Ako rozbehnúť pôrod, keď prenášam?

22. máj 2022

Nepoznáte nejakú radu keď sa nechce rozbehnúť pôrod a prenášam? Ďakujem za každú radu 🙏

inom75
22. máj 2022

Schody, schody, schody....😉

diamond007
22. máj 2022

Orgazmus

nwnw
22. máj 2022

Radili sex. Muz sa potesil a nezabralo 🤣.
Mne pomohlo upratat cely dom. Tak ma krize vecer boleli jak nikdy. Dala som sprchu, ze 20:30 pozrem serial. 20:15 mi odisla voda 😉

dame2
22. máj 2022

Mne osobne nepomohlo nič, skúšala som schody, prechádzky, upratovanie, sex, teplú vaňu.. a nič, rodila som 41 + 4 akútnou sekciou, nepomohli dokonca ani dva dni vyvolavania v pôrodnici 🤦

terez246
22. máj 2022

Mne pomohol jedine s*x, ale až 41+4. Po pol hodine odtiekla voda. Dovtedy nezabralo nič. A to som 2 týždne skúšala všetko.

petamich
22. máj 2022

mne nezabralo nic - schody, fitlopta, pikantne, orgazmus 🤷‍♀️ maly sa proste vypytal sam a to uz som mala naplanovanu vyvolavacku

majamat
22. máj 2022

mne tiez nic nepomohlo, rodila som na 4 den vyvolavania v 40+6tt. prijali ma do nemocky, ked som len 2 ndi prenasala,

kvecinka321
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
81anina
22. máj 2022

ja som vypila den pred terminom liter tonicu a bolo...presne na termin

bienennest
22. máj 2022

@kvecinka321 tento koktejl sa pouziva v nemecku (odrodila som tu vsetky 4 deti) ako nehormonalna cesta na navodenie porodu a naozaj to aj casto zaberie ale smie sa uzit len pod lekarskym dohladom..nikdy by sa vsak nemal pouzivat bez dozoru

hederamonstera
22. máj 2022

Nic mi nezabralo, az indukcia na 10.den po termine v porodnici. Ale teraz to lutujem, mala som este pockat na rozhodnutie drobca☺️

alexka89
22. máj 2022

Vyvolavackou

ildiko36
22. máj 2022

@kvecinka321 ano ten ricinovinový kokeil sa používa v nemecku ale musi byť pac. pod lekárskym dozorom!
Aj ananasový džus pomaha, sex-spremie mozu tiez vyvolať pôrod lebo obsahuju oxitocin.
Vyvolavacka je posledna co by som nechala podať.Mam 2 prirodzenne porody a 1 s vyvolavackou, no nikdy viac!!! Pôrod sa neda porovnat s oxitocinom a bez nej

autor
22. máj 2022

@bienennest
@kvecinka321 nenene žiaden ricínový (je jedovatý) olej, s alkoholom v tehu nebudem. To radšej ten sex cestou do kopca :D. Zbieram inšpiráciu píšte ďalej ;). Zajtra kupujem všetko od toniku, ananásového džúsu až po klinčeky a škoricu 🙂.

autor
22. máj 2022

@ildiko36 v čom bol iný pôrod s/bez oxitocínu prosím ťa?

ildiko36
22. máj 2022

Bez oxitocínu som mala bezproblemovy pôrod 2x, s oxitocinom to bolo neskutočna bolesť, strplo mi brucho, mala som ako 2kontrakcie naraz, dostala som krče do slabin aj do noh, kontrakcie boli take intenzivne ze sa dieta zamotal do pupocnika a sa zasekol v pôrodnom kanaly, lekar ho musel vytiahnuť s rukou, co popri hlavicke dal do mňa a vypacil dieťa a vytiahol za plece..dieta mal slabe pulzy a narodil sa zo synd.modrej masky.

beatrice1111
22. máj 2022

Ja som skúšala všetko, nič nepomohlo, prenasala som 9 dni, dali vyvolávačku a bolo to super 🙂

autor
22. máj 2022

@ildiko36 och :(.

naturalgazda
22. máj 2022

Nerozumiem....sa niekam ponahĺaš?

zuzana9393
23. máj 2022

@naturalgazda neponahla, ale nechce vyvolavacku. A myslim, ze vacsina uz od 38tt mysli len na to , nech to ma cim skor za sebou.

