Odstránenie keloidnej jazvy

denisa2526
10. feb 2018

Ahojte. 🙂
Nemáte, prosím, niektorá skúsenosti s odstránením keloidnej jazvy v nejakej klinike (či už dobré, alebo zlé)? Ostala mi na ruke veľká vypuklá jazva, ktorá nie je dvakrát pekná na pohľad. Skúšala som rôzne mastičky na silikónovej báze ako napr. Dermatix, no nemôžem tvrdiť, že by mi to pomohlo (jazva je stará vyše 6 rokov). Najlepšie by bolo okolie Bratislavy, no ak by bola dobrá klinika aj niekde inde pouvažovala by som radšej nad cestovaním. Chápem, že takýchto tém je na internete viac, no veľa z nich je spred niekoľkých rokov a majú pomenej reakcií na príspevky.
Vopred by som chcela poďakovať za akúkoľvek odpoveď. 🙂

zuzkamargit
10. feb 2018

ako dlho si ju natierala? Nechces este skusit nieco na prirodnej baze?

denisa2526
autor
10. feb 2018

Skúšala som aj mastičky na prírodnej báze, mimo to aj rôzne veci ako kokosový olej, aloe vera. Keď nepomáhali prešla som na toto. 🙂 Konkrétne Dermatixom som si jazvu natierala niekoľko mesiacov 2x denne (dokým mi mastička nedošla... :D)
Myslím, že tu bude problém práve ten vek jazvy. 🙂 Preto rozmýšľam nad jej odstránením a zatiaľ to vidím na odstránenie laserom. 🙂

zuzkamargit
10. feb 2018

to je celkom dost dlhy cas, ona mastickami uplne nezmizne, len by sa mali zmenit tie keloidy.

denisa2526
autor
10. feb 2018

Jediné čo som si všimla bolo vyblednutie a celkovo jazva prestala svrbieť. 🙂 Ale vypuklosť zostala. A aj napriek vyblednutiu je veľmi výrazná.

karush
10. feb 2018

Dávnejšie som niekde čítala, že na tieto keloidné jazvy je najlepšia bravčová masť.

alobalka
10. feb 2018

@denisa2526 ja som mala na krku rovno v tej jamke menšiu vypuklu jazvu po výbere znamienka. Prvý rok bola hnusna, červená aj vypukla a bola som tuším 2- 3× v Za v Dermapointe na takom pristrojovom zjemneni. Žiaľ neviem ako sa to volalo, ale mám to skoro v rovine. Hovorili, že to treba na viac krát, aspoň 4. Bolo to cca pred rokom a už to vyzerá omnoho lepšie, ja už si to ani nevsimam. Jazva je aj v rovine, aj bledsia, makksia, nenapadnejsia. Určite takéto niečo majú aj v Ba.

denisa2526
autor
10. feb 2018

@karush 🙂 Ono mala by pomáhať masť, biolampa, silikónové maste, bylinky atď. Ale pri starej jazve z vlastnej skúsenosti viem, že to veľmi nepomôže. Jazva je z puberty a bola neriešená. Posledné tri roky skúšam všemožné babské recepty a mastičky z lekárne. To je dôvod preč som sa rozhodla vyhľadať kliniku, v ktorej by mi vedeli tú jazvu zbrúsiť, zjemniť. Aby nebola taká výrazná. Nečakám od toho zázraky ale tiež nechcem vojsť do kliniky na základe peknej grafickej stránky a odísť s pľuzgierami, alebo len nesprávnou starostlivosťou čo sa zákroku týka a skončiť na tom horšie. 🙂

denisa2526
autor
10. feb 2018

@alobalka Ďakujem za informáciu. 🙂 Kliniku som si pozrela. V Bratislave pobočku nemajú, ale to nevadí. 🙂 Počkám ešte pár dní, či sa tu nepridá viac správ kým sa rozhodnem. 🙂 Chcem to riešiť do konca tohto mesiaca nech s tým nie sú v letných mesiacoch problémy.
Ešte raz ďakujem. 🙂

alobalka
10. feb 2018

@denisa2526 inak ja som tú jazvu mala cca rok-dva starú

elenajezova
11. feb 2018

Presne toto mám aj ja. Jazva je už dosť stará a nereaguje na žiadne mastičky 😣 Občas má svrbí ale inak sa našťastie nemení k horšiemu.

dada2533
11. feb 2018

Ak to mas tak dlho tak maste su zbytočne vyhodene peniaze. Ja mam problem s hojenim jaziev po vybrati znamienok a viem ze tie vypukle mi dusikom vyhladili. Aleviac mam problem s tym ze jazvy sa mi prepadavaju a to len opat rozrezat a zasit. Najdi si akukolvek sukromnu esteticku kliniku a tam ti pomozu. Ale urcite nie nic statne.

lula313
11. feb 2018

Ja som mala jazvu po ockovani na ramene, veľmi som sa za ňu hanbila, tak v nejakých 12tich mi mamina kupovala laserové sedenia tu-pridávam link, ale je to tak 17 rokov dozadu, ale pan doktor bol milý, ľudsky, neviem však, ako kvalitne prístrojové vybavenie ma teraz.. S jazvou sa dá niečo robit, len pokial je červená, to znamená živá, keď je bleda, ani laser už nezaberie. Ja som teraz po úraze, tehotna a už sa mi robi na kolene keloidna jazva, tak rozmyslam nad tými silikónovými naplastami, čo by malo byt neinvazivne, len tiež by som chcela počuť nejakú referenciu, či to zabera😕

chrissie_kf
11. feb 2018

@denisa2526 ja mam takuto jazvu z detstva na pleci - pomerne velku . Raz sme sa pokusali s plastikom to vyrezat a zosit aby bola aspon tensia (asi 13 rokov dozadu) ale nevysli to podla predstav. Ja som lekarka a co som aj pochodila staze a ukazala viaferym lekarom, tak velmi mi pomoct nevedeli. Maste su na stare jazvy dost zbytocne. Osobne som to uz aj prestala riesit. Obcas sa informujem, ze ci nahodou nie je nejaky prevrat ale zatial na stare jazvy taketo nic moc :( laserovw odstranenie ak je vacsia plocha tiez neprijesie uspokojivy vysledok. Sooda , keby sa mi ten uraz stal v dnesnej dobe , nemam jazvu pomaly ziadnu . Zial pred 30 rokmi neboli take moznosti ako dnes .

veriiik106
11. feb 2018

Ahoj môj muž má keloidy na hrudi už niekoľko rokov chodí do súkromného centra vpichuju mu do toho roztok povedali že sa dá aj laserovo ale že nikto mu nezaručí že sa to neurobí inde....takže chodí len na to vpichovanie a zmenšuje sa mu to....chodí do Dermatopu v Trenčíne

denisa2526
autor
11. feb 2018

@elenajezova @dada2533 @lula313 @chrissie_kf @veriiik106
Ďakujem za odpovede dievčatá. 🙂 Ono ja stále dúfam v to, že sa s tou jazvou dá niečo robiť. Veľa kliník sľubuje výsledky po viacerých sedeniach aj pri starších jazvách (niektoré majú aj fotografie bielych jaziev) a práve preto som o tom chcela vedieť viac. Chcela by som aspoň skúsiť to zbrúsenie (aj keby jazva bola viditeľná lepšie by sa zakryla make-upom).
O tom vpichovaní ako píše veriik106 som počula veľa zlých skúseností. Možno by som tiež mala zvážiť aj také niečo. 🙂
Len sa nechcem dať do rúk kadekomu. Sú aj dobrí to nehovorím, ale doteraz som mávala smolu. 🙂

denisa2526
autor
11. feb 2018

@lula313 O tých silikónových náplastiach som počula aj ja a vraj skutočne zaberajú (ale samozrejme znova to závisí od toho či je jazva stará). 🙂 Dokonca aj na ten gél Dermatix (ktorý má každý možno si ho dať 1x na predpis a ušetriť nemalé peniaze - platila som za neho tuším niečo do 2€) by mal na také jazvy pomáhať. A ten má veľa pozitívnych hodnotení. No mne už zabrať nedokázal.. 🙂 Treba ísť s tým ku kožnému a nechať si to predpísať. 🙂

denisa2526
autor
11. feb 2018

Možnosť*

chrissie_kf
11. feb 2018

@denisa2526 drzim palce 🙂 potom napis co sa ti podarilo zistit, mozno budes uspesnejsia ako ja🙂 ja sim ti posledne 3 roky nejak neriesila, bola som tehotna , teraz som zasa , ale dste som si povedala ze po porode dam tomu mozno poslednu sancu a skusim, ci sa veci neposunuli🙂

denisa2526
autor
11. feb 2018

@chrissie_kf Ďakujem. 🙂 Napíšem a dám vedieť. Hádam budú moje skúsenosti tentokrát dobré.. :D

veriiik106
11. feb 2018

@denisa2526 neboj sa muž s tým nemá problém akurát že boli to vpichovanie ale viac ho to boli keď sa na to vykasle a na to vpichovanie nejde....chodieva tak raz do mesiaca a platí 30€ ale on ich má 5ks ty by si isto menej platila...potom je tam nejaká pauza že nejde a potom znova

denisa2526
autor
11. feb 2018

@veriiik106 Ako dlho už vlastne chodí a kedy začal vidieť prvé zmeny k lepšiemu? 🙂 Čo sa týka tej ceny.. Nie že by som nepozerala na to koľko čo stojí, ale ak si mám vybrať medzi kvalitou a cenou tak.. 🙂

denisa2526
autor
11. feb 2018

@veriiik106 Nevolá sa tá látka náhodou Diprophos?

veriiik106
11. feb 2018

@denisa2526 viešco neviem už spí a je chorý tak ho nebudem budiť ale neviem aký to bol čas keď sa to začalo zlepšovať ale tak on to má v hroznom stave a hlavne bolestivé takže on je spokojný

denisa2526
autor
11. feb 2018

@veriik106 Trošku som si o tom niečo našla. Jedná sa o hormóny... 🙂 Neviem, či sa pri tomto používa len Diprophos, no sú to kortikoidy.. Som veľmi proti niečomu takému. Len som nevedela, že sa to používa práve aj tu... Radšej predsa len skúsim ten laser.. Aj tak ďakujem 🙂

veriiik106
12. feb 2018

@denisa2526 tak keby si mala bolestí ako on a 10 rokov ti nič nepomáha,aj toto je spôsob,ale keďže teba to neobmedzuje a prekáža ti to iba z estetického hľadiska môžeš si vybrať niečo iné 🙂 ale viem že lekár mu spomínal neskôr aj laser. Ale ešte sa ku tomu nedostali

denisa2526
autor
12. feb 2018

@veriiik106 Samozrejme chápem to a prajem nech sa mu to dá čím skôr do poriadku. Ja zatiaľ stále pátram po dobrej klinike. Skúsim ešte počkať pár dní a asi niečo risknem. 🙂

nesiris
12. feb 2018

S keloidmi mam bohate skusenosti, bola som 3x operovana. Pokial keloid prestava svrbiet, zacina sa hojit a skutocne to moze trvat aj 5-7 rokov, kym zacne proces hojenia.U mna po 7 rokoch jazva uz nebola aktivna a do jedneho roku sa zahojila (je vo vyske okolitej koze, vyblednuta, ale sirsia). V ziadnom pripade jazvu neriesit chirurgicky, vznikne vacsi keloid. ZIADNE maste nezaberaju, ZIADNA terapia nezabera.Fotky o vysledkoch su podvrh, su to fotky po par rokoch, ked sa jazva sama zacin ahojit. Rada do buducnosti: v pripade novej rany (operacnej napriklad) treba ranu riesit velmi rychlo ( asi po tyzdni-dvoch) injekcnou aplikaciou kortikoidov priamo do cerstvej rany , vpichy po pol centimetroch. Rana sa krasne zahoji bez naznaku keloidov, je skutocne takmer neviditelna. Samozrejme boli to jak slak, ale oplati sa vydrzat. Vlastne skusenosti z troch operacnych ran plus 4 x vyberanie znamienka.

nesiris
12. feb 2018

Ide o lokalnu aplikaciu kortikoidov, v malych davkach, nemylit si to s infuziami, resp. dlhodobe mastenie kortikoidami, je to bezpecnne, 100% ucinne a bez vedlajsich ucinkov.

denisa2526
autor
12. feb 2018

@nesiris Viem, že to účinné je. A určite by som keloid nešla riešiť chirurgicky. 🙂 Túto metódu by som možno podstúpila ak by ani ten laser veľmi nepomohol a aj to len ak by som to pomaly považovala za nutné. Mám skúsenosti s hormonálnymi liečbami a síce pomohli v tom čo mali (teda niektoré dokým sa užívali), ale uškodili mi v niečom čo je teraz vážnejšie a znova mi chceli na to nasadiť hormonálnu liečbu. Vtedy ako dieťa som na výber nemala ale som rada, že posledné pokusy na mne som mohla odmietnuť a začala som s úpravou životosprávy. Cítim sa lepšie než kedykoľvek predtým. Nemám dobré skúsenosti s hormónmi v akejkoľvek podobe (maste, tabletky...) a tak sa tomuto snažím vyhýbať oblúkom. A o tých vedľajších účinkoch by som pochybovala. 🙂 Pri všetkom sú vedľajšie účinky a to obzvlášť pri takomto svinstve. Mimo to kortikoidy sa práve dlhodobo užívať nesmú, lebo je to nebezpečné. 😉 Takže žiadne, že bez vedľajších účinkov.

denisa2526
autor
12. feb 2018

Zle som sa vyjadrila o tom nebezpečenstve. Kortikoidy nie sú bezpečné vo vyšších dávkach, v častých dávkach a po vysadení... 🙂 Samozrejme niekomu to problémy nemusí narobiť vôbec.. Ale riziko tam je.