3x rovnaké meno v rodine

nicki7
5. dec 2017

Ahojte ja by som mala otázku počuli ste niečo o tom že keď má priateľov starky oco A aj môj priateľ rovnake meno tak dieťa už také meno mať nemôže...vraj to neuznajú ? Ja som.o tom počula prvý krat🙂😕

lilyianka
5. dec 2017

@nicki7 preco by nemohol?? To je riadna blbost...ved nie podla mena rozlisuju ludi
Mam kolegu, kt ma s prvou zenou syna Petra a s druhou ma tiez syna Petra

ciola
5. dec 2017

to nejaká hlúposť, veď tak sa to kedysi bežne robilo, že syn sa volal po otcovi, po dedovi, po pradedovi, že sa jedno meno dedilo v rodine pokiaľ sa dalo. neviem prečo by to nemali uznať

mirka17
5. dec 2017

@nicki7 tento týždeň je nejaká súťaž kto sa opýta väčšiu somarinu?

vondolina
5. dec 2017

@nicki7 pekný nezmysel je to, ešte dnes v mnohých rodinách je to tak, že sa meno dedí, tak absolútne nechápem z kade si takúto informáciu zobrala

evittam
5. dec 2017

@nicki7 Väčšiu sprostost som dávno nečítala... Akoze kto ti co "neuzna"?! Aj tvoje dve deti sa mozu volať rovnako a nikoho to nezaujíma-je to tvoja volba.

zlaticko118
5. dec 2017

Priatel je tretí menovec, čakáme syna a ak by sme chceli tak by bol 4 ale my nechceme lebo už s 3 je problem (všetci traja pracujú v rovnakom odvetí, jediny rozdiel je vek a počet titulov a teda trvalé bydlisko) :D

anjelicek26
5. dec 2017

Len surodenci sa nesmu volat rovnako, to je cele. A aj oni sa mozu volat ciastocne rovnako - ak je to meno ako druhe meno zapisane... no ale k teme - mozes - ale ja tieto trendy rodinneho dedenia mien nemusim. Lebo potom muzovi uz inak ako "ocko" nepovies...lebo dieta nebude vediet, o kom tocis...

tiborovazuzana
5. dec 2017

zlatko,môj svokor bol Viliam,môj muž je Viliam, môj syn je Viliam a aj môj vnuk je Viliam -žiadny problém.Daj dieťatku meno aké sa Ti páči a nepočúvaj hlúposti.

maminuska
5. dec 2017

U mojej veľmi dobrej kamarátky sa dedi meno Libuša, cez celé generácie. A keď dcéra Libuša nemá dcéru ale len chlapcov , tak jej sestra ( alebo brat ) ,ktorá nie je Libuša, tak dá svoje dcére meno Libuša.
Jednoducho ani v jednom pokolení Libuša nechýba, niekde je ich aj viac.

tiborovazuzana
5. dec 2017

A okrem iného,môjho muža volám ocko,syna Viliam alebo Vilko a vnúčika Viluško. Čím mladší, tým krajšie oslovenie - mne sa to páči.

0silvia0
5. dec 2017

@nicki7 mňa by zaujímalo, kto ti takúto somarinu povedal. Môžeš aj jeho fotku pridať😎

alice.jant
5. dec 2017

Na Slovensku s tym problem nieje pokial viem, ako spomínajú kocky, je to dokonca tradícia v istých rodinách.
Pre zaujímavosť- Tu v Taliansku napriklad zo zákona je zakázané dať dietatu meno po zijucom otcovi.

deti95060810
5. dec 2017

hlúposť u nás sa muž. meno dedí už 5 generácii....aj s rovnakým priezviskom.

aniele
5. dec 2017

@maminuska U kolegyne sa týmto spôsobom tradovalo meno Amanda.

senta_sofia
5. dec 2017

@nicki7 priamo zo zakona

elysiacik
5. dec 2017

Absolútne to nevadá, koniec koncov už tu máš aj zákon a vidíš, že sa tam nič také teraz nespomína 🙂

asia83
5. dec 2017

Keď uznajú mená ako: Esmeralda, Onur, Šeherezáda, Janette, Jeniffer, Amia, Amy, Nathan a neviem ešte aké výtvory, tak prečo by neuznali generačné, napr. Peter. Čo oni ako vedia, ako sa volal jeho otec, starý otec, praprapra-xy starý otec?

dai
5. dec 2017

@nicki7 tak moj syn je uz 7ma znama generacia... kolko ich bolo predtym neviem

johanna_b
6. dec 2017

muz nechcel aby dali babatku po nom meno tak toto jej povedal.. a ona uverila.. to je cele 😎

pitik
6. dec 2017

@lilyianka a to su obaja jeho vlastni synovia? Pride mi to divne, vsak su nevlastni bratia.

nicki7
autor
6. dec 2017

@johanna_b ..... predstavte si že nie tak že pridrbane reči si nechajte na doma A keď neviete odpovedať k veci tak.nepíšte vôbec. . ....

ukulela
6. dec 2017

@nicki7 je to blbost, nema to oporu v ziadnom zakone, niekto ta oklamal. aby meno neuznalio, muselo by byt hanlive, alebo by to nebolo "meno" (Na slovesnku napr nemozes dieta nazvat "sever" ako kardisianka, alebo Jablko ako Gwynet Palthrov (ci ako sa pise 🙂🙂🙂
Ak je meno v kalendari, nie je dovod, preco by ti ho na matrike nezapisali.

nicki7
autor
6. dec 2017

@ukulela
Ďakujem. Za asi jedinú normalnu odpoveď 🙂

johanna_b
6. dec 2017

@nicki7 tak ale ako mame odpovedat " k veci" na otazku ktora je od veci? 😅

tanickalab
6. dec 2017

Každé meno uznajú 🙂 Teda pokiaľ nie je hanlivé ako píšu baby a malý môže byť 10. Peter, Jozef, Lukáš /alebo akékoľvek meno/ v rodine, nič zlé na tom nie je. Jediné čo nemôže, sa volať ako jeho súrodenec, to je všetko 🙂

nicki7
autor
6. dec 2017

@johanna_b neodpovedat radsej vôbec ja som sa normálne opýtala len na to tu je to fórum A nikto nieje zvedavý na to ako idete mudrovat ako vidíte sú aj ľudia ktorý sa vedeli normlane vyjadriť narozdiel od vás takže ste sa len strapnili aj keď ste chceli bit určite veľmi vtipná čo vám nejde ....

johanna_b
6. dec 2017
somavi
6. dec 2017

@tiborovazuzana najkrajšie mužské meno ❤

ankare
6. dec 2017

Blbost ako bic. Daj si kľudne meno, ale sa Ti páči. 😊

obsadenemeno
6. dec 2017

@nicki7 niekto si z teba pekne vystrelil...... 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre