O koľko sa vám zväčšili prsia v tehotenstve?

16. máj 2023

Dievčatá, ked ste otehotneli, o kolko čisel sa vám zväčšili prsia? Museli ste kupovat druhé podprsenky?
A taktiež zväčšili sa ešte viac, ked ste porodili a kojili potom? Alebo zostali už také ako počas tehotenstva?
Rozmyšlam, či sa už oplati kupovat nejaké podprsenky na kojenie, či sa mi prsia po porode predsa len ešte viac nezväčšia.

denden77
16. máj 2023

mne sa vobec nezvacsili 😁
narastli asi na den, po porode, ked sa mi doma rozbehlo mlieko 🤣

floki1994
16. máj 2023

To je tazko povedat...mne isli z B na C košiky a to som v 30tt ...🙈 nikdy by mi to ani nenapadlo kedze som chuducka ale akoze prsia sa mi naliali riadne a musela som kupit aj vacsie podprsenky...uvidime po porode...aspon manzel je stastny a smeje sa ze plastiku mi netreba na zvacsenie ze sa postaral o prirodzenu cestu 🤣🙈

nique
16. máj 2023

Pred deťmi som mala B. Dojčila som 5r (2 deti po 2,5r) a určite odporúčam podprsenky pre dojčiacie matky. 5r som mala jeden prsník o cele číslo väčši a druhý až o 2 čísla. Teraz už rok nedojcim, veľkost sa vyrovnala a oba mám C. A na počudovanie aj dosť pevne. Počas dojčenia to bola katastrofa.

martinka13
16. máj 2023

O cca 2. Pred tehotenstvom B, počas kojenia menšie D

kate_cs
16. máj 2023

Z veľkosti A/B na veľkosť C a zostali aj po pôrode. Podprsenky, ktoré som nosila predtým som mohla vyhodiť. Dojčenské, ktoré som kúpila na konci tehotenstva boli dobré cely čas kým som dojčila a potom opäť otehotnela. Ale tak ja som aj pribrala a nepodarilo sa mi veľmi schudnúť.

lasona
16. máj 2023

Obvod sa zväčšil o 10 cm. Momentálne som po pôrode 7 mesiacov a už som na tom, čo predtým. 10 cm išlo dole

terry658
16. máj 2023

Asi ani o 1 cm 🤦‍♀️ a to som sa tešila, že majú rastový potenciál keď som videla ako narástli mame. No hold smola. Ani po pôrode ani v tehotenstve nenarastli.

mullerova46
16. máj 2023

Z Dčka na Fko a to som mala pred tehotenstvom obvod 70. Ešte len som v 29 týždni tak asi ma čaká ešte zväčšenie počas kojenia 😭 bude to strašne. Konečne aspoň trošku mi z profilu pretrča brucho pred prsiami 😅😭

kitycat
16. máj 2023

Mne sa zvacsili urcite o cislo. Podprsenky na kojenie su dobre lebo to vies vpredu odopnut

zuza265
16. máj 2023

Mne sa pocas tehotenstva zvacsili o cislo a po porode boli vacsie o 2 cisla. Dali sa do normalnejsieho stavu, ked sa ustalilo kojenie🤗

deti95060810
16. máj 2023

počas tehu prsia sa zväčšili a po skončení kojenia zas sa zmenšili na pôvodné číslo...

vkatush
16. máj 2023

Zo slabého Bčka na veľké Cčka a hneď po skončení kojenia na smiešne Ačko 😭 chlap všade rozpráva, že aspoň chvíľku mal doma Pamelu Anderson 😂

rk123
16. máj 2023

mne sa zvacsili v tehotenstve o 2cisla, potom ked sa mi po porode naliali mliekom tak este asi o cislo.
ked som dokojila tak mam take ako pred tehotenstvom.
kamoske sa zas zvacsili o 4cisla 😀 velmi individualne

dankabetka
16. máj 2023

Ahoj..ja som mala vzdy B, aj pocas kojenia a tehu.. a veru teraz mam deti uz 4 a 7 rocne, odkojene a velkost A ...no co uz 😂 male ale aspon drzia tvar 😅

titla
17. máj 2023

Mme sa v tehotenstve prsia naliali. Narastli mi z velkosti B na C (uz som sa k D blizila). Mala som ich bolestive a vyslovene napnute. Cca 3 mesiace po porode som sa vratila k velkosti B i ked som kojila - a to som mlieka mala na rozdavanie a syn bol prisavka. A ked som ho odstavila B mi ostalo.

lujza123
17. máj 2023

Ani sa nepýtaj 😬 Mala som B, počas tehotenstva C-D, do pôrodnice som si kúpila podprsenku E....
Keď sa dcérka narodila to co mi narástlo, ja som sa normálne rozplakala. Tu E podprsenku som na to ani nenatiahla, dva obrovské bolave spuchnute fialové melóny, doslova. Po týždni to našťastie splasklo na asi D. Ale skarede strie sa mi urobili. Celkovo to moje prsia zobrali smrteľne vážne to kojenie a mlieka som mala ako pre trojicky.

Každopádne moja skúsenosť je taka ze vela z toho co som si nachystala do pôrodnice a pre bábätko mi nakoniec bolo nanič. Dnes naozaj kúpiš všetko cez net a druhy deň ti kuriér donesie domov.

Mne osobne kojacie podprsenky nevyhovovali vôbec, nosila som športové topy. To bolo oveľa praktickejšie aj pohodlnejsie, či už pri kojenie alebo aj tým ze teda aspoň mne sa ta veľkosť pŕs veľmi menila prvé mesiace po pôrode. Ustálilo sa to na B potom.
Tie tricka/saty/nočné košele pre kojacie ženy rovnako. Kým som vyslobodila prsia z podprsenky a diery v nočnej košeli to bol boj. Obyčajne tričko a športový top som len dvihla.

letfenixa
17. máj 2023

Vôbec sa mi nezvacsili, len obvod, kúpila som si predlzovatka na podprsenky.

sono2
17. máj 2023

Dosť skoro z ničoho plne c čka. Neostalo z nich nič. V tehu som to nevnímala, ale keď pozriem fotky som mala zväčšené už v 18tt po pôrode jasne dojčila som.

rebrambora
17. máj 2023

Mne sa jedine akokeby zaoblili. Hore som nemala objem, tak jedine tam sa mi pridal.
Musela som kupovat nove, ale kvoli obvodu, lebo som sa rozsirila.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre