské,, Hajzel....

martul
3. jan 2021

@mirkabebe pochybujem, že zlodej je tu, treba na políciu, kamery tam nie sú, zactoto by som nedala basu, ale ako voľakedy odťať ruky, aby nemohli viac nič zobrať.

martul
3. jan 2021

@mirkabebe ale inak ma zamrzelo, že typické slovenské, v iných krajinách sa nekradne? Nie sú hlajzli?😟

mirkabebe
autor
3. jan 2021

@martul žila som 4 roky v centre Londýna a NIKDY mi nič nezmizlo, dokonca chlapec o ktoreho som sa starala stratil v buse (mhd) mobil a niekto ho odovdal šoferovi a ten zdvihol telefon na ktorý sme stále volali, a priniesol nam ho na najbližšiu zastávku... takže moja skusenosť je práve naopak...fakt sa hanbím za to, že som zo slovenska...to je hroza...

kittykat22
3. jan 2021

@mirkabebe to ze sa ti nic nestalo v Londyne je preto, ze si mala stastie. Denne je tam mraky kradezi, cca 15 000 utokov nozom rocne alebo 100+ vrazd zastrelenim rocne. Teroristicke a rasisticke utoky mozeme v pohode zo statistik vynechat aby si uz nevypadala kompletne mimo. A ty budes pisat ze ti niekto uradol blbu tasku s darcekmi? Ak ti je trapne za Slovensko mozes sa v pohode vratit do UK. Nikto ta tu nedrzi.

h2
3. jan 2021

@mirkabebe Ja žijem 45 rokov na Slovensku a tiež mi ešte nikdy nič nezmizlo.
Na jednej strane mi je ľúto, že Ťa okradli, ale písať, že sa hanbíš, že si zo Slovenska a želať niekomu Covid?

mirkabebe
autor
3. jan 2021

@kittykat22 neviem kto ste, tento príspevok je uplne o niečom inom, čo ste evidentne vobec nepochopili....a okrem toho, bola som v metre na Kingś crosse ked vybuchla prvá bomba...ani netušíte....

simsalabim
3. jan 2021

@mirkabebe dobri aj zli ludia ziju vsade, v Londyne aj na Slovensku. Mam z oboch miest dobre aj zle skusenosti. Je mi vsak naozaj luto, co sa ti stalo. To by mrzelo kazdeho.

tinapa
3. jan 2021

Tak ja pridám moju skúsenosť so slovenskou "to je tak typické.." Pred pár rokmi sme boli bratovi na promóciách v BA na Univerzite KOmenského, respektíve v aule ..pri odchode bol môj muž so synom na toalete a omylom tam nechal peňaženku vyloženú s 500 Eurami vo vnútri + samozrejme doklady.. Odišli sme do mesta na Hviezdoslavovo námestie tuším, chcel niečo platiť a peňaženka nikde. S bratom sa tam vrátili- cca polhodina ubehla..tipoval, že na toalete si ju tam položil..boli tam nejakí mladí, pýtali sa, čo hľadajú a peňaženku mu dali do rúk.. Takže týmto ďakujem neznámym, ktorí faktže sa zachovali super. Mne napr.v práci vypadol malý obnos peňazí, a predstav si, že mi bol tiež vrátený..

kittykat22
3. jan 2021

@mirkabebe zila som v Londyne takze viem o com pisem 😀 Zila som v Harlesdene a niesom mimo - ako by sa ti hodilo do kariet. Harlesden je fantasticka stvrt - na celom Slovensku tak priserne sidlisko nastastie este nemame. Svoje vymyslene fantasticke pribehy o bezpecnom Londyne mozes ist rozpravat vies kam ...

terezia323
3. jan 2021

@mirkabebe verím, že ťa to mrzí. Aj ja by som bola nasratá, keby šlo o darčeky pre deti.

mondolina
3. jan 2021

@mirkabebe
K nám na políciu bežne nosia nájdené telefóny, peňaženky s peniazmi...takže nielen v Anglicku vracajú veci. V tomto prípade neopatrnosť plus smola.

fokuska
3. jan 2021

@mirkabebe Takze ti, ktorym bola taska s darcekmi urcena, si ju mohli vziat aj ked bola z covid pozitivneho prostredia? Oni by covid nedostali?
Ale pre zlodeja je tato taska nebezpecna a teda mu zelas, nech covid z toho chyti? A logika je tu kde?
A preco niekto nechava na dvore len tak tasku s darcekmi? Bohuzial, prilezitost robi zlodeja, takze ak nechcem aby mi nieco ukradli, tak to nenecham bez dozoru/nezabezpecene.

deti95060810
3. jan 2021

to si doniesla pre deti tašku s darčekmi a covidom? Si prajná...😉
Tomu hovorím dva v jednom....

77daniela77
3. jan 2021

Nasla som dvakrat penazenku s dokladmi a peniazmi a tri karticky op.....vzdy som ich vratila.Raz som zabudla penazenku na pulte pri kupovani listka na stanici a vratli mi ju....ano v Kosiciach na Slovensku.Ale stalo sa aj to,ze mojho 90 rocneho dedka okradli o penazenku s dokladmi a peniazmi uz trikrat.....neskutocne bol tym pokoreny a zakazdym velmi plakal,stalo sa to v priebehu dvoch rokov......tiez som bola velmi nahnevana,preto ta chapem a prajem tym co to dokazali urobit bezbrannemu staremu cloveku aby im to prinieslo smolu do zivota.....som zla ja?🤔

abbey1
3. jan 2021

@fokuska Čiže nechať si niečo položená vlastnom dvore je výzva pre zlodeja a majiteľ si vlastne o to koledoval? Zaujímavá logika. Ale tak to chodíshame on you, victim. :(
Neodsudime zločinca, ale obeť.

abbey1
3. jan 2021

A tie reči, že doniesli tašku s darčekmi s covidom. Vy chodíte nakupovať, alebo keď si objednavats pre on-line, máte istotu, že sa toho nikto s covidom nedotkol?
Veď kľudne mohli tašku nechať na vzduchu určitú dobu, alebo dezinfikovať povrch, či v rukaviciach odstrániť obal z darčekov.
Ale niektorí žijú Covid šialenstvom a užívaním si posudzovania iných, akoby oni žili v bubline. ;)

martul
3. jan 2021

@mirkabebe no vidíš, aké je to rozdielne, moja sestra tam žije 19 rokov, kým hrala s kamošmi tenis tak im nejaký dobrák vyraboval skrinky, ešte sa aj ponúkol občerstvením. Samozrejme veci sa nenašli 🤔

martul
3. jan 2021

@mirkabebe zaujímavé je že kopec žien napísalo to isté čo ja, to není o Slovensku, možno by si sa mala vrátiť do UK, keď sa tam žiadne zločiny nekonajú, inak rozmýšľam, že praješ tomu zlodejovi covid z tých darčekov, a ti obdarovani ho nemohli dostať keby to neuchmatne zlodej, ale ti komu boli určené 🤦🤦?

fokuska
3. jan 2021

@abbey1 Hmm... no ja som to pochopila ze to bol dvor bytoveho domu, kde ma hocikto pristup. Ale citam to znova, ak to bol rodinny dom s vlastnou zahradou/dvorom a odtial to niekto ukradol, tak potom beriem spat.

A to s covidom - ved to sama autorka zdoraznila, ze veci boli z covid pozitivneho prostredie, tak nech si zlodej uzije aj ten covid virus. Tak ak si mysli, ze na veciach je virus, tak ich takto niekomu darovala? Aleo virus vie, ze pri tych, ktorym boli tie veci urcene sa neprejavi, ale pri zlodejovi ano, lebo veci ukradol?

terezia323
3. jan 2021

@fokuska my sme boli cez Vianoce v karanténe a svokrovci boli už po kovide takze sme im tiež nechali darčeky na dvore aby si ich aspoň zobrali. Čiže im už “neublížili”. Mohol to byť aj prípad autorky

fokuska
3. jan 2021

@terezia323 Aha, tak ale potom aj zlodej moze mat uz prekonany covid a teda ani jemu neublizia :D

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
abbey1
3. jan 2021

@fokuska Rozdiel je v tom, že dotyční vedia, od koho veci pochádzajú. Zlodej netuší, že ich naposledy držal Covid pozitívny človek. Tá ulica je 99,9% tvorená rodinnými domami. Bytovka je tam len jedna. To chápem, že nemáš odkiaľ vedieť. Ale píše, že z dvora domu.

fokuska
4. jan 2021

@abbey1 Ja som automaticky pomyslela na bytovy dom (take starsie tipy co maju v strede dvor). Pri rodinnom dome mi to evokuje zahradu, nie dvor, preto som rozmyslala tym smerom a podla toho aj reagovala.

V pripade, ze ta taska bola tak, ze ju bolo z ulice vidno, tak to bolo lakadlo, tam si stojim za tym, ze bohuzial ludia su aki su a ked nieco take necham na ociach, tak to zvysuje riziko, ze mi to ukradnu.
Nikdy sme nenechali v ramci zahrady nic take, co by niekoho mohlo lakat, polozene tak, ze to z ulice vidno.

Ak to bolo niekde skryte a nie na ociach, tak to uz myseli byt prespekulovane, ze si to niekto odsledoval alebo tak. Podla popisu mi to sedelo na to, ze niekto isiel okolo, zbadal nieco zaujimave, videl prilezitost a tak ju vyuzil 😕 (cim ho samozrejme neospravedlnujem)