Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

vojann
6. jún 2013

@oskvarka je na biele prádlo, treba vyskúšať, mne nezničil nič - prala som v ňom všetko (okrem bambusového oblečenia, používajú naň iné farby - napr. Ariel mi zničil bambusové tričko)

oskvarka
6. jún 2013

@vojann ja mam bambusovy župan a zatial sa aj s arielom drzi... asi sa zacnem dat :D.. no ja prave ze mam aj bambusove plienocky.. tak asi najdem nieco univerzalnejsie

vojann
6. jún 2013

Na plienky je ok, jedine keby bol ten bambus farebný, može ti spraviť efekt ako savo. Ja som v nom prala bambusove plienky a nezničil.

oskvarka
6. jún 2013

@vojann ja mam ale tei farebne parve ze bambusove zrovna...

vojann
6. jún 2013

🙂 teraz ma napadá - mala som aj baby lucy bambusovu - kriklavozelenú a modrú vkladačku baby lucy a nezničil ich. Myslím, že @mary939 tiež používa

mary939
6. jún 2013

@oskvarka periem tiez v perkarbonate na 60 stupnov a nerozlisujem farebne od bieleho. Na nicom mi zatial farba nezisla a to mam plienky aj vyraznych farieb. Teraz trosku experimentujem s davkovanim tohto prasku, lebo po TAED - Tetraacetylethylendiamin mi plienky ostali trosku domodra. Tak som ho prestala davat a davam viac perkarbonatu, aby to zase zislo dole. Predtym som prala v mydlovych orechoch, ale tie neprali dobre plienky. S tymto praskom som zatial spokojna.

tinika
6. jún 2013

@susul dakujem za radu, to nie je pre mna ale pre kamosku :D ja mam uz svoju vybavu :D

zdraveplienky
7. jún 2013

U nás nájdete jednoveľkostné nohavičkové plienky a vrchné nohavičky Bambi Roxy za skvelé uvádzacie ceny.

Pozor: počet kusov sa tieto ceny je obmedzený

peka1
7. jún 2013

Ahojte. Tak mi sa uz pomaly rozbiehame s latkovanim a jedine co mi nesedi, je ze je maly mokry. Nie ze by pretiekol, ale pokozku ma mokru. Tie stay dry vkladacky robia pocit sucha, alebo aj skutocne odvadzaju vlhkost od babatka? Ci co mam pouzit? Respektivne, v ktorych plienockach toto nehrozi? Ja vacsinou pouzivam latkove stvorce v pulkach. Niekedy prihodim bambus vkladacku. A este bambusove aio. A este natierate ritulku? Som citalaze netreba, ale mne sa to pri tej mokrej ritule nezda..

susannah
7. jún 2013

@mary939 preco neboli mydlov orechy dobre na plienky? Slabo ich vyprali? Pouzivala si k nim aj nieco ine, napr mio fresh , puerr alebo zlcove mydlo?

ivanka.7
7. jún 2013

@peka1 stay-dry vkladacky odvadzaju vlhkost od pokozky do dalsich - savych - vrstiev 🙂 cize ak prebalujes dost casto, babo ma suchu pokozku, lebo ta vlhkost ma kam "odist". Ak samozrejme pridlho neprebalis, tak uz budu vsetky sacie "napite", vlhkost nema kam odist a ostane scasti aj na pokozke babatka.

handricky
7. jún 2013

@peka1 stay dry vkladacky mas polyester. to mas ako ked zmoknes v teplakovej mikine (si mokra) a zmoknes vo fliske - polartecu - dekovine (nie si taka mokra🙂. Vo vsetkych prirodnych materialoch (bavlna, bambus, konope) v tom citis vlhko.. cize bude mat mokru ritulu, resp. treba castejsie prebalovat. Ak mas dotykovu vrstvu stay dry - umelinu - polyester, tam vlhko citit nebude (stay dry mozes pouzit vo forme nejakej separacky, vkladacky, alebo uz vacsina AIo plienok a takmer vsetky kapsovky maju stay dry). To neznamena, ze teraz musis nakupit AIO alebo kaposvky, ale mozes prihodit stay dry liner na tu bavlnenu plienku alebo bambusovu vkladacku, co mas.. Je to to iste stay dry. Viac o stay dry najdes tu https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/handric...
Ja osobne stay dry moc nemusim. Pokozka velmi nedycha. Ked tak skus pouzit len na nevyhnutne (vonku) a tak. Ritulu som nikdy nenatierala, v konkatke s bambusom sa to vzdy same spravilo, ked bola cervena. Ale teda kazde dieta je ine

@susannah skus pozriet tento clanok o prani http://www.latkovky.cz/blog/16/10/prani-v-mydlo...

mary939
8. jún 2013

@susannah vobec nepenili, pradlo sa pralo akoby v cistej vode. Nic som k nim nedavala, ale vecicky pre male babo zo zaciatku v nich este prat budem, plienky urcite nie.

handricky
8. jún 2013

@peka1 este ma napada, ze ak mas uz tak stare dieta (9 mes) tak klasicka bavlnene plienky v Pulkach mu nemusia stacit. Su mamicky co odlatkuju cele obdobie v tom (dieta malo cika), ale niektorym tato kombinacia staci tak do 3 mes.. Ak mas viac inych vkladaciek, prihadzuj vzdy k tym stvorom, dovypchavaj (mozes aj stary frote uteracik nastrihany), prip. sa poobzeraj po niecom savejsom.

susannah
8. jún 2013

@mary939 mne praveze penia dostatocne, az som z toho ba prekvapena, neveriaco som pozerala na pracku. Ja som uplne spotrebovala klasicky prasok a zacinam teraz prat len v tom. Aj vsetky veci pre malu som v ton vyprala a aj viacero varok mojich a manzelovych veci a boma som spokojna. Len som teraz prekvapena z tej recenzie, ktoru mi odporucila @handricka, lebo tam sa uvadza, ze mozu sposobovat znizenu savost plienok. Tak mam teraz dilemu ☹

behulka
8. jún 2013

@susannah my sme orechy dostali do daru - to štvrťkilové vrecko míňam už 5 rokov - sú fajn tak na bábätko veci, či na vlnu. Plienky nevyprali. A naviac sa vozia cez pol planéty. To už potom radšej sliz.

vojann
8. jún 2013

@peka1 vlhko neprepustia separačné plienky popli viskozove v krabičke. Daju sa par krat aj oprať- pokial boli len ocikane.

mary939
8. jún 2013

@susannah znizuju savost len tych plienok, ktore odvadzaju vlhko, aspon tak si myslim. Klasickym bavlnenym a bambusovym plienkam urcite neskodia.
Ked som v nich prala vecicky, tak v pohode, ale plienky mi ostali zazltnute. Teraz ich bielim perkarbonatom 🙂

mucholapka
10. jún 2013

ahojte dievcata, tak sme uz doma z porodnice, malinka ma 12 dni a dnes sme prvy krat skusili latkove plienocky - zatial sa mi to paci a malickej, tak sa zda tiez 🙂
mam este jednu otazocku - pouzivate nejaky kremik na zadocek? mne dali este v porodnici nejaky krem, taky miesany, v malom bielom teglicku a to som pouzivala doteraz, no neviem ci to mozem pouzivat aj na latkovky? zatial mame kako v kazdej plienocke, takze vzdy po prebaleni plienocku vyplachnem a potriem to zlcovym mydlom, no neviem co by urobil kremik na plienke... dakujem za rady. 🙂

majamat
10. jún 2013

@mucholapka ak ma zadocek v poriadku, nema zapareninu, tak bez kremiku. ak by bolo treba, tak len tenulinku vrstvu, aby sa ti zbytocne neznecistovali plienky. niekde som citala, ze su dobre aj separacne vlozky, aby sa to nedotykalo plienky, ale tie latkove su umele a jednorazovky, co mame doma prepustia aj kremik, ked je ho trosku viac.

kaja15
11. jún 2013

Maminy, chcem vas poprosit o radu! Dnes som si vsimla, ze na nohavickach PUL sa mi zacala robil pliesen a neviem co s tym :( Skusim namocit do Sava na pranie? Nemate, prosim, niektora skusenosti?

