Ako moc sa vám zväčšili prsia po pôrode?

yuriko
29. mar 2013

Neviem akú veľkú podprsenku na kojenie kúpiť do výbavy, keď pôjdem do pôrodnice. Tak si chcem urobiť prehľad, aké máte vy s tým skúsenosti. Ďakujem

marcelatje
29. mar 2013

Mne sa nezväčšili vôbec, stále nosím tie isté aj keď kojím 🙂

macula4
29. mar 2013

Aj ja som si kúpila len taku ako som nosila pred tým. Najlepšie je, ked si ju môžeš vyskúšať v obchode.

yuriko
autor
29. mar 2013

Tak to ste ma celkom potešili, lebo ja si neviem predstaviť, že by sa mi prsia zväčšili ešte viac ako mám teraz.

marcelatje
29. mar 2013

@yuriko Podľa mňa ak už máš veľké tak ten rozdiel nie je taký veľký ja som už pre otehotením mala D 😖 Poznám baby čo sa im prsia zväčšili aj o 2 čísla. Podprdu je najlepšie kupovať čo najneskôr a ako radí @macula4 najlepšie vyskúšať 🙂

kmkke
29. mar 2013

@yuriko Ja som kupovala mesiac pred pôrodom a z pôvodných 85C, som prešla na 85D 😀 A zatiaľ to ostáva takto, už mám podprsenky 4, a niekedy ma už unavuje mať ju stále na sebe, ale keď nemám (aj s vložkami do podprsenky) tak všetky tričká mokré 😀. No nič, keďže chcem kojiť čo najdlhšie, tak to budem musieť ešte minimále rok vydržať 🙂 Čo ma však prekvapilo, teraz po pol roku sa mi začali robiť na spodku pŕs neskutočné strie, čo sa mi nespravili ani na bruchu ani nikde, tak teraz mám hrozné prsia ☹ (asi z toho ako sa nalievajú mliekom), tak ak môžem odporučiť, vyhliadni si pre istotu aj kvalitný krém na poprsie, a keby niečo, vieš kde ho máš utekať kúpiť 😀

andrejka1978
29. mar 2013

ja mam normalne velkost 80B a kupovala som 85C. kupovala som asi mesiac pred porodom / obvod som nechala povodny ako sedel ale kosicky som brala take, ze som mala v nich este rezervu. z mojej skusenosti prve tyzdne a dni po porode je treba vacsie kosicky, potom sa stabilizuje tvorba mlieka a prsia sa tak nenalievaju, tak treba kupit dalsiu s mensimi rozmermi. pri prvom synovi som to neodhadla a manzel musel bezat na treti den po porode do obchodu menit podprsenku za vacsiu. mozno sa opytaj v obchode, dokedy sa da pripadne vymenit, ak by sa ti stalo nieco podobne.

irriss
29. mar 2013

ja u dvojcatoveho tehotenstvi...jsem sla ze ctyrek na osmicky 🤐

matozazzo
29. mar 2013

Mne sa zvacsili o 2 cisla pri oboch porodoch 😀

ginger_fox
29. mar 2013

@yuriko mne sa prsia po porode zvacsili uplne sialene. Nastastie im to dlho nevydrzalo. Standardne nosim velkost 75D, v tehu som nosila 75DD a po porode mi aj 75DD bolo malo 😒 Ale do dvoch tyzdnov po porode sa to nastastie vratilo na 75DD.

aadulik2110
29. mar 2013

@yuriko pred tehu som mala 75B, v prvom trimestri som musela zmeniť "garderóbu" a mala som 80C a po pôrode žiadna zmena.... takže som išla len o 1 veľkosť obvodu i košíku, nič tragické 🙂

yuriko
autor
29. mar 2013

Preto sa pýtam, lebo ja som ešte zďaleka neporodila (som v 24tt) a už sa mi prsia zväčšili zo 75C na 80E. Dokonca mi predtým niektoré podprdy boli dobré aj vo veľkosti 75B, tak si predstavte, že teraz mám E. Ide ma z toho poraziť. Aj strie sa mi urobili ☹

anjelicek26
29. mar 2013

@yuriko - 75 D na 75 F, katastrofa uplna... a strie sa mi pri prvej malej urobili tiez, lebo som hlupa nenosila poctivo podprsenku v tehu 😖

lenka369
29. mar 2013

@yuriko stasne to zeny mne sa vobec nezvacsili ☹ mozno trochu v 3mestri ale nepotrbovala som novu spodnu bielizen...........a po porode tiez nic a to kojim uz 7 mesiacov 😀

sense
29. mar 2013

pred tehu som mala 80D a teraz a to som este stale tehu mam 85F co je uz dufam ze konecna,, lebo ak sa mi po porode este viac zvacsia tak podprsenku uz asi vobec nezozeniem....vzdy ked som v obchode sa len rozculim ze na zeny s vacsim poprsim nikto nemysli....a je velmi malo obchodov kde sa daju vacsie cisla naozaj kupit a hlavne kde vam dobre poradia....

yuriko
autor
29. mar 2013

@lenka369 to ty si šťastná žena 😉 presne tak by som si to aj ja predstavovala. Nikdy som netúžila po veľkým prsiach a teraz mám doslova bomby, čo mi zavadzajú a vadia.

ketrinka17
29. mar 2013

@yuriko ja som mala nulky teda nosila som A po porode som nosila D, teraz mam zase A ☹ prsia mi tak popraskali ze dovidenia, nikde nemam strie len tam, podprsenku som stale nosila aj v tehu, masirovala, kremikovala cele tehu pocas kojenia a nic, jednoducho naraz narastli a popraskali...

sense
29. mar 2013

....veru stastne to zeny kt. maju mensie prsia....nehrozia problemy s chrbticou , vyber spodneho pradla na mraky a aj bezneho oblecenia....pre zeny s vacsim poprsim je vyber hrozne biedny, zvlast pre mladsie zeny a o obleceni ani nevravim..........ked musi nechat clovek vsetko upravovat....

yuriko
autor
29. mar 2013

to veru áno, aj v tričkách čo som predtým nosila mám tak natrieskané ramená a prsia, že to ani nosiť nemôžem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre