Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

tunylyk
10. jan 2012

@zfidorka
@gabika84
@katka888 dakujem babulky 😉 mame este chvilu cas,no skusam si to nacvicit uz dopredu 🙂 peluchy vsetky oprane a nachystane,uz len cakame na babo 😀

tunylyk
10. jan 2012

@zajaciq presne tak Matusik je marcovy 😉 no u nas sa teda co sa prania tyka,dalsie este naviac prida 😝 ,od noveho roku dvihli cenu vody,no nastastie platime len jednu cenu,len za minute kubiky

zajaciq
10. jan 2012

@tunylyk a na Matusovi skusas latkovky uz? 🙂 ci mas este len male velkosti? 🙂 ja by som sa taaaaaaaaaakto vrhla na novy nakup, len nemam pre koho. momentalne u nas v rodine nakupuje bratrancova priatelka, maju termin porodu identicky s Aurorkinym dnom narodenia 😉 strasne sa tesim, ze sa na to dali. v lete ma videli latkovat malu, namotali sa riadne, tak im aj posielam nejake malinke malo vyuzite. tu vodu neolutujes...nam stoji sudocrem na komode, co som kupovala na zaciatku roku 2010, su v nom 3/4 , nepouzityyyyy 😀

tunylyk
10. jan 2012

@zajaciq mam niektore aj vacsie,tak experimentujem 😀 reku nech sa nauci pytat,no on je v tom riadne cislo,to ze kakal mi pride povedat az ked ma v plienke a mokro vobec nezahlasi,ani mu nevadi,no uvidime 🙂 akurat sa zlostim,lebo svokor ho strazil,ked som bola so starsim v skolke,inokedy mu vyzlecie aj suchu plienku a dnes ho nechal dokadeneho,ritulu ma ako plameniak 😝 nas Matulo je taky stihlik,nema ani 11kg,v latkovej plienke ma aspon ritulu 😀 keby bolo uz trosku teplejsie,necham ho naholo,no teraz to este nejde,aj ked uz zacina vystrkovat rozky ako jeho brasko v 2rokoch,chyta ho obdobie nudizmu 😀

zajaciq
10. jan 2012

@tunylyk a nelaka ho chodi v slipkoch ako jeho bratcek? 😎 a veruze stihly, my pomaly 13 kilo 😅

tunylyk
10. jan 2012

@zajaciq ked ho chyti to vyzliekanie sa,tak komplet naholo 😀 ani ponozky nechce,na noc mu dam overalove pyzamko,z toho sa nevyzlieka,ale ked ma dvojdielne,to niekedy kym zaspi je vyzleceny aj 3x,ale chystam nanho taku fintu,ked sa narodi drobec,poviem,ze plienocky nechame pre braceka 😉

zajaciq
10. jan 2012

@tunylyk skvely napad. a potom mu uz ale nedaj vobec, len na spanie. aby nebol pomateny. moja si este kedy tedy pisne do gatky, ale to aj preto,ze niekedy si nevsimnem signal alebo z trucu 😠 obcas sa jej spytam ci chce cez obed plienocku, ked sa mi pekne predtym vycika...obcas dvihne ritku, ze daj plienku, obcas nenene ...aj tak je takmer stale docurana. ked ja neviem kedy sa presne zobudi, zvycajne uz pride za mnou, otvori si dvere, povie ciko ciko a ked sada na zachod, tak zistujem,ze uz stihla vyuzit aj plienku 😀 ale co, som rada, ze cez den sme bez. prajem vela zdaru s Matuskovym oducanim a Simonovym balenim 😉

tunylyk
10. jan 2012

@zajaciq dakujem 😉 idem ja obliect mladeho pana a trochen ho vyvencit 😀

petah82
10. jan 2012

@gabika84 my mame tieto http://www.latkovky.sk/produkt-detail/blueberry... a za tu cenu si viem predstavit aj lepsie. su dost siroke aj velke, urcite vydrzia do konca plienkovania. nepaci sa mi obsitie, zakoncenie kapsy je take ledabolo, troska sa nam aj vyparalo... no ja neviem, akoze je fajn, nepreteka, drzi sucho, ale neviem preco stoji tak vela... aj ked tieto su lacnejsie, ale neviem, ci sa nieco zmenilo na spracovani http://www.ekoplienky.sk/product/blueberry-kaps...

