Šatka Yaro pre novorodenca

ohm
4. jan 2017

Ahojte 🙂 zaujímal by ma váš názor ohľadom šatiek yaro...sú vhodné aj na nosenie novorodenca? Napríklad táto: http://www.klbkostastia.sk/853.yaro-la-vita-dar... Premýšľam nad ňou ale stále neviem, či nie je moc hrubá a zároveň široká...tých 80 cm mi príde dosť, nie? Viazali ste niektorá do Yara novorodenca? Ak áno, prosím dajte mi vedieť ako sa vám páčila, vôbec sa neviem akosi rozhodnúť, či ísť do nej alebo radšej do inej značky :/

sykorkauhliarka
4. jan 2017

tak zavisi od toho ako casto viazes a od toho aky arzenal chces mat v skrini....ja som malu viazala do noveho yara a mala asi 3 mesiace dovtedy som mala elasticku ...na male babo novorodenca sa pouzivaju bud elasticke alebo take hladucke tenucke ...yaro je trosku hrube ked pdide treba zanosit este je moznost ze by si kupila uz zanosene yaro a to by bolo aj pekne jemne

sugarfree999
4. jan 2017

uff ja som takuto velmi podobnu satku dostala ako darcek. najskor ma vydesil navod, studovala som ho snad hodinu. a potom som zistila, ze urcite potrebujem asistenciu druheho cloveka pri viazani; dokonca to tam aj pisali, ze kym sa to clovek nauci, tak mu zo zaciatku musi niekto asistovat. ma to dost nastvalo, lebo som si tym nosicom chcela zivot zjednodusit a nie skomplikovat 😒 zijeme sami a manzel je cez den v praci, takze mi nema kto asistovat 😒 Takze si idem predsa len kupit nejaky iny nosic, ktory proste dam na seba a do neho dieta a je to. Skoda. Ono to na videach vyzera idylicky, ale tie maminky to tam maju natrenovane 50x, vies... Skutocne si musis zvazit, ci mas na to nervy. Problem je ten, ze babatka zo zaciatku vrieskaju a kopu ako ozivot, ked sa ich tam snazis uviazat, takze je to naozaj boj...

sykorkauhliarka
4. jan 2017

@sugarfree999 ako ktore deti a je aj doporucena doba viazania ..a prajem vela zdaru ri vybere nosica lebo aj my sme si mysleli ze ulahcime zivot ale houby s makem ....do nosica sme malu nevedeli dat ani dvaja takze aj pri tom musia byt dvaja kym sa to ten jeden nauci

delmondo
4. jan 2017

@ohm opýtaj sa v skupine Nosíme naše deti. Tam je veľa skúsených nosiacich mamičiek, určite ti poradia. Myslím, že táto je dobrá voľba. A k viazaniu, dá sa naučiť aj podľa videa. Najprv som si to nepozerala, potom trénovala s mackom. Prvé dva razy mi pomáhal muz, a potom som už viazala sama bez problému

ixayxa
4. jan 2017

@ohm na zaciatok si kup zanosenu satku, lepsie sa viaze. ja som mala vatanai a rychlejsie sa mi davalo babo, ako do nosica a satka je aj pohodlnejsia pre dieta. kupila som si aj yaro, velmi sa mi pacil vzor, ale je to nova satka a tazsie sa mi viaze(aj kvoli sirke a hrubke).

ohm
autor
5. jan 2017

Dakujem vam za nazory, a aka satka je super aj od novoty? Resp. ze ju netreba zanasat? Su aj take na trhu? 🙂 tie zanosene si asi tiez pozriem...ale neviem teda ci nepozerat nejaku inu znacku a to yaro mozno az ked bude babo vacsie, ze? 🙂

sykorkauhliarka
5. jan 2017

@ohm zalezi od rozpoctu cenovo to ide vyssie a vyssie ...ja mam aj sestrice slniecka ..tie su aj pre novorodencov a este tenka a nie daha by mala byt znacka little frog

ivanapetrasova
5. jan 2017

Z vlastnej skúsenosti radím pre novorodenca kúpiť elasticku šatku, sú rôzne značky. Ja som mala liliputi. Do cca 6 kg (3 mesiacov) som nosila v nej a potom som si kúpila pevnú (didymos) šatku, z bazara takže už bola zanosena, mäkká. Treba dať pozor na veľkosť šatky (teda dĺžku. Aby si si nekúpila krátku alebo pridlhý. Teda hlavne pri pevných satkach). Ja si šatku neviem vynachváliť. Mala som aj manducu ale šatka mi vyhovuje viac.

tixx
5. jan 2017

@ohm pre novorodenca su top Sestrice Slncia alebo napr. Kokadi, napr. toto http://www.lalashop.sk/satky/satka-kokadi-99-st.... Yaro som mala ako svoju prvu satku, kupila som zanosenu z bazaru (viazat som zacala v 2,5mes., dovtedy som mala len nosic - na moju skodu) a je pravda, ze je trosku hrubsia, ale napriek tomu velmi fajn. Ja som skusala aj elasticku a nesedela mi.

delmondo
5. jan 2017

@ohm pre novoska aj elevill a didymos indio. Ja by som išla rovno do pevnej. Začínala som s hoppediz, keď mala malá 5t a v pohode som to zvládla, je z tých lacnejších, ale kvalitou fajn. Little frog su síce tiež lacnejšie, ale pre začiatočníkov nie moc dobre

sykorkauhliarka
5. jan 2017

@delmondo preco nie su pre zaciatocnikov dobre ? 🙂