majamat
11. jún 2013

@kaja15 tak to netusim, ale proti plesni moze pomoct aj ocot a ten by plienke nemal uskodit. pouzivas nieco na dezimfekciu pri prani? tusim su nejake pripravky na to.

susul
11. jún 2013

@kaja15 nuz ja by som to s plesnou neriskovala, savo zrejme rozlepta pul vrstvu, skor by som skusila ten ocot. Asi by som mala obavu, ci sa mi to neprenesie na pokozku drobca. Ako skladujes plienky? Kolko dni? Akurat ma napadlo, ze by som este skusila Mio fresh a nechala v koncentrovanejsej vode vymácat dlhsie.

kaja15
11. jún 2013

@majamat dakujem, vyskusa ten ocot. Treba ho zriedit s vodou? Na dezinfekciu nedavam nic.. Vies mi nieoc poradit?

kaja15
11. jún 2013

@susul tieto PUL nohavicky kazdy den preperiem, len teraz stale von prsalo a dnu bolo vlhko, tak mi neschli dobre a spravila sa plesen ☹ Maly ma uz takmer rok, dufam, ze teda uz nebudeme dlho potrebovat plienky, tak mi pride zbytocne zainvestovat do novych PULiek, ked ani neviem, ci su este vhodne aj pre taketo vacsie deti, lebo v poslednom case mi uz parkrat aj precikal..

majamat
11. jún 2013

@kaja15 vsak skus najskor rozriedeny. ja len periem, ale zas nepouzivam latkovky moc. na dezimfekciu plienok su pripravky, ale moc sa v nich nevyznam, vsak tu snad niekto este napise, ako dezimfikovat.

zfidorka
11. jún 2013

@kaja15 na pul by som ocot nedavala, nici ho... ak tam mas plesen, tak ja by som ich uz nepouzivala...

@mucholapka ked krem vsiakne do pokozky, tak by plienke nemal uskodit... mala babatka kakaju dost agresivnu stolicu, tak ja by som radsej kremovala, predsa je ta pokozka citliva... mozes davat aj separacky, vtedy krem nevadi vobec, na male babo su dobre celulozove, tie sa okakane vyhodia, pocikane sa daju par krat vyprat, aj ked mojej male nerobili dobre... keby si davala flisove, tak tie ti casom mozem krem polepit a neprepustali by ciku dalej do plienky, cize by ti plienky mohli pretekat...
ja som kremovala tenku vrstvu, nechala vsiaknut a plienky boli ok...

ika84
11. jún 2013

baby, maly mi po nie celkom dobre zvadnutej BPM cikol na gauc a aj po vycisteni to smrdka? co na to? dake skusenosti?

mucholapka
11. jún 2013

@zfidorka dakujem, mne sa tiez zda, ze bude lepsie ten kremik pouzivat...mam aj tie celulozove separacky, takze dnes skusim...este mam jednu otazku - ako casto si prebalovala? totizto malicka sa vobec nezobudi, ja ju kojim kazde tri hodiny a pred tym ju prebalujem, ale myslela som, ze ked bude mokra tak sa zobudi alebo bude nepokojna, ale ona nic, kludne si spinka a ked ju chcem prebalit medzi kojeniami, tak sa zobudi...? ako to mam riesit? mozem ju nechat v plienocke tie tri hodinky? inak ma kazdu plienku aj ocikanu, aj kaku...

zfidorka
11. jún 2013

@mucholapka ked bola taka mala ako tvoja, tak ja som ju pocas spanku neprebalovala, ked mala plienku po prebudeni velmi mokru, tak som jej najblizsie dala vkladacku naviac, aby mala vlhkost kam odist... casom uz tolko nespinkala, ked je hore, tak ju prebalujem stale ked je pocikana, cca kazdu pol hodinu az hodinu... pocas denneho spanku ju nebudim, uz viem kolko asi cika a aku plienku jej mam dat na spanok (vacsinou jej davam stay dry k pokozke)... v noci som ju po dojceni prebalovala, kedze kakala... teraz ju tiez v noci prebalim, nevadi jej to, tak ju zbytocne v pocikanej plienke nenechavam...