Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

lowike
17. aug 2011

@sima.p ja mám tú istú, ako je v tom linku, len zatiaľ som ju veľmi neskúšala a neviem to posúdiť (resp. len s práškom - mám práčku na 7kg bielizne, tak bez prášku by som ju aj tak nemohla použiť ...) - je s ňou mama spokojná?

matja
17. aug 2011

@sima.p - som spokojná. Ešte som nedopĺňala, ale zdá sa, že to pôjde ľahko. Používam ich 3 mesiace, náplň v nich sa postupne míňa, teraz sú naplnené asi tak do 3/4 obsahu. Možno o nejaký mesiac-dva trochu doplním.
Som s nimi spokojná, periem v nich aj malého oblečenie a to zvykne bývať teda riadne špinavé, keď behá po blate. Ale ak je oblečenie moc špinavé, periem spolu s perkarbonátom.

matja
17. aug 2011

@lowike - moje pracie gule sa s práškom nemôžu používať. Ani s avivážou... 😕

lowike
17. aug 2011

@matja no na tejto je napísané, že sa môže používať s avivážou a že je na 4kg prádla, tak keď sa perie viac, má sa pridať buď ďalšia guľa, alebo primerane prášku.
aj pri veľmi znečistenom prádle odporúčajú pridať 30% prášku ku guli

sladkasue
17. aug 2011

@crysmile no, tvar moc nedrzia, treba ich v ruke ponatahovat 🙂 trosku sa zbehnu na 28x25, ale s tym som ratala - ale su prijemne... a este k charakteristike: neviem aku maju gramaz, ale su tensie ako kikko 70x70

sima.p
17. aug 2011

@lowike no pokiaľ máš tú istú ako som dala link, tak tá sa tuším môže používať s práškom aj avivážou. Mama je spokojná, ale dáva vždy aj trochu prášku

pusinqa
17. aug 2011

@katka888 no tiež dobrá práčková story, niet nad detské poistky na spotrebičoch nech nič nemôžu postískať 😀
@zfidorka ďakujem za tipy, idem poštudovať, no niet nad radu skúsenej látkarky 😉

pusinqa
17. aug 2011

@etuska www.zlaticko.cz tam je kopec návodov na vlniačiky aj ja si chcem podľa nich dať uštrikovať

sima.p
17. aug 2011

a ešte sa spýtam k tým pracím guliam, tie čo používate - niektoré sú len do 50 °C, stačí oprať plienky na 50-tke?

tinika
17. aug 2011

ahojte, tak mam uz nejake plienočky kupene 🙂)) večer snad pofotim a popisem teraz idem robit kolačik bo mame jablka a maleho obriadit 🙂 sa tesiiim jak male babo .))

maticap.
17. aug 2011

Ahojte, uz som vas otravovala par otazkami, tak este jednu prihodim 😀 : ake mate skusenosti s nohavickovymi plienkami Baby Lucy Bamboo Poppy a BL Classic? Dakujem za odpovede. 😉

sima.p
17. aug 2011

@iron no a práve s touto sa môže prať na 50°C

bambulka4
17. aug 2011

Ahojte, prosim vas uz ste niekto objednavali plienky z alvababy.com? Mate s tym niekto skusenosti?
Dik za odpoved.

zfidorka
17. aug 2011

@maticap. BL bamboo poppy su celkom ok co sa tyka savosti, robia velky zadocek, je to klasicke frote, takze casom stvrdne... zaver: nizsia kvalita rovna si nizsia cena...
BL classic su obycajny flanel, savost nic moc (teda u novoska ktoreho casto prebalujes sa da, vacsiemu babu stacit nebudu)...

zuzanockamt
17. aug 2011

@etuska na www.zlaticko.cz som kukla nejake navody, poslala som to mame a ona si pomerala aj BoJ vlniaky a len som jej povedala, ze moze aj podla nich spravit a predlzit trosku nozky a hore pas

tinika
17. aug 2011

no tak idem sa pohrat s fotkami čo som pofotila, zatial mam POP IN dream dri, Mommy´s Touch AIO, BG FLIP stay dry a patapum kapsovku 🙂)

tinika
17. aug 2011

tie mom som ani nestudovala povodne ake s nimi mate skusenosti?

tinika
17. aug 2011

sa mi pačilo na nej ze sa tak roztvara tak lepsie schne

misic
17. aug 2011

ahojte baby, pripajam sa tu ku vam ... cakam 2. babo a za posledne dni intenzivne premyslam nad latkovymi plienockami... Je ich neskutocne mnozstvo! Mohli by ste mi poradit, ktore znacky su ok? Ja som pozerala tie anavy, tie sa mi pacia, ale asi su aj medzsi najdrahsimi, vsak? to bambusove save jadro sa mi veelmi paci. Alebo by ste mi mohli poradit aj nejaku inu znacku mozno trosku lacnejsiu a s porovnatelnou kvalitou? Ja som si nieco z tohto fora precitala, hlavne tie prve strany, ale ste tu tolko popisali, ze nemam sancu precitat to cele 😀 😀 😀 dik za odpovede

misic
17. aug 2011

@tinika pozeram, ze mame skoro rovnaky termin porodu. Chcela som sa ta spitat ty latkujej aj starsieho? alebo zacnes az teraz s malym? Ci uz mas nejake skusenosti, alebo nie? Lebo ja nemam ziadne skusenosti. Som v tomto celkom novacik a snazim sa v tom orientovat 🙂

misic
17. aug 2011

a este sa chcem opytat AIO bambusove plienky? su dobre??? Lebo tie som tu nasla aj na bazare a za priatelnu cenu.... dik 🙂

tinika
18. aug 2011

@misic ahoj, latkovala som asi 3m. ale len s tymi stvorcami a postolkami, takze aj pre mna je toto nove .))
akurat sme otestovali prvu plienočku 🙂

tinika
18. aug 2011

dala som tam dnes len ten stvorec klasicky tak uvidime .)

katka888
18. aug 2011

@misic
ktore AIO bambus myslis?

misic
18. aug 2011

@katka888 ano bambusove myslim, ale mozno aj ine ak mas skusenost. Hlavne je dolezite aby rychlo schli a boli co najkvalitnejsie pre detsku ritku

katka888
18. aug 2011

@misic
ano, ale ake bambusove AIO? aka znacka?

misic
18. aug 2011

@katka888
aha, tak ja som myslela ze AIO je znacka plienok, musim pozriet na akej stranke som pozerala... vacsinou som pozerala na peluskovo, tam sa mi zdali najlepsie ceny....

kaciatko81
18. aug 2011

@zfidorka dakujem krasne
tak skusim flipky a tie thirsties 🙂
ano, myslela som flisove, myslela som, ze je to to iste 😅 mas nejake overene?

katka888
18. aug 2011

@misic
AIO = all-in-one , to je typ plienky, ze celu das na zadocek, celu do prania,ziadne skladanie a pod . 🙂
napriklad tato źnacka totsbots plienka ma nazov easyfit V2 🙂