Vitamíny na otehotnenie

uniquegirl
26. dec 2017

Ahojte, chcela by som sa opýtať, či máte skúsenosti s nejakými vitamínmi na "skoršie" otehotnenie (také čo k tomu napomáhajú? Ak áno, prosím napíšte mi, ktoré sú dostupné v lekárni na predpis, ďakujem 🙂

ve_ro_ni_ka
26. dec 2017

Dolezite je brat kyselinu listovu...
Ja som brala femibion...su sice drahsie ale tiez sa nedarilo a ked som zacala brat tie tabletky tak do troch mesiacov som otehotnela.takze si myslim ze mi pomohli 🙂
Ale na trhu je ich viac druhov...kazdej pomoze nieco ine..skuste sa popytat v lekarni....

uniquegirl
autor
26. dec 2017

@ve_ro_ni_ka Vy ste mala, ktoré konkrétne (kys.listovú a femibion)? Ak viete, napíšte 🙂 vďaka

ettie
26. dec 2017

Ahoj ;) ja som pri.malej brala calibrumbabyplan na druhy mesiac to vyslo, mozno by vyslo aj na prvy ale bola som chora... pri druhom som mala mamavit na striedacku s femib a pregnadaco od dr.max, brala som pol roka dopr

ettie
26. dec 2017

*dopredu. Ale nebol cas ma snazenie :D a ked konecne bol, tak to vyslo sice hned, ale o babatko som prisla.

Teraz mi mm kupila mamavit s horcikom 120ks balenie, zacnem brat pri prvej ms po... a objednala som si "maca" chvalia si to...

Mne este podla vysledkov krvi nasadia preventivne lieky..

Drzim palce ;))))

uniquegirl
autor
26. dec 2017

@ettie čo je "maca" že nasadia?

justice2008
26. dec 2017

@uniquegirl ja som brala len cistu kyselinu listovu, ale je to ako so vsetkym. Na trhu su viac a menej kvalitne, tak som si dala zalezat na vybere, aby som nesplachovala €€€ za nieco bez ucinku

katharines
26. dec 2017

Este mozes skusit infolic, cistu kys. Listovu, omega-3kyseliny s vit D. Este je dobre cvicit rehabilitacne cviky na uvolnenie a posilnenie chrbtice. Treba ist na vysetrenie stitnej zlazy. Nizke hladiny hormonov stitnej zlazy mozu sposobit neskor potrat.

ettie
26. dec 2017

MACA NA PODPORU PLODNOSTI

Najviac zdokumentovaným tradičným použitím Macy je na zvyšovanie plodnosti tak u ľudí ako aj u zvierat. Inkskí farmári ju používali už pred tisíc rokmi na zväčšenie ich statkov. Presnejšie sa preukázalo, že čierna Maca zvyšuje počet spermií a ich objem. Taktiež bolo preukázané, že červená Maca vyrovnáva ženský hormonálny systém a ovulačný cyklus. Tieto účinky môžu súvisieť aj s prítomnosťou aktívnych aromatických izotiokyanátov v Mace.

lilyianka
26. dec 2017

@uniquegirl otazne je ci ste obaja ok...
My sme vyskusali co sa len dalo..muz folandrol, zinok, vit.E, macu, akupunkturu, a kopec dalsich vitaminov a cajov
Ja zase inofolic, kys.listovu, vit.D, akupunkturu, rozne zabaly, bylinky, caje a nic...
Takze niekto nemusi uzivat nic a otehotnie a niekti moze uzivat kvantum preparatov a nepomoze

katharines
26. dec 2017

@lilyianka Avsak byvaju aj cykly bez ovulacie. Plodnost vie ovplyvnit aj problemy s chrbticou (preto rehab. cvicenie je potrebne alebo Mojzisovej cvicenie). Je aj abdominalna masaz na plodnost (masaz brucha, kt. Si vie robit aj sama zena).
Tiez kvalitu spermii, a to az na 3 mesiace, moze prudko znizit: teplota, choroba, horuci kupel okolo 37°C, PC v lone, tesne oblecenie, alkohol .... 
V neposlednom rade aj psychika ma obrovsky vplyv.

ukulela
26. dec 2017

@uniquegirl inofolic. Voľne dostupný, odporučila mi ho gyndoska moja. Ten výrobca má aj vitamíny pre chlapov, v lekárni ti poradia.

lilyianka
27. dec 2017

@katharines ja ovulaciu mam..teda nemam s nou problemy ( i ked viem, ze nie v kazdom cykle mozem ovulovat)
U mna je problem s uhniezdenim...moje telo proste to nevie prijat a vzdy to vypudi....
Skusala som aj reikki, proste uz naozaj cokolvek a stale nic
Mm nenosi tesne, ani boxerky, nb na kolenach vie ze nemoze mat..tak vinko alebo pivko si da, to mu nezakazem a zmenil aj pracu a je uplne kludny....len teraz bol skoro mesiac s malinkou prestavkou chory....

lilyianka
27. dec 2017

@ukulela inofolic je vsak vhodny pre zeny s pco

ukulela
27. dec 2017

@lilyianka ja nemam pco, odporucila mi ho gynekologicka po prvom otehotneni a ma v 6tt. zacinam brat aj teraz pri druhom planovani.

lilyianka
27. dec 2017

@ukulela ani ja nemam pco a brala som ho...az potom som sa dozvedela,ze je vhodny pre zeny s pco...mne akurat tak dobre rozhadzal cyklus

ukulela
27. dec 2017

@lilyianka kazda sme ina, mne zas (mozno) pomohol. s cyklom som problemy nemala, pravda je, ze som ale pila aj alchemilku.

katharines
27. dec 2017

@lilyianka caj z alchemilky pomaha posilnit maternicu a pomaha s uhniezdenim. Reikky je velmi nebezpecne.

jaja63
27. dec 2017

@uniquegirl ahoj, ja teraz skúšam Gynex, to je na bylinnej báze, tak som zvedavá...tiež som brala predtym aj Inofolic a to nemam PCO, ale necitila som sa s nim dobre, tak som to prestala brat..

lilyianka
27. dec 2017

@katharines v com alebo preco je reiki nebezpecne?

katharines
27. dec 2017

@lilyianka je to okultna praktika s energiami, kde sa otvaras pre posobenie zlemu. Prikladam jedno z mnohych svedectiev, kde reiky malo velmi extremne a takmer fatalne nasledky.
http://www.milujtesa.org/nr/joga_okultizmus_a_m...
Medzi taketo liecebne praktiky patri aj tak velmi rozsirena homeopatia, kde je vsak energia uplatnovana akoze cez "lieky". Viac v pripade zaujmu cez IP

katharines
2. jan 2018

Co sa plodnosti tyka, dnes ma len napadlo, ze je trend jest nizkotucne potraviny. Avsak telo potrebuje zdrave tuky. Raz som citala aj clanok, ze nizkotucne potraviny (ako napr. jogurty) prispievaju k neplodnosti, takze ak budete nabuduce pozerat napr. Po jogure, tak hladajte plnotucny a bez modifikovanych skrobov. Najlepsie gazdovsky. A mlieko by tiez asi bolo lepsie z tych mliekomatov, pretoze emulgacia a uprava mlieka v krabickach tiez neprospieva.

snehuuulienka
2. jan 2018

Ja odporúčam piť alchemilku čaj

jane5552
15. jan 2018

Ja som začala tak isto teraz piť alchemilku tak uvidíme a tak isto som opäť nasadila kyselinu listovú pregnancare v Uk kupované keďže žijeme v UK
Snažíme sa o drobca rok a 5 mesiacov 😪😪😢

veaaa
15. jan 2018

Mne velmi pomohol agnucaston,po roku snazenia som od zaciatku uzivania do 2m otehotnela

majolenka11
15. jan 2018

Tekvicový sirup od firmy Nahrin + kyselina listová s goji. Pomáha. Viem aj zabezpečiť.

katarinka48
15. jan 2018

ja mam dobru skusenost s VITAMINOM E u nas zabralo po par tyznoch

uniquegirl
autor
15. jan 2018

@jane5552 uff tak tomu sa povie dlhé snaženie sa ....ja beriem asi tak druhý týždeň kyselinu listovú , tak som zvedavá......príznaky by som už aj mala, ale nechcem si nič domýšľať, ako min mesiac....

jane5552
15. jan 2018

A ako dlho sa pokúšate o drobčeka?
Asik ten stres atd robí to veľa 😢😢

jaja63
15. jan 2018

@jane5552 my nieco vyse roka a naozaj to vyzera,ze to brzdi len stres...beriem teraz gynex a vitamin E..moj problem je ze casto cestujem,cca tyzden az dva do mesiaca..

ettie
15. jan 2018

@jaja63 my máme tiež ten problém, ale cestuje manžel fixne 14 dní do mesiaca, každý mesiac, my sme nemali problém otehotnieť, ale donosiť, teraz máme pauzu v snažení od dr, ale kvôli strate bábätka sa mi cyklus o týžden posunul, tak som zvedavá, čo to prinesie. Začala som piť alchimilkový čajík, ale začínam mať z neho pocit, že ten mi tie moje hormóny teraz úplne rozhádzal, ale uvidíme. Vitamín E, mi odporúčili min, roku po sone prsníkov, vraj je to fajn aj na pms, keď bolia prsia, tak asi skúsim aj to :D vďaka za tip, by som na to zabudla 🙂 a ten stres robí fakt svoje, niekedy by som najradšej už mala každého na háku a nič neriešila, ani sa netešila, furt sa to dokafre :( a poslednú dobu mám pocit, že aj z neprajnosti druhých :(

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre