Ako prekonať traumu z pôrodu?

12simona29
14. aug 2019

Ahojte mám jedno dieťa 3r. Môj partner by chcel druhé ale ja mám z pôrodu traumu. Rodila som 12h sestrička mi pichla niečo na uvoľnenie svalstva, potom zistila že som na to alergická a ešte ma aj svokra fotila pri pôrode a foto poukazovala celej rodine. 6mesiacov som sa sprchovala v tričku a hanbila som sa aj kojit..... Dodnes sa nerada vyzliekam. Ako to mám prekonať????

12simona29
autor
15. aug 2019

@limetka69 dakujem... Si silná že si to takto prekonala ale ja to asi sama nedokážem

lindusss2016
15. aug 2019

@12simona29 ako si to doktor mohol dovolit bez tvojho zvolenia? Podala by som staznost.

lindusss2016
15. aug 2019

@12simona29 ja som mala tiez traumu po prvom porode, v druhom tehotenstve ma prepadavala az panika, ale navstivila som psychologicku, ktora mi dodala odvahu, inak by ma asi slahlo. Urcite chod aj ty a este lepsie, kym vobec otehotnies

majah212
15. aug 2019

@12simona29 ak máte možnosť skúste súkromné pôrodnicke zariadenie. Prístup individuálny, personál tiež dba na mamičku. Samozrejme treba odstrániť tu traumu napr. Aj pomocou psychologa.

12simona29
autor
15. aug 2019

@lindusss2016 neviem či si čítala aj ostatné komenty už som objednana. Tehotná ešte niesom a ani nechcem kým to nevyriešime (môj má plné chápe a podporuje) nechce na mňa tlačiť len som myslela že už je to za mnou ale pri pomyslení že by som mala rodiť mám nočné mory

lindusss2016
15. aug 2019

@12simona29 necitala, ale rozumiem ti, ja som sa toho tiez hrozila a otehotnela som necakane, takze ma prepadla totalna panika. Fskt boli noci, kedy som oka nezazmurila, lebo som si myslela, ze pri dalsom porode urcite zomriem 😥 ty sa na to chces pripravit predom, budes to mat o to lepsie, uvidis, psycholog ti pomoze. Akurat svokre zakaz byt v porodnici v case, ked budes rodit. Nech sa pekne zatial stara o starsie vnuca

12simona29
autor
15. aug 2019

@lindusss2016 prepáč ale moja svokra je unikát nedokáže akceptovať súkromie nieto ešte moju výchovu takže strážiť nikoho nebude a môj jej už pred 3rokmi vysvetlil že sa zachovala ,,sprosto " a ďalšie vnúča uvidí až po šestonedelí alebo keď to uznal za vhodné ja (že som pripravená)

mia018
15. aug 2019

@12simona29 pred ďalším pôrodom schovať svokre mobil a nehovoriť jej, že už idete do pôrodnice

12simona29
autor
15. aug 2019

@mia018 teraz to nepoviem nikomu a ani moj

tatisna
15. aug 2019

@12simona29 zažalovala by som toho doktora čo ju pustil alebo mu to aspoň znepríjemnil a. Akože otras, aj mňa by sa to dotklo. Prvý pôrod je najcitlivejši...pri druhom už vieš do čoho ideš. Ak si zabezpečia neprítomnosť svokry tak by si to mohla zvladnut...ja som mala prekotny pôrod na chodbe nemocnice, bol tam cudzí chlapík v čakárni ale mne to bolo dosť ukradnuté, že má možno videl holu, on mal z toho asi väčšiu traumu ako ja 😄 hlavne že bábo je zdravé aj ja. Ak už máš taký blok asi by som skúsila psychológa ale tak aby to nikto z rodiny nezistil a hlavne nie tá blbá svokra...

katkakovac
15. aug 2019

Prvy porod sekcia, poporodna starostlivost katastrofa, dieta v inej nemocnici, masaker na psychiku. Najskor to bolo vsetko v poriadku, potom sa mi to nejako v hlave rozlezalo a prisla uzkost. Ked som cakala druhe, mavala som uzkostne stavy a zachvaty placu. Nechcela som sekciu a nechcela som zlu porodnicu. Uzkost som nejako zvladla sama, uz som predtym zvladla horsie. Ale vybrala som si inu porodnicu. Sukromnu, kde sa mi venovali, pristupovali ku mne ako k pacientke a nie ako ku kusu masa. Druhy porod 33 hodin, ale neskutocny zazitok. Ta euforia, ked som porodila sa nedala porovnat z tym, co som zazila v statnej. Poradim ti ist k tomu psychologovi a porozpravat sa. Nie je to nic hrozne, len sa musis prekonat a ist tam. Drzim palce

truthy
15. aug 2019

@12simona29 v prvom rade by si zlatko mala zájsť k psychologičke ak teda už nechodíš, priateľovi veci vysvetliť a že ty nie si schopná a máš strach z ďalšieho pôrodu a a ťa ľúbi tak to pochopí, chlapom to tak nepríde, lebo oni si to všetko nevytrpia.

lindusss2016
15. aug 2019

@12simona29 tak dolezite je, ze muz sa za teba postavil a dal jej jasne najavo, kde je jej miesto. Mozno by som na tvojom mieste este specialne upozornila personal v nemocnici, nech ju za ziadnych okolnosti nepustaju dnu.

majra1
16. aug 2019

@12simona29 uplne chapem, tiez som mala prvy porod tazky a tiez som sa dlho citila ponizena a nastvana, i ked taku traumu ako ty som nemala, ale kazda zena to spracovava inak... moja rada je podobna, psycholog ti moze len pomoct. Ja si myslim, ze deti za to stoja, ale rozhodnut sa musis sama, pocuvaj svoju intuiciu a svoje telo. Ak sa rozhodnes, ze druhe dieta chces, sprav vsetko pre to, aby druhy porod v nicom nepripominal ten prvy. Zmen porodnicu, alebo aspon porodnika, to zmeni vela a stoji to za to, pred porodom skus nejaku pripravu s asistentkou alebo dulou, ktorej doverujes. Drzim palce.

maminkasisa
16. aug 2019

@12simona29 odpovedz si na otazku ci vlastne chces druhe dieta. Ak ano, mysli pozitivne, nepisala si ake si mala tehotenstvo, iba ze si mala traumu z porodu. Tu by som poradila zazmluvnit si porodnika, ktoremu doverujes, ze je dobry lekar. Z mojej vlastnej skusenosti som nic lepsie nemohla urobit a to som rodila dvojicky prirodzene.... urcite ziadna svokra v nemocnici s podobne srandy, ty uz vies, co Ti vadilo, z coho si mala stres.. drzim palce ..

12simona29
autor
16. aug 2019

Ahojte prepáčte baby ale nechcela som správy typu čo si jej to dovolila bola to tvoja chýba atď.... Ja som ju tam nepozval a moja reakcia na lieky ktoré mi podali bol opuch rúk a nôh skôr som čakala správy a komenty typu že ak ste mali traumu po pôrode ako sa vám to podarilo prekonať a nie má tu urážať myslela som si že sú tu rozumné ženy ktoré vedia poradiť ☹️vám čo ste dali pekne a podporujúce komenty ďakujem.... P.S-moj má podporuje len som chcela nestranný názor

miui
16. aug 2019

@12simona29 to je dobre ze tvoj muz stoji pri tebe, drzim ti palce aby si traumu prekonala...no a k svokre iba jedina, je to korunovana p..ca

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre