Môžem užívať Inofolic, keď som asi tehotná?

lussya
1. feb 2014

Ahojte baby, potrebujem radu. 10.1.2014 som mala ms, na konci januara som bola u doktorky a ta mi odporucila uzivat inofolic na podporu otehotnenia. Ja mam pocit, ze som uz tehotna, ale testy este nic neukazali, lebo je to skoro. Mozem uzivat inofoluc aj nadalej, ak som tehu alebo radsej nie? Dakujem za odpovede. Snazime sa uz rok o babo, aj ma som mala v juni, tak nechcem nic zanedbat.

monicka79
1. feb 2014

Môžeš, je to kyselina listová, takže je to úplne neškodné 🙂

nika1502
1. feb 2014

ja som pocula ze sa to uz potom ked zena zisti ze je tehu pouzivat nema, pretoze to obsahuje sice kys.listovu ktora je nevyhnutna na vyvoj babatka ale aj inositol a ten sa v tele tehotnej tvori potom sam (narozdiel od kys.listovej ktoru treba dodavat) a keby si pokracovala pocas tehotenstva s inofolicom moze ti byvat dost zle (okrem tehot.priznakov samozrejme :D ) Ale do konca druheho mesiaca je to ok, lebo telo si az potom zacina samo tvorit inositol

eruuuska
1. feb 2014

kludne ho uzivaj dalej, ja som ho tiez uzivala pred tehotenstvom a lekarka mi ho kazala brat az do ukonceneho 12 tyzdna a to este plus mi kazala aj vitaminy, ktore tiez obsahuju kyselinu listovu, takze uplne v pohode, nemusis sa nicoho bat, a kedze chodim aj do CAR a tam mi kazali to iste, mam to z dvoch zdrojov 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre