Dieťatku padá vo vajíčku hlavička

tinka648
4. feb 2014

Ahojte, chcela som sa poradit ohl.autosedacky - vajicka. Mame Romer s ISOFIX a stale ked mala zaspinka tak jej pada hlavicka hned dopredu. Kedze mame 2 deticky, nemozem uz sediet pri nej a drzat ju, a nehovoriac ked soferujem 🙂
Mam pocit ze v tej sedacke nesedi tak lezato ako by asi mala, a ta ISOFIX zakladna ju este aj trosinku nakloni s chrbatikom hore.

Ake mate skusenosti vy? Skor nez zbytocne budem riesit nove vajicko. Dakujem.

zivika
4. feb 2014

@tinka648 skus vajicko priputat len pasom na sedacke, ono sa potom da posunut viac na lezato...

nigguska
4. feb 2014

@tinka648 ja som mala zakladnu romer bez isofixu (ale aj ta isofixova sa da zapnut tusim na pas) a mala som ju zapnutu na pas....podlozila som si to zrolovanym uterakom,aby bol viac nakleneny a bolo to potom uz super....

tinka648
autor
4. feb 2014

@zivika @nigguska
Ano rozmyslala som tiez ze len pasom. ISOFIX ma byt bezpecnejsi, no ale zda sa mi to nebezpecnejsie ked jej takto linga hlavicka :(
Dakujem, skusim len pasom.

nigguska
4. feb 2014

@tinka648 vyskusaj a uvidis....ten pas je predsa len flexibilnejsi....ja ma mtiez v aute isofix ale ja som skor tomu neverila...verim pasom...... 🙂

zivika
4. feb 2014

@tinka648 neboj, aj pas je dostatocne bezpecny 😉

tova
5. feb 2014

@tinka648 Isofix je samozrejme bezpecnejsi ako samotny pas, ked je slabo nakloneny tak pod isofix sa dava zrolovany uterak alebo original kotuc natesno rovno do uhla v sedacke, takto je to aj v navodoch. http://images.search.yahoo.com/images/view;_ylt...

tova
5. feb 2014

tu su obrazky s roznymi sedackami s original auto stranky http://www.carseatsite.com/reclineangle.htm

dana_l
5. feb 2014

my sme boli s autosedackami na "kontrolu" a povedali nam ze ak je sedacka velmi naklonena musime podlozit tie plavacie tyce (noodles). neodporucaju pouzivat uteraky alebo deky lebo tie su makke a stratia formu. ale ak nemas ine tak daj teda to. a este ze ak upevnujete sedacku tak nech to robite dvaja dospely. aby bola utiahnuta nasilno. ked to robite len jedna osoba tak vlastne ked sa da vajicko alebo dieta do autosedacky tak ta vaha to "stisne" dole a potom je to volne a moze sa hybat.
to co ti poslala @tova su velmi dobre ukazky.
a tiez teraz na novych autosedackach mas bud akoby "vodovahu" alebo my mame na nasich ciary ktore ti ukazuju kedy si "Rovno" a ako vysoko by si mala vypodlozit autosedacku ak sedacka v aute je "sikma".

domak2
5. feb 2014

mozno by pomohol takyto nejaky vankusik?