Ak pôrod nepostupuje, pomalé otváranie..

zimmi1
13. feb 2019

Ahojte, chcem sa spyrat, ci tu niekto ma nejake rady, ako pomoct rychlejsiemu otvaraniu, ci zostupu dietata do porodnych ciest 🙂

nana8989
13. feb 2019

@zimmi1 vela vela chodit, to bola rada ktoru som dostala, ale mne ani to nepomohlo... pichali mi aj injekcie na zmaknutie krcku a porodnych ciest, bolesti velke, ale posun ziadny... nakoniec mi prepichli vodu a vtedy som sa za 45 minut otvorila o 7cm, to boli priserne bolesti... ale nabralo to taky priebeh, ze sme ledva prisli na salu 😂😂

lejka01
13. feb 2019

Sedenie a skackanie na fit lopte 😉

valeriadk
13. feb 2019

@zimmi1 mne pomohlo trochu chodenie ale najviac ked som klacala pri posteli. Netuším preco 😊

biokozmetika
13. feb 2019

mne pomohla epidurálka...ani chodenie, ani skákanie na lopte, ani horúca vaňa, ani prasknutie vody. 26 hodín som mala kontrakcie a bola som otvorená na 1cm a až keď som už nevládala ani stáť na nohách a dala som si pichnúť epi tak sa moje telo akoby celé uvoľnilo a za 15 minút otvorená na 10cm a za pol hodku bol malý vonku. epi som veľmi nechcela ale nakoniec sa to nejako nedalo ☹

evalin88
13. feb 2019

Ja som prenasala. Dr. Ma poslala po vysledky z krvi na prizemi a potom som mala ist na rizikove ( 5.poschodie) o par minut mi vola kde som a ja ze cakam na vytah.. ona vraj " chcete porodit chodte po schodoch. Nakoniec som chodila furt peso a ziaden vytah. A je pravda ze aj epidural moze pomoct aspon mne ano.

lejka01
13. feb 2019

Ano ano aj mne pomohol epidural otvorit sa...od vyvolavacky som sa za 8h otvorila horko tazko na 4cm v brutal bolestiach a ked pichli epi takze to nabralo rychly spad a o 2.5h bol maly na svete 😃

ink
15. feb 2019

Ahoj, skús sa spýtať prípadne aj tu: https://www.modrykonik.sk/forum/category/poradn...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre