Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

vavrenka
1. mar 2012

a este, uz ma pomaly zacina mrziet, ze som dala prednost cvockom pred suchacmi ☹ 😀

tinika
1. mar 2012

@vavrenka prečo?

tinika
1. mar 2012

@vavrenka ja tavam len tb bez vkladačky a niekdy stači a niekedy nie

tinika
1. mar 2012

@katka888 tie shel by som chcela ale mam uz tooolko plienok, skoda ze som ich nevidela skor na zivo :( a a jdost stoja teraz dat len tak pre radost :D

tinika
1. mar 2012

@vavrenka hehe toto som riesila prednedavnom a ako pisu baby, ja ked uz dlho schnu supnem na uterak na radiator a hotovo :D

vavrenka
1. mar 2012

@tinika no hanka pri kazdom prebalovani doslova vresti aj so slzami ako hrachy a robi mostiky, odmieta roztiahnut a pokrcit nohy 😅, a suchace rychlo pripmnem a tym vypnem zvuk 😀 a este jeden dovod - nejako jej tie patentky nesedia, bud ma pleinku dost utiahnutu alebo malo a este musim odpocitavat na ktoru patentku v poradi musim pripnut plienku, aby som ju mala symetricky zapnutu 😝 😝

vavrenka
1. mar 2012

@tinika no sak, presne, dala osm na radiator a doschlo to 😀 , ake jednoducheee..

katka888
1. mar 2012

@vavrenka
osobne nedavam do ziadnej nocnej plienky ziadne dodatocne kladacky, okrem original, kedze maly je v noci par krat hore, takze ja prebalujem aj 3x... jednoducho, aj ked ma len trosku napisane, ale nenechavam ho v tom..... ak ho dlhsie neprebalim, mam pocit, ze mu to fakt v noci akoby vychladlo, ze ked napiska dost, a dost dlho nie je prebaleny, tak rano ma studene brusko...
organic je lepsi pre starsie v tom, ze po prelozeni je to dost objemna vkladacka, ani neviem ci ju novorodencovi das, u mna ju pouzivali obe deti az na cca 7 mesiacov a male babo piska malu davku, takze je aj z toho pohladu zbytocne objemna ta vkladacka. ale napriklad pri starsej dost nasala, ked uz pisala riadne davky.
aio si mamicky oblubili, lebo je to jednoduchsie na prebalovanie, nemenis ziadne vkladacky ako pri flipkach, a fakt su kapsovky a aio vynikajuce u doktora, alebo na navsteve, ja ich nosim aj ku starym rodicom, mame nechavam ked ma ona prebalovat.... menej rpace s tym... a iac potiahnu ako klasicky stvorec s pulkami.
u mna vedu easyfit od tots bots, bum genius kapsovka a idem teraz sksuat aj freetime / len periem plienky a zabudla som tam tu novu prihodit ☹ / a aj anavy easy je podla mna dobra plienka aj ked mne sice nevonia, ze treba pripnut jadro, ale nerobi velky objem a ondrik ma na zadocku bambus, takze je moj favorit c.2 a vynikajuca na viac pisajuce je wonderoo, ma super vkladacku a urcite na vacsie dieta strihovo mi dobre sadne little lamb
groia maju system SIO, odopnes jadro, a vymenis, vydis, tie su u nas tiez v obehu dost casto, ale zabudam ich spomenut, kedze ich v hlave nezaradzujem ku kapsovym a AIO 😀 ... ondrik tak piska, ze mu jadro postacuje.. niekto spominal ze tym ze nie je bambusove, nesaje tolko, ale ja ten pocit nemam, mne sa vynimocne stane, ze navlhne aj ten vrch... to ako fakt ojedinele... skor by som povedala, ze je to dobra plienka s vymenitelnymi jadrami aj na doma, ak niekto nechce pouzivat stvorce, alebo vkladacky a na to vrchne... menej piplacky najma ak sa dieta strasne hype a tebe sa pod zadockom vo vrchnych tie vkladacky posuvaju kade tade ako teraz nam pri ondrikovi... ale kedze ma uz plienok aj po vike aj svojich novych na cely tyzden, tak uz jadra nedokupujem... tocim co mam

katka888
1. mar 2012

@tinika
shell je dobre kupit v zvyhodnenej sade 1+4 ... ja na nich stale zabudam, ked pisem o plienkach,ale je to veru dobry system aj cenovo sa da, ak chces mat vybavu ala kapsovky ale lacnejsiu, ale zase nechces sa natahovat so stvorcami.
pri dalsom babatku si asi spravim jednu sadu grovia aspon na jeden den 😀

katka888
1. mar 2012

@vavrenka
ja som uprednostnovala pri vike patentky, kedze ma vytacalo, ze sa suchac vsade prilepil, ale ondrik je teraz v stave neudrzatelnom, ajk plienku so suchacom mam problem mu dat, tak ma vytacaju patentky... esteze mam na noc vlniaciky

vavrenka
1. mar 2012

@katka888 ja som zvedava, ci budem mat dost tych vkladaciek, inak to by mi vyhovovalo este viac - pripnut ich dovnutra, lebo kym dam nejaku vkladacku uspokojivo do flipiek trosku to trva a mala sa vrti,t ak jej to musim napravat, kym jej to zapnem.
ja malu v noci neprebalujem, lebo velmi pri tom place (ona je celkovo taky placko, v tomto je narocne babatko) a dlho potom nevie zaspat. a aj tak sa budi v noci minimalne 6-7x, takze este prebalovat , proste nevladzem. vsak uvidim, ak by to s latkovkou neslo, mam eko jednorazovky, tak sa vratim na noc k nim, ale bolo by mi to luto, tie plienocky su take hebke 😵 .
ja mam 4ks nounejmovych kapsoviek za par euracov, tie pouzivam aj na doma, ked si chcem urobit radost, az na jedny kupodivu nepretekaju, pekne drzia a jedny, ked tam dam vlozku z nocnej anavy XL aleb wonderoo v2 zvladla uplne v pohode aj skoro 3h pobyt v nosici a je super tenka a peknuckaaa a malej krasne sadne. zatial moja c.1, teda az na tu vkladacku. a potom je fajn wonderoo v2 minky, len to ma mala velky zadocek a mam ju problem do niecoho narvat, ale ta tiez zvladne aj nosic.len nesedai uplne, trosku ju otlacaju, a bg 4kapsovka, tiez ten strih nie je pre nu idealny, ale da sa. zistujem, ze je to vela o vkladackach..
hm, popremyslam nad tymi grovia, viac sa mi paci ten system, je to pre mna jednoduchsie, ale nasim som uz posunula 2 kapsovky, ked tam budeme, aby mohli, ako pises vymenit a neriesit. to iste pre mm. ten je v latkovkach strateny 😀 , tomu proste prichstam kapsovku - zistujem idealne na suchac (z patentiek bol hotovy) 😀

vojann
1. mar 2012

@x_martyna no a pri výpočte som sa ešte aj prepočítala, ako napísala Katka tie vkladačky sú 4 ks a jedny gaťúchy za 37 eur takže 37x3 takže za 111 eur 12 sacích jadier 🙂

taanak2
2. mar 2012

Mna osobne moc grovia nenadchli, u nas patria skor medzi menej oblubene. Suchy zips po roku uz nefungoval ako mal, aj ked na zaciatku sa mi velmi pacil. Proste dam ju uz iba ked fakt nic lepsie nemam. Ale kolko ludi, tolko chuti... 😉

dreamer4
2. mar 2012

Baby potrebujem surne poradit. Mam kapsove plienky. a mojej dcerke zistili na genitaliach (na povrchu) pseudomonasa (to je bacil), ja som tie plienky len oskusala dcerke a proste som ich chcela predat, lebo mi nevyhovovali, ale teraz pochopitelne nemozem ani predat a ani pouzivat pre dcerku. Ako to mam vydezinfikovat, ked sa nedaju vyvarit????? lekarka vravela, ze varom sa znici bacil...prosim, ak ma niekto skusenost, poradte mi. Dakujem

tinika
3. mar 2012

ahojte, tak znova mi čerstvo nalanolynovane vlniaky premokli :((( v čom je chyba? ze by v tom ze som ich dosusovala na uteraku na radiatore? či?

janulkan
3. mar 2012

@tinika ja som teraz skusala prvy krat na noc vlniaky a z vrchu boli trosku mokre na sve akurat ale inak iba z vnutra bolo citit vlhkost z von ani nie, mali by byt uplne suche po noci alebe ake maju byt? 😀

wewe22
3. mar 2012

@janulkan nase byvaju troska vlhke aj z vonka ked je moc plna plienka ale da sa povedat ze kym prebalim gate su suche a vlniaky davam na rub preschnut

janulkan
3. mar 2012

@wewe22 no nasa plienka bola dost mokra po celej noci, kedze jedol maly 3x 😖 ale uz som ich dala von preschnut 🙂 takze potom drzia, supeeeer 😝

wewe22
3. mar 2012

@dreamer4 neviem co to za bacil ale asi bz som dala do miofreshu ten je na dezinfekciu

ikuza
3. mar 2012

Babenky, ktore mate doma plienocky BUM GENIUS FLIP, ktore vkladacky by ste mi odporucali pre novorodenca? Sty dry alebo organic? Plus aku mate skusenost, napr. po roku pouzivania je ich savost stale rovnaka (planujem kupit plienocky prostrednictvom bazara). Kolko kusov puliek BG a kolko kusov vkladaciek by ste mi odporucali na zaciatok? dakujem

janulkan
3. mar 2012

@ikuza pre novorodenca je organic velka, takze urcite stay dry..savost neviem, pouzivame 4 mes a zatial pohode zvladaju stay dry, organic som este ani nevytiahla 🙂 inak ono to aj zalezi ako ti bude male babatko kakat, nas kaka 3x denne a preto stale viazem bud novosklad alebo davam nohavickove, lebo inak obkaka aj pulky (teda aspon moj maly to vzdy dokaze ak ma stay dry alebo len vlozenu obyc pienku 😀 ) Na zaciatok som mala ja 1 flip a 2 stay dry a 2 oraganic do teraz este nepouzite 🙂

wewe22
3. mar 2012

@janulkan to poznam moja papa aj 5x za noc prebalit ju nemozem bo zobudi cely dom ona pri prebalovani dava take tony ze praskaju pohare 😀 niekedy sa mi stane ze na svoch prcikne aj vlniaky ona je velky ucuranec 🙂

ikuza
3. mar 2012

@janulkan nakolko som novacik, co sa tyka latkovych plienok, prosim, mozes mi hodit link resp. vysvetlit co je novosklad? To robim z tych vkladaciek alebo obycaj. plienok?

janulkan
3. mar 2012
tinika
3. mar 2012

@janulkan no zvnutra logicky budu mokre, kedze plienku prečura, ale vonku by nemali byt a to ma zaraza ze po prvom lanolinovani ked som este dala malo lanolinu bo som nevedela ako robit, vydrzali aspon 3 dni a teraz hned na prvykrat sa precuraju, neviem čo robim zle, tak som sa tesila, ze vrchne gatuše troska prečurava, ze teraz bude uplne suchy a houby :D tak musim počkat čo baby poradia čo robim zle

vavrenka
3. mar 2012

@tinika ja som minulu noc prvy krat pouzila -disany vlniaciky, ale neprevlhli 😕 a to mal riadne cura, ako si ich lanolinovala? ja kurou imsewimse celu noc, potom som ich nechala po vyplakani 10min v cistej vode s octom, susila som a opat zopakovala cely proces. aj shorties idem tak, len tie vraj potrebuju 2-3 kury na zaciatok, takze este 3. kuru a potom ich idem vyskusat.

vavrenka
3. mar 2012

kocky, poradte nejake dobre nohavickove plienky na den, ktore nerobia velku ritku..

zfidorka
3. mar 2012

@tinika ktore konkretne mas tie vlniaky? lanolinovala si ich 2x po sebe? v akom mieste ti premokli?

zfidorka
3. mar 2012

@vavrenka ja som bola spokojna s anavy bambusovou...