Inak k tej vyvolavacke, ja som prisla do porodnice s menstruacnymi pravidelnymi bolestami. Myslela som, ze plany poplach, lebo to ani neboli bolesti. Doktorka povedala, ze mozme.ist rodit. Tiez som uz prenasala. Ale maly bol vysoko. Tak mi dali oxytocin. Bolesti zacali a za 2 hodinu bol maly na svete. Neviem to porovnat s porodom bez oxy, ale mna skor bolel samotny porod ako tie kontrakcie. A vacsinou zeny vravia opacne. Ze porod je uz nic oproti kontrakciam. Takze u mna to nebolo take strasne. Ja len, aby si sa tou vyvolavackou velmi nestresovala. Nie kazdy musi mat po nej tazky porod. Ten moj bol uplne v pohode. Riadne bolesti som mala hadam poslednych 10 min.

gertys
23. máj 2022

41+6 a nepomohlo nic. Lekari mi nevyvolali porod. Ani by mi nedali kym by netrebalo. Stale mi opakovali ze ak sa porod nerozbieha telo nie je pripravene. Ale kedze uz som bola na hranici 14 dni po, tak pondelok mi chceli vyvolat a on sa spustil v nedelu rano sam. A telo aj tak nebolo pripravene 😀😀😀

ivangeline
23. máj 2022

Citronova voda.

autor
23. máj 2022

@gertys :D

autor
23. máj 2022

@naturalgazda ty si chlap že? Vidno že nerozumieš. Prenášanie môže niesť so sebou zvýšené riziko ohrozenia plodu aj na zdraví aj na živote. Placenta po 40 tt starne a neolní svoju funkciu. Prvého som prenášala a bol celý šupinatý suchý.

kikiballa
23. máj 2022

Schody, drepy ( chyt sa stoličky) a tonik. Mne toto kombo pomohlo

kikiballa
23. máj 2022

Nie ananasovy džús ale šťavu. Obsahuje nejaké enzými na podobnom princípe ako tonik. Ja som vypila asi liter toniku v priebehu dňa a malý sa v noci narodil,ale mega expresne.

basska_b
23. máj 2022

Mne hovoril prednosta gynekologie, ze ked prva bola po termine, bude aj druha. Obe moje boli 10 dni po termine. Prvu vyvolavali, druha sla sama, tam ma nechali o par dni dlhsie po termine. Bola mierne rozmocena, ale plodova voda cira.

A k otazke - porod podla mna vyprovokoval zazvorovo-klincekovy odvar 🤪

basska_b
23. máj 2022

A este existuje tzv nápařka. Kamoske pomohlo. Koncom augusta uz bola strasne opuchnuta a nevladala

aknamorka22
23. máj 2022

Ja som posledné dva týždne každý večer dávala horúcu vaňu, vyšla po schodoch na 7me poschodie a polhodinu som sa krútila a natriasala na fitlopte. Malý sa vypýtal na svet 40+6 deň pred nástupom na vyvolavacku do nemocnice. V 40+0 mi doktorka urobila aj ten nejaký hmat na urýchlenie. Vyvolavacky sa neboj, nie vždy je to také hrozné. Je to tak isto ako prirodzený pôrod. Niekto má silné kontrakcie dva dni, niekto hodinu. Ja som mala dva prirodzené pôrodu a každý bol iný. Aj čo sa týkalo dĺžky a aj intenzity bolesti aj samotných kontrakcií. Pri prvom som mala kontrakcie do krížov, pri druhom do podbruška. Aj pocity tam dole keď išlo dieťa von boli úplne iné 🙂

autor
23. máj 2022

@basska_b ja mám pocit presne že aj druhé bábo budem premášať. Je to ťažké lebo v nemocke tak môžem byť aj cez 20 dní a mám druhé dieťa, ktoré tým utrpí.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre