Máte skúsenosť s plastikou ovisnutého brucha?
caute
ak ma niekto skusenosti s abdominoplastikou tak prosim napiste.kde ste si to dali robit, ci ste spokojne ci to bolelo ako po cisarskom a co ste za to zaplatili.dik moc za reakcie, ja sa neviem rozhodnut.po dvojcatach mam ovisnute brucho a sama stria.
Stručné zhrnutie
- Abdominoplastika rieši ovisnuté brucho po tehotenstve odstránením prebytočnej kože, možným zositím brušných svalov, aplikáciou drénov a nosením spevňujúceho pásu alebo elastickej bandáže.
- Ceny zákroku sa v diskusii pohybovali od cca 900–1 060 € v štátnych pracoviskách (Ružinov) cez 1 200–1 500 € v niektorých nemocniciach až po 2 330–2 490 € na súkromných klinikách; pri štátnych výkonoch sú uvedené aj poplatky za hospitalizáciu 135 €/deň.
- Pooperačná rekonvalescencia zahŕňa nosenie kompresie niekoľko týždňov, obmedzenie zdvíhania ťažkých bremien, možné bolesti chrbta z predklonenej polohy, liečbu analgetikami (Novalgin, Ibalgin) a odstránenie stehov približne 14. deň podľa priebehu hojenia.
Najčastejšie otázky
Q: Koľko stojí abdominoplastika na Slovensku?
A: Ceny v diskusii sa uvádzajú konkrétne: Ružinovská klinika 900 € (bez sieťky) alebo 1 060 € (so sieťkou) plus 135 €/deň hospitalizácie; Aestetica v BB 2 490 €; sú prípady uvádzajúce 1 200 € alebo 1 500 €; jedna cena pri súkromnej konzultácii bola 2 330 €.
Q: Kde na Slovensku sa abdominoplastika vykonáva a ktorí lekári boli v diskusii odporúčaní?
A: Spomenuté pracoviská a lekári v diskusii: súkromná klinika NOVAMED (BB), Aestetica v BB, Chirmed (Dominikánske námestie), Klinika plastickej chirurgie Ružinov (primár Dr. Palenčár), MFN Martin, chirurgovia Dusan Guba, Ladislav Košťál, MUDr. Ježovitá, Dr. Červeň, Dr. Homola, Dr. Kačmar, Dr. Zamboj, Dr. Imrich Kováč a ďalší.
Q: Ako prebieha rekonvalescencia a aké sú bežné obmedzenia po operácii?
A: Pacientky v diskusii opisovali: elastická bandáž alebo spevňujúci pás nasadený už deň po operácii, uprednostnenie predklonenej polohy prvý týždeň, odstránenie drénov väčšinou deň-dva po operácii, vyberanie stehov okolo 14. dňa, návrat k bežným aktivitám postupne v priebehu 2–6 týždňov a obmedzenie zdvíhania ťažkých predmetov minimálne niekoľko týždňov; pri bolestiach zmiernenie Novalginom alebo Ibalginom.
Q: Preplatí poisťovňa abdominoplastiku?
A: Poistovňa môže preplatiť výkon pri medicínskych indikáciách, ale diskusia uvádza potrebu potvrdení (v Ružinove potvrdenie od chirurga; pri prsiach doklad od ortopéda a neurológa) a zdôrazňuje, že vybavenie cez poisťovňu môže byť zdĺhavé a nie vždy úspešné.
Q: Kedy je vhodné podstúpiť abdominoplastiku po pôrode?
A: V diskusii ženy odporúčajú počkať minimálne rok po pôrode; po sekcii (cisárskom) niektoré odporúčania hovoria o čakaní aspoň 2 roky, a väčšina radí zákrok vykonať až po ukončení plánovania tehotenstva.
Q: Môže sa výsledok zhoršiť pri ďalšom tehotenstve alebo priberaní?
A: Viaceré príspevky v diskusii uvádzajú, že nové tehotenstvo alebo výrazné priberanie môže spôsobiť opätovné ovisnutie bruška a zhoršiť výsledok, preto sa odporúča zákrok odložiť do ukončenia rodiny.
Závery z diskusie
Zhoda
- Abdominoplastika výrazne zlepšuje vzhľad ovisnutého brucha odstránením prebytočnej kože a často aj zositím brušných svalov; mnohé ženy uviedli výrazné estetické zlepšenie.
- Odporúča sa mať zabezpečenú pomoc v domácnosti prvé 1–2 týždne po operácii a pripraviť sa na nosenie kompresie (pás/bandáž) niekoľko týždňov.
- Odklad operácie až po ukončení plánovaných tehotenstiev je bežné odporúčanie, pretože ďalšie tehotenstvo môže znehodnotiť výsledok.
Sporné názory
- Bolestivosť a dĺžka hospitalizácie: časť žien popisuje silné bolesti trvajúce týždne a pobyt 3–5 dní, iné uvádzajú len mierne bolesti a prepustenie už na druhý deň; obe skúsenosti sú v diskusii zastúpené.
- Financovanie cez poisťovňu: niektoré príspevky hovoria, že poisťovňa hygienicky pokrýva výkon pri medicínskych indikáciách, iné opisujú dlhé a nejasné schvaľovacie procesy a nízku úspešnosť.
Otvorené otázky
- Presné dlhodobé výsledky operácie po následných tehotenstvách zostávajú v diskusii nezodpovedané.
- Ktorý konkrétny chirurg alebo pracovisko je optimálne pre konkrétny typ postavy/komplikácie nie je jednotne určené v diskusii.
Spomenuté značky a firmy
NOVAMED, Aestetica, Chirmed, MFN, Klinika plastickej chirurgie Ružinov, Medicentre Piešťany, plasticka-chirurgia.tv, www.zzz.sk, Strecnianska poliklinika
Spomenuté produkty a metódy
abdominoplastika, abdominiplastika, abdominoplastika so sieťkou, abdominoplastika bez sieťky, miniabdominoplastika, liposukcia, kavitácia, radiofrekvencia, LPG prístroj, drény, elastická bandáž, spevňujúci pás, kotvový rez, rovný rez, zositie brušných svalov, diastáza (rozostup brušných svalov), kýla (hernia), Novalgin, Ibalgin, Heparoid, Pantenol, Repík (bylinkový obklad), Indulona, Contractube (contractubex), Cicone, PN (pracovná neschopnosť), splátky
Miesta a osoby
Banská Bystrica, Bratislava (Ružinov), Martin (MFN), Nitra, Piešťany, Trenčín, Dominikánske námestie (Chirmed), Londýn, primár Dušan Guba, primár Ladislav Košťál, MUDr. Ježovitá, Dr. Červeň, Dr. Homola, Dr. Kačmar, doktor Magdo, Dr. Daniel Mladek, Dr. Zamboj, Dr. Pikul, Dr. Palenčár, MUDr. Loptáková, Dr. Imrich Kováč, Dr. Kornanová
@snehulienka33 Ahoj ja som 16 mesiacov po porode a tiez uvazujem o plastike zatial na nu nemam ale snazim sa si nejak pomoct.brucho mam ako keby som bola v 6 mesiaci .ale ja ho mam take pevnejsie.
ahojte! moja kamaratka v londyne rodila a hned po porode jej plasticky chirurg odoperoval zbytocny tuk, kozu a zasil to tak, ze ma teraz dokonale brucho. krajsie ako pred tehotenstvom, takmer bez jazvy. stalo to 2000 libier. je nieco podobne i na slovensku? dakujem
@snehulienka33 ahoj, no ja uz dlho zistujem patram. Velmi dobre sa hovari babam, ktorým brusko po porode pekne spadne 🙂 Ja mam po dvoch porodoch, sice s odstupom ale brucho sama stria a ovisnute ako keby malo 60 rokov. Ked si sadnem - katasrofa a tam neni co riesit. Akurat si riesim predoperacne a 2.7. by som mala mat nastup na abdominoplatiku. Mams trach a hrozu, ale utesujem sa, ze je to len utok na kozu a nie hlbšie tela /svaly a pod./ ako napr. pri cisarskom 🙂
@snehulienka33 Ahojky ...no idem na abdomino do Martina,priamo do MFN. Cena by mala byt max do 1400€. Viem, ze 700€ stoji zakrok a cena potom stupne podla ubytovacích dni - nevedia ci tam budem 2 alebo tri dni. Takze myslim, ze to bude asi nejakých 1200€ . Potom poviem. Dufam, ze mi termin nezmenia, lebo uz budem mat hruzu s toho, raz uz som termin zrusila. Pytala si saa na ZV - tam som mala termin u Dr.Pikulu. Nenasla som o nom ziadne info a mala som velmi zvlastny pocit z neho. Sam mi doporucil ZV, pretoze v BB /tiez tam pracuje/, maju sumu 1880€. V tychto dvoch zariadeniach je velmi ziadany Dr.Červen, no vraj u neho trva objednanie aj 1 rok.
Co je to LPG pristroj?? Ja mam dom stroj na kavitaciu, aj radiofrekvenciu - nic to nepomohlo. Rozbije to mozno tuky - ak rozbije neucinkuje to na kazdeho, ale ak nemas elasticku a fakt pruznu pokozku, nic to nepomoze. Takze drzim palce aby sa ti investovane peniazky dobre vyuzili (o: drzim palec
No skus pohladat na Pikulu,mne sa to nepodarilo :o( Dakujem, urcite sa ozvem, ci mi potvrdia termin. Co sa tyka pristroja- nemam domaci,mam velku masinu, bola kupovana na podnikanie - no to je na dlhe pisanie ((o:
@snehulienka33 No skus pohladat na Pikulu,mne sa to nepodarilo :o( Dakujem, urcite sa ozvem, ci mi potvrdia termin. Co sa tyka pristroja- nemam domaci,mam velku masinu, bola kupovana na podnikanie - no to je na dlhe pisanie ((o:
ja sa chistám na operáciu bruchai neviem aké máte skúsenosti z Nitrou zatial som nenašla žiadný príspevok čo sa týkalo operácií v Nitre.04.07.idem na prvú konzultáciu k Dr.Zambojovi okrem estetických problémov mám problém s pruhom a rozostúpeným svalstvom brucho ovistnute tiež mám strach ale ked si predstavým že zabyjem tri muchy jednou ranou nemyslým na to čo ma čaká .ak máte skúsenosti s nitrou dajte vedieť.
@snehulienka33 Takze, termin povrdený ....2.7. nastupujem, 3.7. je zakrok. Sranda na tom je, ze tu hovoria, ze v nemocnici budem tri az pat dni ..a n asukromnej odchadzas druhy treti den...neni to zvlastne???
ahojte
www.mimibazar.sk/rodinne_foto.php?id=792453 tu mám vsetky fotky.nelutovala som,ze som isla na opráciu.tolko som vedela,ze takto nechcem zit atd.to nepoviem,ze nie je nebolestivé,ale za vysledok sa oplati 🙂
ahojte - konečne som sa niekam dopracovala 🙂 chcela by som vediet da sa to aj na splatky? 😅
@greentee ze akeeee brucho- paraaada. ja cvicim kazdy druhy den vo fitku ale brucho nie a nie vycvičiť 😠
chcela by som ist na plastiku u nas v piešťanoch v medicentre, nemate niektora skusenosť?
ahojte kocky 😎 a vie niekto poradit ci je to lacnejsie v uk ale na slovensku?da sa to na splatky.?
dievcataaaa,som stvrtý den po abdomino...a mam safajn, takze keby se akukolvek ifo, prezradiiim 🙂 🙂

@snehulienka33 - aha no to aj preto.lebo sú po sebe...tak držím palce,,,mne pomohlo aj vyradenie pečiva dosť,,,sladké jem ale do 12.OO maximálne.