Podstúpili by ste augmentáciu?

Zodpovedané
5. nov 2018

Dobrý deň pán doktor,

už dlhší čas uvažujem nad augmentáciou pŕs. Prečítala som si možné riziká a stále váham. Keďže ide o operáciu, dá sa povedať, že z rozmaru.

Preto by ma zaujímalo, či človek s Vašimi skúsenosťami a vedomosťami o tejto téme, by v prípade, ak by ste boli ženou🙂, sám takúto operáciu podstúpil.

Ďakujem

Dobrý deň,

obavy sú plne pochopiteľné. Stretávam sa s názorom, že estetické operácie sú z rozmaru.

Svojim spôsobom je estetická operácia aj prepichnutie uší pre náušnice či piercing.

Estetické operácie sú stále operácie, a tým pádom obsahujú isté riziká možných komplikácií, ktoré nie sú vyššie ako riziká operácií zo zdravotných dôvodov.

Estetická operácia je zameraná na oblasť tela, ktorá trpí nedostatkom a tým pádom nositeľa obmedzuje v spoločnosti, znižuje sebavedomie, prípadne je spojený aj s funkčným alebo zdravotným problémom.

Tieto veci vieme často vyriešiť len operačne, overenou a bezpečnou metódou a materiálmi.
Bez rizík to samozrejme nejde.

Takže ku mne: Ak by som takýmto nedostatkom ako žena trpel, pri mojich skúsenostiach a vedomostiach o rizikách a benefitoch by som augmentáciu prsníkov podstúpil.

Ale nie bezhlavo a asi by som absolvoval viacero konzultácií a našiel chirurga, ktorému verím aj v prípade riešenia vzniknutých komplikácií.