katka888
10. jan 2012

@zajaciq
mas starsiu pracku? dnesne si uz natiahnu tolko vod&, podla pradla.... ja okrem plienok davam prat aj kuchynske utierky a uteraky a ked kuknes , aj normalne bavln uteraky su niektore na 60 st. pokukaj doma co mas n a60 a davaj spolu. starsie deti maju uz slnejsi moc, ja by som nedoverovala 40tke na dostatocnu dezinfekciu

zajaciq
10. jan 2012

@katka888 ved to, ze 60 je 60tka.. u nas sa veru peru len kuchynske utierky, tak dam ich spolu, aj ked tie my viac ako 3-4 tyzdenne neminieme. akurat som to pocitala, vyse 2 hodin cyklus s predpierkou, hroza. stara pracka 15 rocna , ma len tlacidlo na polovicnu napln a peni jak sialena pri tom malom mnozstve, asi davam vela prasku 😀

katka888
10. jan 2012

@zajaciq
ja kvoli plienkam tocim dva kuchynske uteraky a 4 utierky stale dookola, ked mam menej plienok, tak ich tam prihodim.
kukni co mas este na pranie na 60tku , ja tam napr hadzem aj mm veci z cvicenia, a neroztiahli sa.
ale ako som pisala vyssie, dnes som si napr vsimla, ze mam uteraky na 60 st normalne na utieranie, nie kuchynske, cize ked pokukas, urcite nieco najdes co prihodis.

wewe22
10. jan 2012

@zajaciq
@tunylyk tych 13kg je super moja mala ma tri roky ma 14kg a plienky by mohla nosit stale ked sme ich kupili vyskusala setky 😀 a nemala ich zapnute na samom kraji aj cez teplaciky 😀 ona je taky slizik

wewe22
10. jan 2012

neska som trocha zlenivela po vcerajsej fuske co mala nespala cely den a musim robit seminarku tak som dala malej jednorazovku a veru sa mi to vratilo bambula sa pokakala a samozrejme ma okaknuty cely chrbat 😀

tunylyk
10. jan 2012

@wewe22 moj ma necelych 11 😉 v pase je ako prutik a to papa za 3deti,je to take sidlo,ze nema cas kedy pribrat 😀

wewe22
10. jan 2012

@tunylyk moja papa strasne malinko trocha sa to zlepsilo v skolke od septembra pribrala kilo tak som sa tesila 🙂

zfidorka
10. jan 2012

@zajaciq ja pridavam uteraky, biele tricka (co sa mozu prat na 60), este planujem v pripade potreby prat s postelnym...

gabika84
10. jan 2012

@petah82 dakujem za nazor. prave toho som sa bala, ta blueberry vyzera tak objemne 😒

tinika
10. jan 2012

ahojte, kočky na kapsovke mi po prani ostal flek od stolice ako ho odstranim? vdaka

sladkasue
10. jan 2012

@tinika
1 ) zlcove mydlo
2 ) puer
3 ) ja pouzivam toto: https://www.modrykonik.sk/fotoblog/sladkasue/al...

@zfidorka
@zajaciq
@katka888
ja zatial som rada, ze za tie 3 dni mi pracka operie plienocky spinave a nie aby som este neico do pracky zhanala... vsetko skoro bambusove... pracka ma co robit aby sa tocila 🙂
ale uz mam novu kupenu na 7 kg 🙂

anelisa
10. jan 2012

@gabika84 ja mam z vymenovanych len kapsovky Little lamb (zatial len velkost 1, velkost 2 sa chystam dokupit) a som spokojna. K origos vkladacke davam este malu bambusovu a zatial nam staci na noc. Co sa tyka strihu, nasa je baculka a rano mava otlacene nozky od gumicky, ale nie je to nic strasne.
A na blueberry coverals sa chystam aj ja, chcem ich pouzivat hlavne na nohavickove plienky.

tinika
10. jan 2012

@sladkasue puer sa bojim dat so mraz dala na biele plienky a pofarbilo mi to pradlo bo som tak urobila ze namočene bolo v puer vyplachla som a dala do prania s ostatnym aj vzorovane plienky .( myslis ze to zvladne plienka?

tinika
10. jan 2012

@sladkasue tak to mydlo este neviem sice či mam presne zlčove ale take asi skor jadrove a to tertie jedine kupit

tinika
10. jan 2012

kočky susim nohavičkove bambusky na 90minut a furt mam pocit ze su vlhke ked dosusujem na vdzuchu mame asi vlhko či čo

petrinka
10. jan 2012

@gabika84 ja mam tiez kapsovky little lamb a tie su v pohode, strihovo vyssie ako ine kapsovky. mam aj IB tutto, ale tie podla mna nevrdrzia na cele plienkove obdobie. ja mam doma chrusta 6mesacneho a uz ju mam nastavenu na najvacsiu velkost. misim sa priznat, ze lepsie z IB mi sedi druh AIO. neviem, ci som pomohla 😉

katka888
10. jan 2012

@gabika84
little lamb kapsovky, ako pise petrinka maju vyssi pas, co mi trosku na zaciatku vadilo, ale od cca roka a tristvrte su to pre starsiu dceru pre mna strihovo naj plienky prave pre vacsie deti. osobne ich vypchavam original vkladackou od kapsovky wonderoo - original vkladacka k little lamb sa mi "scvrkla" - tu davam do swadllebes kapsovky a do kapsovky wonderoo davam origos vkladacku z BG onesize3.0. / nosi ondrejko / a do BG onesize davam origos vkladacku z wonderoo / nosi vikuska / 😀 😀 😀 ..

gabika84
10. jan 2012

@petrinka
@katka888 dakujem za postrehy. ale moc ste ma nepotesili. chcem dokupit nejake kapsovky/ alebo aio a neviem akeeee... mam doma BG (ktora mi neviem preco v poslednom case preteka ☹ ), tots easy fit (ta je fajn, ale tiez sa mi zda nejaka mala, teda aspon casom asi bude), wonderoo minky (vcelku spokojnost, hoci dost objemna mi pride), fuzzibunz (tiez moze byt, ale tam sa mi moc nepaci to patentkove zapinanie, okolo noziciek, bud je to moc stiahnute, alebo by to pretieklo) inak vobec nie som narocna 😅
podla vasich skusenosti blueberry nic moc, LL pre vacsie deticky asi...
a co Anavy AIO? nejaka skusenost?
@petrinka mozem sa spytat, kolko emka teraz vazi? v jej veku to snad este nie je nevhodna otazka 😀 bo som myslela, ze itti bitti je skor dobra volba pre vacsie deticky (asi som sa mylila)

zojec
11. jan 2012

@petrinka IB tutto budu urcite velkostne dobre aj na vacsie dietatko, b. ma 12kg a zmensujem ju na stred 🙂 ale myslim, ze savostou vam uz stacit nebudu (dovypchat sa velmi nedaju, lebo potom by boli uzke okolo noziciek). ono uz potom tie deti tak do zadku a bruska nerastu...skoro vsetky kapsovky zmensujem na stred, okrem TB, tie su trosku mensie, ale urcite su jej nie male.. ked bola b. mala tiez som sa bala toho , ze vsetky plienky jej budu male, ale opak je pravdou.. niektore som zacala v roku znovu zmensovat 😉
@gabika84 ja som mala LL a nebola som spokojna, flis sa strasne vypelichal a taktiez zacali pretekat, resp. tie kridelka navlhat . anavy AIO, su strihovo velmi dobre, ale vo vnutri su bavlnene, a ta bavlna navlha od vkladacky. pri vacsom dietatku (resp. pri vacsich davkach cikania) pretekaju kvoli tomu pri nozicke.. a ani nie su stay dry, pokial by si chcela malej ritku v suchu 😉
myslim, ze mas dobry vyber kapsoviek, skor by som riesila vkladacky.. skus si zadovazit (usit) dobre bambusove a davat len tie, potom pretekat nebudu.. po mojich skusenostiach, mozem povedat, ze akakolvek plienka, pokial nie je dobre dovypchata pretecie. myslim, ze ked bude dcerka vacsia ocenis vkladacky z wonderoo, tie si neviem vynachvalit.. davam na noc 😉

sladkasue
11. jan 2012

@tinika no, ja s puerom nemam zle skusenosti 🙂 ono to mozno zmizne aj viacerymi praniami...
a co sa tyka toho susenia... ja teda susicku nemam, ale BR bambusky mi schnu viac ako 24 hodin :(

tinika
11. jan 2012

@sladkasue ano prave preto som is tu susičku kupila lebo tiez velmi dlho schli